Dziś jest piątek, 3 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2396 +1.14% 1EUR 4.5792 +0.05% 1GBP 5.2164 +0.17%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
27 listopad 2004.

Wieże i lampy sygnalizacyjne

Dzięki połączeniu innowacyjnej technologii LED oraz zaawansowanej budowie optyki, produkty sygnalizacyjne firmy Patlite zapewniają najwyższy poziom iluminacji oraz niezawodności przy stopniu ochrony IP65. Szeroki wybór typów, rozmiarów, kształtów oraz akcesoriów pozwolą dokonać właściwego doboru sygnalizatora do określonych wymagań.

Wieże oraz lampy sygnalizacyjne posiadają opatentowany system odbić promieni emitowanych przez diody LED optymalizując wykorzystanie całej powierzchni świecącej modułów świetlnych. Diody LED emitujące światło o dużym natężeniu oraz specjalne nacięcia soczewek gwarantują widoczność światła z każdego kierunku oraz z dużych odległości. W porównaniu ze zwykłymi żarówkami, moduły LED są ponad ośmiokrotnie bardziej oszczędne, zużywając średnio 15 kW energii podczas ciągłej pracy przez cały rok. Także trwałość przemawia na korzyść modułów wykorzystujących diody LED, które zapewniają bardzo długą pracę, rzędu 100.000 godzin, co daje ponad 11 lat nieprzerwanego działania, jednocześnie bardzo znacząco obniżając koszty związane z utrzymaniem ruchu, gdyż czas życia diod LED jest ponad 16-krotnie dłuższy niż tradycyjnych żarówek.

Sygnalizacja akustyczna w urządzeniach optycznych o dźwięku łatwym do wychwycenia, ma postać alarmów, dzwonków i melodii których liczba zależy od konkretnego modelu. Maksymalne natężenie dźwięku ? w zależności od sygnalizatora ? może osiągnąć poziom do 102 dB w odległości 1 metra od urządzenia.

Każda wieża świetlna może posiadać do 5 różnych modułów LED (czerwony, zielony, niebieski, żółty i przezroczysty), które można łatwo dodać lub usunąć nawet po zamontowaniu wieży na urządzeniu, co nie wiąże się ze zmianą kolejności przewodów w złączu. Kolory przewodów łączeniowych odpowiadają natomiast kolorom poszczególnych modułów co bardzo ułatwia instalację.

Dużym udogodnieniem przy montażu na urządzeniach o niewielkich gabarytach są z pewnością małe średnice wież sygnalizacyjnych, zaczynające się już od 25 mm (typ MP/MPS). Razem z opcjonalnym wspornikiem są łatwe w instalacji na powierzchniach pionowych (np. na ściankach maszyn). Pewnym novum są sygnalizatory o przekroju półksiężyca (typ WE/WEP), które po zamocowaniu do urządzenia docelowego wydają się być integralną jego częścią.

Dużą uniwersalnością charakteryzuje się modułowa wieża świetlna LU7. 4 moduły zasilające oraz 5 modułów świetlnych (pracujących zarówno przy napięciu zasilającym 24 VDC jak i 90...250 VAC) pozwala na stworzenie dowolnej konfiguracji zależnie od potrzeb. Także dwa rodzaje dźwięków regulowanych w zakresie 70...90 dB wyróżniają LU7 na tle wież sygnalizujących dostępnych na rynku.

Wyłącznym przedstawicielem firmy Patlite w Polsce jest firma DACPOL.O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl