Dziś jest niedziela, 5 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2396 +1.14% 1EUR 4.5792 +0.05% 1GBP 5.2164 +0.17%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
20 marzec 2012.

Zielona Karta dla przewodów

Zielona Karta dla przewodów

650 różnych przewodów zgodnych z NFPA 79-2012 do aplikacji ruchomych

Firma igus GmbH z Kolonii oferuje kompletny, zgodny z NFPA program ponad 650 typów przewodów sterowniczych, BUS'owych, silnikowych, czujnikowych i serwoprzewodów prosto z magazynu. Przewody z rodziny produktów "chainflex" są całkowicie zgodne ze standardem 79-2012 (Rozdział 12.9) National Fire Protection Association (NFPA). Dzięki temu producenci i użytkownicy maszyn, także na rynku północno-amerykańskim, mogą w kwestii doprowadzania energii sięgnąć po przewody specjalnie opracowane do aplikacji ruchomych, bez konieczności ustępstw w kwestiach trwałości czy ważnych certyfikatów.


W "sytuacjach nagłych" w przypadku eksportu do Ameryki Północnej: ponad 650 różnych, zgodnych z NFPA 79-2012 przewodów chainflex sterowniczych, BUS'owych, silnikowych, serwoprzewodów - dostępnych prosto z magazynu.
Szerszy zakres możliwych zastosowań przewodów
Standard NFPA 79 określa, jakie "Special Cables and Conductors" (specjalne przewody i żyły) mogą być stosowane w środowisku przemysłowym. Przed aktualizacją z 2012 wg standardu NFPA 79-2007 niedozwolone były kable AWM (Appliance Wiring Material). Niemniej jednak przewody AWM od lat są stosowane w większości różnych zastosowań w przemyśle. Szczególnie w aplikacjach o dużej dynamice, takich jak praca w prowadnikach przewodów. W takich warunkach przewody zgodne z NFPA 79-2007 nie odpowiadały wymaganiom w stosunku do trwałości i bezpieczeństwa. Dlatego też zaistniała potrzeba takiej akceptacji. Komisja techniczna NFPA uznała konieczność zatwierdzenia przewodów AWM pod określonymi warunkami i przy zachowaniu klasy palności VW-1 lub FT-2. Rezultatem jest aktualizacja NFPA 79-2012, która obecnie daje konstruktorom maszyn większą swobodę działania w przypadku przewodów specjalnie przeznaczonych do aplikacji ruchomych.


Testy, testy, testy: przewody "chainflex" przechodzą rocznie w firmie igus około dwa miliardy cykli testowych w laboratoriach o powierzchni ponad 1.000 m2.
Standard UL 758 zapewnia bezpieczeństwo AWM
Standard AWM jest wydawany przez Underwriters Laboratory. Początkowo UL publikowało standard AWM, aby badać i standaryzować kable używane w systemach ewidencjonowanych przez UL. Wymagania te muszą być spełnione, aby produkować kable i przewody spełniające wymagania normy. Wśród tych wymagań są m.in. specyficzne reguły dotyczące rodzaju płaszcza, zakresów temperatur, napięcia, struktury, programu testów, klasy materiałów, grubości ścian i ogólnej budowy przewodu. Do tego wyznaczany jest dozwolony zakres stosowania. Różne normy, określane na tak zwanych "stronach wykonawczych", umożliwiają konstruktorowi dobór odpowiednich kabli, od jednożyłowych o małym przekroju aż po przewody zasilające i sterownicze o dużych przekrojach, zgodnie z obowiązującymi zasadami.

Dwa miliardy gięć testowanych w przeciągu roku
W laboratorium firmy, mieszczącym się na ponad 1000 m2, igus skrupulatnie testuje swoje przewody, specjalnie projektowane do stosowania w ruchomych prowadnikach przewodów. Każdego roku przewody "chainflex" muszą przejść około dwa miliardy cykli testowych. W ten sposób zapewnia się, że przewody nie tylko perfekcyjnie nadają się do danej aplikacji, lecz bez problemu spełniają też międzynarodowe normy i standardy jak NFPA 79-2012 i UL 758

Źródło: IGUS
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl