Dziś jest wtorek, 7 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1717 -1.28% 1EUR 4.5342 -0.59% 1GBP 5.1437 -1.14%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
2 styczeń 2012.

Wieloosiowe zastosowania w robotach

Nowość: regulowany system cofania dla prowadzenia przewodów
Od małych robotów spawalniczych po duże roboty paletyzujące - specjalista w dziedzinie prowadników przewodów, firma igus GmbH, oferuje szybkie w montażu pakiety prowadników do wszystkich zastosowań. Firma skonstruowała nowy, regulowany system cofania "RSP" do bezpiecznego prowadzenia przewodów również przy dużych średnicach ramienia i bardzo kompleksowych ruchach.


Do zastosowań w robotach wieloosiowych: Nowy, pneumatyczny system cofania "RSP" firmy igus GmbH z Kolonii do bezpiecznego prowadzenia przewodów również przy dużych średnicach ramienia i bardzo kompleksowych ruchach. Nawet przy największych masach przewodów, powrót prowadnika "Triflex R" do każdej pozycji jest zagwarantowany.

Stały przebieg mocy
W systemach typu "RSP" (pneumatyczny system cofania) moc jest wytwarzana przez siłownik pneumatyczny. Poprzez zmianę ciśnienia w siłowniku można regulować siłę cofania systemu. Przebieg mocy pozostaje przez cały czas na stałym poziomie - co nawet przy najcięższych wypełnieniach kablami i przewodami giętkimi w każdej pozycji zapewnia bezpieczne cofanie prowadnika - informuje igus. System "RSP" może zostać w szybki i prosty sposób zamocowany na najróżniejszych modelach robotów dzięki kompaktowym uchwytom mocującym. Systemy o różnych długościach wyciągu (od 500 do 1.000 mm) zajmują bardzo mało miejsca i charakteryzują się niską masą.

W opcji z monitoringiem
Opcja z systemem monitoringu przeznaczona jest do robotów, których system oprogramowania często się zmienia, występuje naprzemiennie bądź nie da się w stu procentach przewidzieć. Opcja ta jest użyteczna na przykład w robotach sterowanych kamerą lub systemem rejestracji obrazu. Monitoring odbywa się poprzez połączenie ze sterownikiem robota lub PLC. W przypadku przekroczenia zadanych wartości tolerancji system wysyła wczesny sygnał. To zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo ruchu również w przypadku częstych zmian programowania.

Poprzez zmianę ciśnienia w siłowniku pneumatycznym można regulować siłę cofania systemu. Dzięki temu siła odciągu zawsze pozostaje na stałym poziomie.

Prowadniki przewodów 3D do ochrony kabli
Do zasilania w energię elektryczną, pneumatyczną i do przesyłu danych stosuje się wieloosiowy ruchomy prowadnik "Triflex R". Ten modułowy system prowadników, przeznaczony specjalnie do zastosowań w robotach, obejmuje około 250 komponentów dla bezpiecznego prowadzenia kabli i węży wokół trudnych geometrii. Te prowadniki do robotów są dostępne w trzech wersjach konstrukcyjnych: Pierwszy to wersja zamknięta do ochrony przewodów w przypadku zastosowań w trudnym środowisku roboczym, charakteryzującym się, na przykład, występowaniem odprysków spawalniczych, wiórów i zanieczyszczeń. Drugi w wersji "Easy", gdzie przewody są błyskawicznie wciskane w prowadnik ręcznie i zawsze można dołożyć nowe. Po trzecie poręczna, również niezwykle szybka w montażu wersja "Light". Seria prowadników 3D "Triflex R" jest już od wielu lat stosowana na całym świecie i dostępna bezpośrednio z magazynu, zapewnia zadany minimalny promień gięcia oraz posiada zderzak w ruchach skrętnych do ochrony przewodów. Prowadnik absorbuje siły rozciągające, co znacznie wydłuża okres użytkowania przewodów i pozwala na uniknięcie przestojów.

Źródło: IGUS
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl