Dziś jest środa, 8 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
4 luty 2011.

AGILE - nowa jakość wśród przemienników!

Firma POLPACK wprowadzi wkrótce na polski rynek najnowszy przemiennik częstotliwości AGILE. Jest to nowa, innowacyjna propozycja producenta BONFIGLIOLI VECTRON GmbH - niemieckiej firmy należącej do Grupy Bonfiglioli, znanej już m.in. z falowników ACTIVE.


Najnowsza seria przemienników częstotliwości AGILE to kompaktowe rozmiary oraz duża funkcjonalność

AGILE to seria bezczujnikowych przemienników częstotliwości dostępnych w zakresie mocy od 0,25 do 11 kW, przeznaczonych do wydajnego oraz energooszczędnego sterowania typowymi aplikacjami przemysłowymi. Seria ta bazuje na całkowicie nowej konstrukcji, której nazwa (ang. agile = zręczny, zwinny, sprawny) jest w pełni adekwatna do cech tego wyrobu. AGILE posiada szereg funkcjonalności zazwyczaj niedostępnych w swoim segmencie rynku, jak np. bezczujnikowe, wektorowe sterowanie silnikami synchronicznymi czy zaawansowane funkcje oszczędzania energii.

Łatwość użytkowania

Przemienniki AGILE są niezwykle proste w zastosowaniu, również dla mniej zaawansowanych użytkowników. Czytelne oznakowanie terminali przyłączeniowych oraz ich wygodna lokalizacja (łatwy, pełen dostęp od frontu) sprzyjają uniknięciu błędów montażowych. Z kolei intuicyjne menu oraz przyjazna aplikacja do programowania przemiennika przez komputer ułatwiają uruchomienie. Jest to tym prostsze, że razem z AGILE dostarczana jest karta pamięci z zestawem kilkuset gotowych programów dla typowych aplikacji przemysłowych ze sterowaniem bezczujnikowym. Oczywiście przemiennik ma też zapisane charakterystyki typowych silników Bonfiglioli, nie ma zatem potrzeby ich ręcznego wpisywania czy też przeprowadzania autotuningu.

Funkcjonalność

AGILE jest wyposażony w szereg zintegrowanych elementów, takich jak sieciowa magistrala systemowa (System bus) oparta na protokole CANopen, Modbus, gniazdo pamięci zewnętrznej (dostosowane do ogólnodostępnych kart pamięci MMC) czy ręczny programator z wyświetlaczem. Przemiennik ten posiada aż 9 wejść cyfrowych i 2 analogowe oraz 4 wyjścia cyfrowe (w tym przekaźnikowe) i jedno analogowe. Nawet podstawowa wersja AGILE posiada filtr EMI, zintegrowane funkcje sterownika PLC, możliwość podtrzymania obwodów sterujących z zewnętrznego źródła zasilania 24 V DC oraz umożliwia bezpieczne odłączenie napędu ( funkcja Safe torque off ). Istotne zalety produktu to również jego bardzo małe gabaryty oraz łatwość montażu z wykorzystaniem różnych opcji chłodzenia, np. z radiatorem na szynie DIN czy też na płycie chłodzącej Cold Plate.M

Energooszczędność

W większości aplikacji napęd nie jest wykorzystywany w sposób ciągły, często będąc użytkowanym tylko w kilkunastu lub nawet kilku procentach (cykl pracy napędu liczony w stosunku do czasu pracy całej maszyny, np. we wciągarkach). Zazwyczaj zdecydowanie niższe od znamionowego bywa również obciążenie. AGILE wykorzystuje te fakty do zoptymalizowania pracy układu pod kątem zużycia energii. Przy niepełnym obciążeniu falownik zmienia charakterystykę pracy silnika, przez co osiągane są te same momenty obrotowe przy niższym prądzie zasilania. Z kolei przy niskiej częstości załączeń, układ samoczynnie przechodzi w stan czuwania ( funcja Auto-sleep mode ), redukując zużycie energii do minimum. Dzięki tym funkcjom użytkownik ma wymierne oszczędności związane z niższym zużyciem energii, sięgające nawet kilkuset złotych rocznie.

Żywotność i ergonomia

W konstruowaniu AGILE położono nacisk na właściwe zaprojektowanie newralgicznych elementów wyrobu, gwarantujące ich dużą trwałość. Nowością jest regulowana prędkość wentylatorów chłodzących w zależności od obciążenia, co zapewnia ich większą żywotność. Same wentylatory umieszczone są na wymiennych modułach, co zdecydowanie ułatwia funkcje serwisowe. Moduł mocy oraz moduł sterowania to również dwa odrębne elementy, łatwe do rozłączenia i ewentualnej wymiany. W samym module mocy wyodrębniono segment z kondensatorami, który w przypadku długotrwałej eksploatacji i zużycia, może być w dość łatwy sposób wymieniony na nowy. Jako opcja będzie dostępny też AGILE z kondensatorami warstwowymi. Przemiennik częstotliwości wytrzymuje krótkotrwałe przeciążenia do 200%, posiada funkcje automatycznego odłączenia momentu, zabezpieczenia przed przepięciem oraz funkcje autodiagnostyczne.
Reasumując, AGILE to atrakcyjna propozycja, zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących użytkowników. Ten nowoczesny przemiennik częstotliwości oferowany w konkurencyjnej cenie pozwala dodatkowo na znaczne oszczędności podczas eksploatacji (koszty energii i większa wydajność). Jedna z kluczowych zalet AGILE to zdolność do szybkiego pozycjonowania oraz kontrolowania silników synchronicznych PM bez konieczności zastosowania modułu sprzężenia zwrotnego. Duże znaczenie mają też opisane powyżej opcje ułatwiające montaż, programowanie oraz eksploatację wyrobu.

Źródło: Polpack
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl