Dziś jest sobota, 30 maj 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.0031 -0.53% 1EUR 4.4503 +0.54% 1GBP 4.9213 -0.21%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
16 czerwiec 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 79 
więcej
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
8 luty 2012.

Czujniki zbliżeniowe, indukcyjne czujniki ruchu, czujniki optyczne

Czujniki zbliżeniowe, indukcyjne czujniki ruchu, czujniki optyczne

TWT AUTOMATYKA to polska firma specjalizująca się w produkcji indukcyjnych czujników zbliżeniowych, indukcyjmych czujników ruchu, czujników optycznych i innych urządzeń automatyki przemysłowej i sterowania. Wysoka jakość wykonania i nowe technologie stosowane w procesie produkcji zapewniają precyzyjne i niezawodne działanie czujników w warunkach przemysłowych.

W ofercie firmy TWT AUTOMATYKA znajdują się indukcyjne czujniki zbliżeniowe TID i TIDE zasilane prądem stałym w obudowach metalowych z gwintem zewnętrznym M12/1, M18/1 i M30/1,5:

- czujniki 3-przewodowe TID ze standardowymi strefami działania z jednym wyjściem NO lub NC typu NPN lub PN
- czujniki 4-przewodowe TID ze standardowymi strefami działania z dwoma wyjściami NO i NC typu NPN lub PNP
- czujniki 3-przewodowe TIDE z powiększonymi strefami działania z jednym wyjściem NO lub NC typu NPN lub PNP
- czujniki 4-przewodowe TIDE z powiększonymi strefami działania z dwoma wyjściami NO i NC typu NPN lub PNP.
Standardowo czujniki serii TID i TIDE zasilane są napięciem 10-30VDC, ale na specjalne zamówienie także w zakresie 10-60 VDC.

W obudowach M8/1 produkowane są czujniki indukcyjne serii TID ze strefą działania 1,5 mm z wyjściami NO lub NC typu PNP lub NPN, np. TID0801ZP.

Osobną grupę stanowią czujniki 2-przewodowe TIDC, zasilane prądem stałym 10-30VDC, z wyjściem prądowym. Wyjście czujników jest typu NO lub NC. Ten typ czujników jest szczególnie przydatny do współpracy z wejściami sterowników PLC.
Wszystkie indukcyjne czujniki zbliżeniowe dzięki procesowi hermetyzacji posiadają wysoki stopień ochrony IP67 i są przystosowane do pracy w trudnych warunkach środowiskowych w zakresie temperatur -25 - +70 C
Najpopularniejsze typy indukcyjnych czujników zbliżeniowych to TID1204ZP, TID1808ZP, TIDE1207ZPK, TIDC1204Z
W ofercie znajdują się takze czujniki indukcyjne zasilane prądem przemiennym TIA - dwuprzewodowe z wyjściem prądowym, które mogą sterować pracą przekaźników, styczników, elektrozaworów itp. Czujniki mogą pracować w zakresie napięć 90 - 250V AC. Prąd pracy czujników zawiera się w przedziale 10 - 200mA, a prąd spoczynkowy wynosi 3mA. Wyjście czujników jest typu NO lub NC. Czujniki TIA mają obudowy metalowe gwintowane (M12, M18 i M30).
Czujniki serii TIA są dostępne także w wersji TIA24 - do zastosowania w układach prądu przemiennego 24-48V AC.

TWT AUTOMATYKA oferuje szeroką gamę czujników optycznych.
Czujniki optyczne reagują na obiekty, które znajdują się na drodze przebiegu wiązki światła między nadajnikiem i odbiornikiem. Wyposażone są w wysokiej jakości systemy soczewek optycznych, które dokładnie ukierunkowują promień świetlny w nadajniku i odbiorniku, umożliwiając realizację różnych funkcji zależnie od wykonania i przeznaczenia czujników. Dzięki wzajemnej synchronizacji nadajnika i odbiornika gwarantowana jest duża odporność czujników na zakłócenia

Szczególnie polecamy uniwersalne czujniki optyczne 4-przewodowe zasilane prądem stałym w obudowach z gwintem zewnętrznym M18/1 i M30/1,5

  • czujniki optyczne odbiciowe TOO dostępne w dwóch wersjach:
    • z dwoma wyjściami NO i NC typu PNP np. TOO18-400P
    • z dwoma wyjściami NO lub NC typu NPN i PNP np. TOO18-200Z
  • czujniki optyczne refleksyjne TOR
    • z dwoma wyjściami NO i NC typu PNP, np. TOR18-3000P
    • z dwoma wyjściami NO lub NC typu NPN i PNP np. TOR18-1000R

W ofercie znajdują się także czujniki optyczne odbiciowe 3-przewodowe TOO w obudowach z gwintem M12/1 z jednym wyjściem NO lub NC typu NPN lub PNP. Jednym z popularniejszy chczujników tego typu jest czujnik optyczny TOO12-100ZP - o strefie działania 0-100 mm, NO PNP.

Produkujemy także czujniki optyczne typu bariera TOB w obudowach z gwintem M12/1 i M18/1 3-przewodowe z jednym wyjściem NO lub NC typu NPN i PNP.

Czujniki optyczne posiadają stopień ochrony IP65.

Wszystkie czujniki indukcyjne i optyczne mają przewód dołączony bezpośrednio do wyjścia lub złącze hermetyczne umożliwiające szybkie dołączenie przewodu wyjściowego z gniazdem z gwintem M12/1.

Jednym z podstawowych produktów są indukcyjne czujniki ruchu TCR przeznaczone do kontroli pracy przenośników taśmowych, śrubowych, młynów, pomp, wentylatorów itp. Czujniki ruchu reagują na cykliczne zbliżanie np. metalowych zębów związanych z kontrolowanym urządzeniem i sygnalizują przekroczenie prędkości obrotowej, spadek prędkości poniżej ustalonego progu prędkości, ustanie ruchu itp. Prędkość progowa może być ustawiona potencjometrem. Czujniki ruchu pracują w obwodach prądu stałego i mają obudowy metalowe z gwintem zewnętrznym M30/1,5. Podobnie jak opisane wcześniej czujniki zbliżeniowe i optyczne przystosowane są do pracy w trudnych warunkach środowiskowych.

Histereza częstotliwości mieści się w zakresie 5 - 15% częstotliwości progowej.

Czujniki zasilane są prądem stałym 10 - 48V DC. Wyjście czujników ruchu jest typu PNP lub NPN. Temperatura pracy -25 - +70 C. Stopień ochrony IP67.

Najbardziej uniwersalny typ czujnika ruchu to czujnik o oznaczeniu TCR3010ZP1 o strefie działania 10mm, o zakresie częstotliwości progowej 6-150 imp/min, NO PNP. Proponujemy także czujniki ruchu w wykonaniach specjalnych, o parametrach określonych przez klienta - z ustaloną częstotliwością progową wybraną z przedziału 6-6000 imp/min, oraz ustaloną histerezą częstotliwości progowej, np. TCR3010ZP-100-50

TWT AUTOMATYKA oprócz czujników standardowych oferuje wersje specjalne np. czujniki do zastosowań w technice dźwigowej, czujniki do pracy w maszynach drogowych i samochodach specjalizowanych (śmieciarki, pługi odśnieżne, posypywarki itp.) oraz czujniki dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów o nietypowych zakresach napięć zasilających, prądach obciążenia, różnych wymiarach obudów itp.

Szczegółowe informacje o czujnikach zawarte są w kartach katalogowych oraz na stronie internetowej www.twt.com.pl
Źródło: TWT AUTOMATYKA
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl