Dziś jest sobota, 14 grudzień 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8234 -0.7% 1EUR 4.2747 -0.23% 1GBP 5.1292 +1.06%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
20 marzec 2012.

Zielona Karta dla przewodów

Zielona Karta dla przewodów

650 różnych przewodów zgodnych z NFPA 79-2012 do aplikacji ruchomych

Firma igus GmbH z Kolonii oferuje kompletny, zgodny z NFPA program ponad 650 typów przewodów sterowniczych, BUS'owych, silnikowych, czujnikowych i serwoprzewodów prosto z magazynu. Przewody z rodziny produktów "chainflex" są całkowicie zgodne ze standardem 79-2012 (Rozdział 12.9) National Fire Protection Association (NFPA). Dzięki temu producenci i użytkownicy maszyn, także na rynku północno-amerykańskim, mogą w kwestii doprowadzania energii sięgnąć po przewody specjalnie opracowane do aplikacji ruchomych, bez konieczności ustępstw w kwestiach trwałości czy ważnych certyfikatów.


W "sytuacjach nagłych" w przypadku eksportu do Ameryki Północnej: ponad 650 różnych, zgodnych z NFPA 79-2012 przewodów chainflex sterowniczych, BUS'owych, silnikowych, serwoprzewodów - dostępnych prosto z magazynu.
Szerszy zakres możliwych zastosowań przewodów
Standard NFPA 79 określa, jakie "Special Cables and Conductors" (specjalne przewody i żyły) mogą być stosowane w środowisku przemysłowym. Przed aktualizacją z 2012 wg standardu NFPA 79-2007 niedozwolone były kable AWM (Appliance Wiring Material). Niemniej jednak przewody AWM od lat są stosowane w większości różnych zastosowań w przemyśle. Szczególnie w aplikacjach o dużej dynamice, takich jak praca w prowadnikach przewodów. W takich warunkach przewody zgodne z NFPA 79-2007 nie odpowiadały wymaganiom w stosunku do trwałości i bezpieczeństwa. Dlatego też zaistniała potrzeba takiej akceptacji. Komisja techniczna NFPA uznała konieczność zatwierdzenia przewodów AWM pod określonymi warunkami i przy zachowaniu klasy palności VW-1 lub FT-2. Rezultatem jest aktualizacja NFPA 79-2012, która obecnie daje konstruktorom maszyn większą swobodę działania w przypadku przewodów specjalnie przeznaczonych do aplikacji ruchomych.


Testy, testy, testy: przewody "chainflex" przechodzą rocznie w firmie igus około dwa miliardy cykli testowych w laboratoriach o powierzchni ponad 1.000 m2.
Standard UL 758 zapewnia bezpieczeństwo AWM
Standard AWM jest wydawany przez Underwriters Laboratory. Początkowo UL publikowało standard AWM, aby badać i standaryzować kable używane w systemach ewidencjonowanych przez UL. Wymagania te muszą być spełnione, aby produkować kable i przewody spełniające wymagania normy. Wśród tych wymagań są m.in. specyficzne reguły dotyczące rodzaju płaszcza, zakresów temperatur, napięcia, struktury, programu testów, klasy materiałów, grubości ścian i ogólnej budowy przewodu. Do tego wyznaczany jest dozwolony zakres stosowania. Różne normy, określane na tak zwanych "stronach wykonawczych", umożliwiają konstruktorowi dobór odpowiednich kabli, od jednożyłowych o małym przekroju aż po przewody zasilające i sterownicze o dużych przekrojach, zgodnie z obowiązującymi zasadami.

Dwa miliardy gięć testowanych w przeciągu roku
W laboratorium firmy, mieszczącym się na ponad 1000 m2, igus skrupulatnie testuje swoje przewody, specjalnie projektowane do stosowania w ruchomych prowadnikach przewodów. Każdego roku przewody "chainflex" muszą przejść około dwa miliardy cykli testowych. W ten sposób zapewnia się, że przewody nie tylko perfekcyjnie nadają się do danej aplikacji, lecz bez problemu spełniają też międzynarodowe normy i standardy jak NFPA 79-2012 i UL 758

Źródło: IGUS
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl