Dziś jest środa, 8 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1801 +0.2% 1EUR 4.5362 +0.04% 1GBP 5.1434 -0.01%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
17 sierpień 2011.

Prowadniki do wszystkich zadań

Igus na targach "CeMAT': e-inżynieria w sieci, różnorodność produktów dostępnych w krótkich terminach z magazynu

Na targach "CeMAT" w Hanowerze specjalizująca się w technologii tworzyw sztucznych firma igus GmbH z Kolonii zaprezentowała liczne nowości i udoskonalenia, w szczególności w kwestii intralogistyki. Firma, będąca specjalistą w dziedzinie prowadników przewodów, produkuje około 38.000 metrów dróg przesuwu dziennie, żeby bezpiecznie i dynamicznie dostarczać energię, dane i media.

Nowy standard dla układarek regałowych: System "guidelok slimline F" firmy igus GmbH z Kolonii do wysokości masztów do 50 metrów, dużych prędkości do 7 m/s i przyspieszeń do 10 m/s2. Pionowe zastosowania prowadników przewodów nie potrzebują dzięki temu żadnej kosztownej obudowy, jak zamknięte kanały rynnowe.

"Z posiadanych przez nas danych liczbowych - mówi dyrektor zarządzający Frank Blase na konferencji prasowej - wynika, że nasz modułowy prowadnik przewodów jest najpopularniejszym na świecie rozwiązaniem do zadań z zakresu systemów zasilania." Za pomocą jednego systemu modułowego, na który składają się prowadniki, przewody i akcesoria - obejmującego ponad 70.000 elementów - klienci mogą realizować nieomal każde zadanie, od pomieszczeń czystych do betoniarni, od drogi przesuwu 800 m do obrotów o 3.000 °, od przyspieszeń 10 g po środowisko ochrony przed wybuchem. Frank Blase: "Przy pomocy bezobsługowych prowadników z tworzywa sztucznego można prowadzić wszystkie media bez przeszkód i przerw." Firma (2.000 pracowników, 310 mln. euro obrotu) chce, między innymi, doprowadzić do jeszcze większej perfekcji szybkość dostaw swoich produktów dostępnych z magazynu. igus posiada swoje własne oddziały w 28 krajach na całym świecie, a dodatkowo przedstawicielstwa handlowe w ponad 35 kolejnych krajach. "Nasz cel brzmi: skonfigurowane online w minuty, dostarczone w 24 godziny lub jeszcze tego samego dnia, montaż na miejscu na życzenie klienta. W przypadku kompletnie konfekcjonowanych systemów, w zależności od stopnia trudności, w ciągu jednego do maksymalnie dziesięciu dni, włącznie z gwarancją systemową. W większości przypadków - mówi Blase - udaje się nam to już w chwili obecnej." Ważną rolę w trio firmy igus: szybkość, długość użytkowania i komfort, odgrywają również narzędzia internetowe, aktualnie w liczbie 26, dostępne bezpłatnie na stronie www.igus.pl. Ponadto, żadne z tych narzędzi nie wymaga rejestracji. Użytkownicy znajdą tam skrojone na miarę rozwiązania w zakresie zasilania, mogą przeprowadzać konfiguracje, począwszy od wzoru podziału wewnętrznego aż po graficzny projekt całej instalacji, a także dokonywać precyzyjnych obliczeń okresów użytkowania, na przykład za pomocą "QuickLife" - jedynego na świecie narzędzia do obliczania żywotności prowadników przewodów.

Urządzenia w magazynach i systemach magazynowych: pionowe prowadzenie z prędkością 7m/s

Jako nowy standard w układarkach regałowych wysokiego składowania, podnośnikach, windach budowlanych i dźwigowych, kierownik działu prowadników przewodów Harald Nehring prezentuje system "guidelok slimline F". Nehring: "Posiadamy ponad dwudziestopięcioletnie doświadczenie w dziedzinie systemów pionowego prowadzenia i jesteśmy obecni w wielu tysiącach systemów." W przypadku wysokości masztów do 50 metrów, prędkości do 7 m/s i przyspieszeń do 10 m/s2 prowadnik nadal bezpiecznie pracuje po swoim torze. Nawet przy gwałtownych przyspieszeniach bocznych nie dochodzi do wychylenia bocznego, np. w kierunku przestrzeni pracy. Nowy system "guidelok slimline F" przeznaczony do wiszących aplikacji prowadnika nie potrzebuje zamkniętego kanału rynnowego ani innej wyszukanej i drogiej obudowy. Zamiast niej co dwa metry montuje się lekkie i wąskie segmenty z tworzywa sztucznego, co pozwala zaoszczędzić do 80 procent kosztów rynny. Dwa automatycznie sterowane wahacze są zamontowane na prowadniku i zapewniają cichą oraz płynną pracę. Kiedy prowadnik przejeżdża w promieniu przez segment, wahacz jest aktywowany, a prowadnik ustalany w swojej pozycji. Te innowacyjne dźwignie blokujące są uzupełnione przez otwarte szyny prowadzące pomiędzy segmentami, wykonane ze wzmocnionego tworzywa sztucznego, dzięki czemu możliwa jest jeszcze lepsza dynamika. Pierwsze dostawy dla znanych producentów urządzeń magazynowych planowane są już na najbliższe tygodnie - poinformował Harald Nehring na targach "CeMAT".

Suwnice halowe: czas montażu krótszy o 80 procent


Suwnice halowe: Zaprezentowana na targach "CeMAT" rynna "fastguide" firmy igus z Kolonii pozwala zaoszczędzić osiemdziesiąt procent czasu montażu i zdecydowanie upraszcza elektryfikację. Pasuje ona do prawie każdej standardowej belki suwnicy.

Do szybkiego i prostego montażu bocznego na belce suwnicy firma igus zaprezentowała na targach "CeMAT" nową rynnę, która pasuje do praktycznie każdej standardowej belki suwnicy, a tym samym nie blokuje drogi przesuwu.

Szybko i cicho: Prowadnik rolkowy "P4.32" z przewodami "chainflex" firmy igus z Kolonii, pozwalający na oszczędność energii do 57 procent. Tutaj zastosowany do zasilania wózka paletowego do transportu materiałów w produkcji tytoniu.
Jednoczęściowa rynna stalowa (opcjonalnie ze stali szlachetnej, lakierowana proszkowo na czarno lub wersja specjalna z aluminium) w zdecydowany sposób upraszcza elektryfikację. Specjalne uchwyty z tworzywa sztucznego ustawiają rynnę w odstępach 500 mm i są wyposażone w doprowadzenia kabli w celu włożenia przewodów bezpośrednio w prowadnik. Dzięki zastosowaniu zintegrowanego odciążenia ciągu w uchwytach, istnieje możliwość zamocowania ułożonych na stałe przewodów bezpośrednio na belce suwnicy. Na potrzeby szybkiego montażu prowadnika przewidziano prefabrykowane układy otworów do elementów przyłączeniowych prowadnika. Firma igus oferuje nową rynnę "fastguide" do suwnic halowych w postaci kompletnego pakietu ze standardową długością rynny 2 m, solidnym prowadnikiem "E2/000" oraz wytrzymałymi na zginanie przewodami "chainflex". Nowy system skraca czas montażu o 80 procent - informuje producent.

Rolkowe prowadniki przewodów: oszczędność energii o 57 procent

Do zastosowań w przepływie materiałów, przy dużych prędkościach przesuwu do 10 m/s oraz dużych ciężarach wypełnienia do 30 kg/m, idealnie nadaje się rolkowy prowadnik przewodów "P4.32". Seria "P4", charakteryzująca się bardzo cichą pracą i niezwykłą odpornością na ścieranie, znajduje zastosowanie głównie w branży budowy suwnic oraz w przenośnikach. Rolki górnego biegu biegną przez rolki biegu dolnego, co oznacza, że poruszają się w sposób przesunięty względem siebie zamiast jedna nad drugą - co dodatkowo zwiększa długość użytkowania prowadnika. Dodatkowo, podział ogniw z rolką i bez niej jest jednakowy, dzięki czemu prowadnik osiąga niezwykle cichą pracę charakteryzującą się niskim poziomem wibracji. Trybologicznie zoptymalizowane rolki profilowe są zamontowane na stałe w płytce bocznej. Ponadto, stosowanie prowadników rolkowych zmniejsza współczynnik tarcia. Wyniki testów wskazują, że w porównaniu z zastosowaniem prowadników ślizgowych, wymagana moc napędowa może zostać zredukowana tak znacznie, że pozwala zaoszczędzić do 57 procent energii, wystarczającej dla mniejszych silników i sterowników napędu, przetworników częstotliwości oraz mechaniki.

Źródło: IGUS
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl