Dziś jest sobota, 25 styczeń 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8308 +0.28% 1EUR 4.2463 +0.22% 1GBP 5.0312 +0.84%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
13 luty 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 76 
więcej
17 luty 2020
Programowanie sterowników PLC Siemens SIMATIC S7-300 - poziom rozszerzony 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
2 styczeń 2012.

Wieloosiowe zastosowania w robotach

Nowość: regulowany system cofania dla prowadzenia przewodów
Od małych robotów spawalniczych po duże roboty paletyzujące - specjalista w dziedzinie prowadników przewodów, firma igus GmbH, oferuje szybkie w montażu pakiety prowadników do wszystkich zastosowań. Firma skonstruowała nowy, regulowany system cofania "RSP" do bezpiecznego prowadzenia przewodów również przy dużych średnicach ramienia i bardzo kompleksowych ruchach.


Do zastosowań w robotach wieloosiowych: Nowy, pneumatyczny system cofania "RSP" firmy igus GmbH z Kolonii do bezpiecznego prowadzenia przewodów również przy dużych średnicach ramienia i bardzo kompleksowych ruchach. Nawet przy największych masach przewodów, powrót prowadnika "Triflex R" do każdej pozycji jest zagwarantowany.

Stały przebieg mocy
W systemach typu "RSP" (pneumatyczny system cofania) moc jest wytwarzana przez siłownik pneumatyczny. Poprzez zmianę ciśnienia w siłowniku można regulować siłę cofania systemu. Przebieg mocy pozostaje przez cały czas na stałym poziomie - co nawet przy najcięższych wypełnieniach kablami i przewodami giętkimi w każdej pozycji zapewnia bezpieczne cofanie prowadnika - informuje igus. System "RSP" może zostać w szybki i prosty sposób zamocowany na najróżniejszych modelach robotów dzięki kompaktowym uchwytom mocującym. Systemy o różnych długościach wyciągu (od 500 do 1.000 mm) zajmują bardzo mało miejsca i charakteryzują się niską masą.

W opcji z monitoringiem
Opcja z systemem monitoringu przeznaczona jest do robotów, których system oprogramowania często się zmienia, występuje naprzemiennie bądź nie da się w stu procentach przewidzieć. Opcja ta jest użyteczna na przykład w robotach sterowanych kamerą lub systemem rejestracji obrazu. Monitoring odbywa się poprzez połączenie ze sterownikiem robota lub PLC. W przypadku przekroczenia zadanych wartości tolerancji system wysyła wczesny sygnał. To zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo ruchu również w przypadku częstych zmian programowania.

Poprzez zmianę ciśnienia w siłowniku pneumatycznym można regulować siłę cofania systemu. Dzięki temu siła odciągu zawsze pozostaje na stałym poziomie.

Prowadniki przewodów 3D do ochrony kabli
Do zasilania w energię elektryczną, pneumatyczną i do przesyłu danych stosuje się wieloosiowy ruchomy prowadnik "Triflex R". Ten modułowy system prowadników, przeznaczony specjalnie do zastosowań w robotach, obejmuje około 250 komponentów dla bezpiecznego prowadzenia kabli i węży wokół trudnych geometrii. Te prowadniki do robotów są dostępne w trzech wersjach konstrukcyjnych: Pierwszy to wersja zamknięta do ochrony przewodów w przypadku zastosowań w trudnym środowisku roboczym, charakteryzującym się, na przykład, występowaniem odprysków spawalniczych, wiórów i zanieczyszczeń. Drugi w wersji "Easy", gdzie przewody są błyskawicznie wciskane w prowadnik ręcznie i zawsze można dołożyć nowe. Po trzecie poręczna, również niezwykle szybka w montażu wersja "Light". Seria prowadników 3D "Triflex R" jest już od wielu lat stosowana na całym świecie i dostępna bezpośrednio z magazynu, zapewnia zadany minimalny promień gięcia oraz posiada zderzak w ruchach skrętnych do ochrony przewodów. Prowadnik absorbuje siły rozciągające, co znacznie wydłuża okres użytkowania przewodów i pozwala na uniknięcie przestojów.

Źródło: IGUS
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl