Dziś jest wtorek, 7 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1717 -1.28% 1EUR 4.5342 -0.59% 1GBP 5.1437 -1.14%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
28 styczeń 2011.

Innowacyjne rozwiązania technologiczne na skalę światową - Decora S.A. na targach Domotex 2011.

Podczas tegorocznej edycji targów Domotex firma Decora zaimponowała odwiedzającym rozwiązaniami technologicznymi, jakie wprowadziła do swojej oferty. W każdej z grup produktowych zaprezentowane zostały innowacyjne i przełomowe na skalę światową rozwiązania dla branży podłogowej. Wśród nowości znalazły się m.in. podkłady ELECTRO ProTec oraz listwy podłogowe PCV w technologii Wood Effect.


Nowoczesny ekspozytor prezentujący działanie podkładów XPS Electro ProTec. Fot. Decora S.A.

Firma Decora S.A. wzbogaciła grupę izolacji podłogowych o absolutną nowość - podkład ELECTRO ProTec. Jego szczególną właściwością jest innowacyjna, chroniona światowym patentem, zdolność absorpcji szkodliwego pola elektrycznego. Dodatkowo zaprezentowane zostały listwy przypodłogowe wyprodukowane w przełomowej technologii produkcji, która pozwala na precyzyjne odwzorowanie naturalnego rysunku drewna/listwy idealnie dopasowanej do podłogi.

Światowy przełom technologiczny

Prezentowane na targach Domotex 2011 w Hanowerze opatentowane rozwiązanie podkładów dielektrycznych to jedyna taka izolacja podłogowa, która zapewnia ochronę przed szkodliwymi dla człowieka polami elektrycznymi niskich częstotliwości, a jednocześnie nie zakłóca przepływu fal radiowych i pola magnetycznego, które pozostają bez wpływu na zdrowie człowieka a nawet wpływają korzystnie na jego funkcjonowanie. Selektywność działania izolacji podłogowej w technologii ADR wynika z zastosowania włókniny wiskozowej/PES, o doskonałych właściwościach hydrofilowych. W odróżnieniu od stosowanych do tej pory izolacji pól elektromagnetycznych Electro ProTec nie wykorzystuje właściwości przewodnictwa elektrycznego materiałów, takich jak miedź czy aluminium. W jej działaniu zastosowano absorpcję pól elektrycznych przez kompozyty dielektryczne, wykorzystując szczególne zjawiska pojawiające się na granicach faz występujących w strukturze materiału. Przyjazna i nowoczesna technologia zastosowana w produkcji podkładów podłogowych Arbiton daje możliwość zniwelowania szkodliwego wpływu pól elektromagnetycznych. Podkłady XPS Electro ProTec absorbują nadmiar energii ograniczając jej szkodliwy wpływ na ludzkie zdrowie i samopoczucie. To jedyne i najlepsze na rynku światowym rozwiązanie, zarówno pod względem jakości jak i kosztów.
Podkłady XPS Electro ProTec można w niewidoczny sposób umieszczać pod podłogami. Ekran nie wymaga uziemiania i posiada właściwości paro przepuszczalne, dzięki czemu nie występuje ryzyko rozwoju pleśni i grzybów na powierzchni przegród budowlanych.

Technologia z natury i nowe kolekcje podłóg


Stoisko firmy Decora S.A na targach Domotex 2011-01-24 Fot. Decora SA.

Stoisko Decory zwróciło uwagę również atrakcyjnymi rozwiązaniami w zakresie produkcji elementów wykończeniowych. Innowacyjna technologia zadruku Wood Effect Technology pozwala wyprodukować listwy przypodłogowe PCV o wyglądzie naturalnego drewna, tworząc listwy idealnie dopasowane do konkretnego wzoru podłogi. Perfekcyjne odwzorowanie jego struktury i rysunku słojów pozwala, zatem na dopasowanie listew do każdej podłogi. Umożliwia to technologia cyfrowa o podwyższonej rozdzielczości, polegająca na precyzyjnym przenoszeniu struktury dekorów z wygrawerowanego wzorca, przy użyciu specjalistycznych farb i lakierów. Produkowane w ten sposób listwy doskonale harmonizują z kolorystyką i wzorem podłogi, stanowiąc jej idealne dopełnienie. Otrzymany efekt wyróżnia się wysoką wyrazistością oraz jakością druku charakterystyczną dla obrazu High Definition. Odwiedzający Targi Domotex w Hanowerze mieli także okazję oglądać po raz pierwszy nowe kolekcje podłóg drewnianych oraz laminowanych marki Arbiton. Poszerzona w połowie 2010 roku oferta w tej grupie to dwie linie podłóg drewnianych Canon i Avangarde oraz cztery serie w grupie podłóg laminowanych - Intenso, Loftstyle, Longboard oraz Commercial.

Kompleksowo i interaktywnie


Prezentacja działania podkładu XPS Electro ProTec.. Fot. Decora S.A.
Firma Decora S.A. nieustannie poszerza asortyment, aby zapewnić swoim odbiorcom kompletną gamę produktów do wykańczania podłóg. W doborze najlepszych rozwiązań technicznych i produktowych z oferty firmy pomoże prezentowana podczas targów nowoczesna wersja materiału POS. W oparciu o zebrane informacje Elektroniczny Doradca prowadzi konsumenta w miejscu sprzedaży krok po kroku do produktu odpowiadającego jego indywidualnym potrzebom. Interaktywna forma obsługi klienta wspomoże obsługę sklepów oferujących produkty do wykańczania wnętrz. System interaktywnej komunikacji z klientem został już wprowadzony do sieci marketów DIY na terenie całej Polski.

Stoisko firmy Decora na tegorocznych targach Domotex zostało zaaranżowane w dynamiczny i ciekawy sposób, oddający innowacyjność prezentowanych produktów. Zwiedzający mieli okazję obejrzeć ekspozytor, prezentujący właściwości i sposób działania podkładów XPS Electro ProTec.. Mogli również sprawdzić precyzję odwzorowania naturalnej faktury drewna na listwach przypodłogowych wykonanych w Wood Effect Technology. Zaopatrzone w kamerę z lupą urządzenie ekspozycyjne porównywało cyfrową jakość listew standardowych i wykonanych w technologii o podwyższonej rozdzielczości. Na stoisku zobaczyć można było także po raz pierwszy kolekcje podłóg drewnianych i laminowanych wprowadzonych do oferty tego producenta oraz wypróbować system Elektronicznego Doradcy marki Arbiton.

Źródło: Decora
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl