Dziś jest niedziela, 29 marzec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1127 -2.05% 1EUR 4.5246 -1.56% 1GBP 5.0218 +0.34%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
31 marzec 2020
Fluid Power 
więcej
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
28 październik 2011.

Jak poprawić zasięg sygnału GSM w obiektach przemysłowych i biurach?

Systemy nadzoru nad obiektami, sterowania procesami technologicznymi czy przekazywania danych oparte na komunikacji bezprzewodowej nabierają w ostatnim czasie coraz większego znaczenia. Szczególnie ma to zastosowanie w obiektach przemysłowych, gdzie szybki kontakt z kadrą zarządzającą, służbami nadzoru ruchu ma znaczenie krytyczne. Brak zasięgu lub słaba jakość sygnału telefonii komórkowej dyskwalifikuje obiekty przemysłowe i biurowe.
Dobrą tradycją przy wznoszeniu budynków i hal jest sprawdzenie zasięgu telefonii komórkowej po wykonaniu stanu surowego i zaprojektowanie instalacji gwarantującej dobrą jakość sygnału.
W krajach takich jak USA i Australii tymi procedurami objęte są wszystkie budynki publiczne, podobne uregulowania w najbliższym czasie obejmą również Europę. Wykonanie instalacji wzmacniającej sygnał telefonii GSM powinno odbyć się ściśle według procedur, ponieważ złe wykonanie takiej instalacji niesie za sobą ryzyko zakłóceń systemów telekomunikacyjnych, a ponadto emisja promieniowania elektromagnetycznego z wadliwej instalacji może negatywnie oddziaływać na zdrowie osób będących w jej zasięgu.
Film z serii instalacja krok po kroku: Jak poprawić zasięg GSM - Repeatery SIGNAL

Przykład zastosowania w energetyce.
Inwestor elektrowni wiatrowej w miejscowości Hruszowice, w województwie podkarpackim, miał problem z sygnałem GSM, który jest wykorzystywany do transmisji danych potrzebnych do nadzoru prawidłowości pracy systemu. Po zastosowaniu wzmacniaczy sygnału GSM, problemy zniknęły, bez zakłóceń dane z czujników rozmieszczonych w wieżach wiatrowych są przekazywane do specjalnego kontenera sterującego, a następnie do producenta turbin, mającego siedzibę w Niemczech.

Wzmacniacze (repaetery) Signal to rodzina certyfikowanych urządzeń przez instytucje kontrolne w Polsce, Austrii i Norwegii. Wzmacniacze zapewniają wysoką jakości sygnału telefonii bezprzewodowej w najtrudniejszych warunkach (pomieszczenia podziemne, budynki o konstrukcji stalowej, betonowej itp.), zostały zakwalifikowana do konkursu na szczególnie wyróżniający się wyrób targach Energetab 2011.

Osoby zainteresowane problemami związanymi z poprawą jakości sygnału, zakupem sprzętu lub szkoleniami prosimy o kontakt: m.stachula(at)dipol.com.pl

Zapraszamy na stoisko firmy DIPOL w czasie targów Energetics w Lublinie, 15-17 listopada 2011, stoisko 81.

Źródło: Dipol
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl