Dziś jest sobota, 4 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2396 +1.14% 1EUR 4.5792 +0.05% 1GBP 5.2164 +0.17%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
30 styczeń 2012.

Rozwiązania firmy Hensel dla PV spełniają już wymagania nowelizacji normy IEC 60364-7 część 712

Dynamiczny rozwój technologii PV i związane z tym nowe możliwości spowodowały konieczność zrewidowania norm związanych z instalacją urządzeń PV. Obecna norma IEC 60364-7 część 712 opublikowana została w 2002 roku. Dużo się wydarzyło od tego czasu. Zgromadzono wiele doświadczeń związanych z tę relatywnie nową technologią, która nadal się rozwija i są odkrywane nowe zastosowania. Wszystkie te czynniki są zawarte w obecnej nowelizacji normy.


HENSEL oferuje bezpieczne, odpowiednio zaprojektowane rozwiązania dla fotowoltaiki, spełniające wymogi normy IEC 60364-7 część 712, jako system ENYSUN
Szczególny nacisk położony został na wymagania związane z ochroną przed wyładowaniami atmosferycznymi i przepięciami, zabezpieczeniami przed porażeniem jak i pożarem.

Ten projekt normy IEC 60364-7 część 712 rozróżnia dwie grupy urządzeń dla fotowoltaiki: systemy zasilające publiczą sieć elektryczną i systemy zdecentralizowane, które działają niezależnie od sieci, są od niej odizolowane.

Funkcjonowanie w połączeniu z siecią


Zakres produktów firmy HENSEL obejmuje moduły przyłączeniowe stringów dla wszystkich rodzajów systemów fotowoltaicznych: Grid, On-Grid jak i Off-Grid
Zachodzi różnica między tak zwanym systemem Grid a On-Grid. Oba należą do systemów połączonych z siecią elektryczną.
System Grid jest wykorzystywany do wspierania sieci. Instalacja fotowoltaiczna PV w tym systemie pracuje równolegle do publicznej sieci elektrycznej. Przytłaczająca część wyprodukowanej energii jest przekazywana do sieci publicznej.
System On-Grid jest opisany jako instalacja PV dla produkcji energii na potrzeby własne. System ten także pracuje równolegle do publicznej sieci jednak większość mocy jest wykorzystywana na potrzeby własne.

Zestaw przyłączeniowy przetwornic DC/AC dla systemów Grid, On-Grid i Off-Grid
Jest on połączony z siecią i może z niej pobierać moc przy większym zapotrzebowaniu. Jeśli system PV produkuje więcej mocy niż wynosi wewnętrzne zapotrzebowanie może ona być oddana do sieci publicznej. W skład systemu On-Grid może wchodzić także system magazynowania energii. Energia ta może być wykorzystana jako alternatywa dla sieci publicznej.

Funkcjonowanie w izolacji od sieci
Mimo, że norma jest jeszcze w fazie projektowym, wskazuje ona jednak wytyczne na przyszłość, aby produkty w nowych instalacjach spełniały nowe wymagania. Jako przodujący dostawca rozwiązań dla elektrowni fotowoltaicznych, firma Hensel oferuje swoje produkty zaprojektowane tak, aby spełniały już te wymagania.


Rozdzielnice akumulatorów dla systemów On-Grid i Off-Grid są oferowane z zabezpieczeniami dla obwodów wyjściowych do przetwornic oraz z rozłącznikami do odłączania akumulatorów od rozdzielnicy.
Rozdzielnice systemu ENYSUN dają elektrykom szeroka gamę rozwiązań dla każdego systemu instalacji fotowoltaicznej: Grid, On-Grid i Off-Grid.. Oferta obejmuje wstępnie zmontowane moduły przyłączeniowe stringów PV, które mogą być wyposażone w zabezpieczenia i rozłączniki stringów, oraz zabezpieczenia przepięciowe. Nowe moduły są przygotowane także do monitorowania prądu stringów. Dla systemów On-Grid i Off-Grid Hensel oferuje odpowiednie rozdzielnice akumulatorów z zabezpieczeniami dla obwodów wyjściowych do przetwornic oraz z rozłącznikami do odłączania akumulatorów od rozdzielnicy.
Zestawy przyłączeniowe wielu przetwornic z opcjonalnymi zabezpieczeniami przepięciowymi AC są dostępne w postaci wstępnie zmontowanych, wyposażonych obudów, które należy połączyć w sposób zależny od wymogów miejsca przeznaczenia.
Źródło: Hensel
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl