Dziś jest poniedziałek, 9 grudzień 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.85 -0.17% 1EUR 4.2721 -0.13% 1GBP 5.0527 -0.24%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
12 grudzień 2019
XII EDYCJA SEMINARIUM Z ZAKRESU "Eksploatacji urządzeń elektrycznych w strefach zagrożenia wybuchem Ex ATEX" 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
8 luty 2012.

Czujniki zbliżeniowe, indukcyjne czujniki ruchu, czujniki optyczne

Czujniki zbliżeniowe, indukcyjne czujniki ruchu, czujniki optyczne

TWT AUTOMATYKA to polska firma specjalizująca się w produkcji indukcyjnych czujników zbliżeniowych, indukcyjmych czujników ruchu, czujników optycznych i innych urządzeń automatyki przemysłowej i sterowania. Wysoka jakość wykonania i nowe technologie stosowane w procesie produkcji zapewniają precyzyjne i niezawodne działanie czujników w warunkach przemysłowych.

W ofercie firmy TWT AUTOMATYKA znajdują się indukcyjne czujniki zbliżeniowe TID i TIDE zasilane prądem stałym w obudowach metalowych z gwintem zewnętrznym M12/1, M18/1 i M30/1,5:

- czujniki 3-przewodowe TID ze standardowymi strefami działania z jednym wyjściem NO lub NC typu NPN lub PN
- czujniki 4-przewodowe TID ze standardowymi strefami działania z dwoma wyjściami NO i NC typu NPN lub PNP
- czujniki 3-przewodowe TIDE z powiększonymi strefami działania z jednym wyjściem NO lub NC typu NPN lub PNP
- czujniki 4-przewodowe TIDE z powiększonymi strefami działania z dwoma wyjściami NO i NC typu NPN lub PNP.
Standardowo czujniki serii TID i TIDE zasilane są napięciem 10-30VDC, ale na specjalne zamówienie także w zakresie 10-60 VDC.

W obudowach M8/1 produkowane są czujniki indukcyjne serii TID ze strefą działania 1,5 mm z wyjściami NO lub NC typu PNP lub NPN, np. TID0801ZP.

Osobną grupę stanowią czujniki 2-przewodowe TIDC, zasilane prądem stałym 10-30VDC, z wyjściem prądowym. Wyjście czujników jest typu NO lub NC. Ten typ czujników jest szczególnie przydatny do współpracy z wejściami sterowników PLC.
Wszystkie indukcyjne czujniki zbliżeniowe dzięki procesowi hermetyzacji posiadają wysoki stopień ochrony IP67 i są przystosowane do pracy w trudnych warunkach środowiskowych w zakresie temperatur -25 - +70 C
Najpopularniejsze typy indukcyjnych czujników zbliżeniowych to TID1204ZP, TID1808ZP, TIDE1207ZPK, TIDC1204Z
W ofercie znajdują się takze czujniki indukcyjne zasilane prądem przemiennym TIA - dwuprzewodowe z wyjściem prądowym, które mogą sterować pracą przekaźników, styczników, elektrozaworów itp. Czujniki mogą pracować w zakresie napięć 90 - 250V AC. Prąd pracy czujników zawiera się w przedziale 10 - 200mA, a prąd spoczynkowy wynosi 3mA. Wyjście czujników jest typu NO lub NC. Czujniki TIA mają obudowy metalowe gwintowane (M12, M18 i M30).
Czujniki serii TIA są dostępne także w wersji TIA24 - do zastosowania w układach prądu przemiennego 24-48V AC.

TWT AUTOMATYKA oferuje szeroką gamę czujników optycznych.
Czujniki optyczne reagują na obiekty, które znajdują się na drodze przebiegu wiązki światła między nadajnikiem i odbiornikiem. Wyposażone są w wysokiej jakości systemy soczewek optycznych, które dokładnie ukierunkowują promień świetlny w nadajniku i odbiorniku, umożliwiając realizację różnych funkcji zależnie od wykonania i przeznaczenia czujników. Dzięki wzajemnej synchronizacji nadajnika i odbiornika gwarantowana jest duża odporność czujników na zakłócenia

Szczególnie polecamy uniwersalne czujniki optyczne 4-przewodowe zasilane prądem stałym w obudowach z gwintem zewnętrznym M18/1 i M30/1,5

  • czujniki optyczne odbiciowe TOO dostępne w dwóch wersjach:
    • z dwoma wyjściami NO i NC typu PNP np. TOO18-400P
    • z dwoma wyjściami NO lub NC typu NPN i PNP np. TOO18-200Z
  • czujniki optyczne refleksyjne TOR
    • z dwoma wyjściami NO i NC typu PNP, np. TOR18-3000P
    • z dwoma wyjściami NO lub NC typu NPN i PNP np. TOR18-1000R

W ofercie znajdują się także czujniki optyczne odbiciowe 3-przewodowe TOO w obudowach z gwintem M12/1 z jednym wyjściem NO lub NC typu NPN lub PNP. Jednym z popularniejszy chczujników tego typu jest czujnik optyczny TOO12-100ZP - o strefie działania 0-100 mm, NO PNP.

Produkujemy także czujniki optyczne typu bariera TOB w obudowach z gwintem M12/1 i M18/1 3-przewodowe z jednym wyjściem NO lub NC typu NPN i PNP.

Czujniki optyczne posiadają stopień ochrony IP65.

Wszystkie czujniki indukcyjne i optyczne mają przewód dołączony bezpośrednio do wyjścia lub złącze hermetyczne umożliwiające szybkie dołączenie przewodu wyjściowego z gniazdem z gwintem M12/1.

Jednym z podstawowych produktów są indukcyjne czujniki ruchu TCR przeznaczone do kontroli pracy przenośników taśmowych, śrubowych, młynów, pomp, wentylatorów itp. Czujniki ruchu reagują na cykliczne zbliżanie np. metalowych zębów związanych z kontrolowanym urządzeniem i sygnalizują przekroczenie prędkości obrotowej, spadek prędkości poniżej ustalonego progu prędkości, ustanie ruchu itp. Prędkość progowa może być ustawiona potencjometrem. Czujniki ruchu pracują w obwodach prądu stałego i mają obudowy metalowe z gwintem zewnętrznym M30/1,5. Podobnie jak opisane wcześniej czujniki zbliżeniowe i optyczne przystosowane są do pracy w trudnych warunkach środowiskowych.

Histereza częstotliwości mieści się w zakresie 5 - 15% częstotliwości progowej.

Czujniki zasilane są prądem stałym 10 - 48V DC. Wyjście czujników ruchu jest typu PNP lub NPN. Temperatura pracy -25 - +70 C. Stopień ochrony IP67.

Najbardziej uniwersalny typ czujnika ruchu to czujnik o oznaczeniu TCR3010ZP1 o strefie działania 10mm, o zakresie częstotliwości progowej 6-150 imp/min, NO PNP. Proponujemy także czujniki ruchu w wykonaniach specjalnych, o parametrach określonych przez klienta - z ustaloną częstotliwością progową wybraną z przedziału 6-6000 imp/min, oraz ustaloną histerezą częstotliwości progowej, np. TCR3010ZP-100-50

TWT AUTOMATYKA oprócz czujników standardowych oferuje wersje specjalne np. czujniki do zastosowań w technice dźwigowej, czujniki do pracy w maszynach drogowych i samochodach specjalizowanych (śmieciarki, pługi odśnieżne, posypywarki itp.) oraz czujniki dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów o nietypowych zakresach napięć zasilających, prądach obciążenia, różnych wymiarach obudów itp.

Szczegółowe informacje o czujnikach zawarte są w kartach katalogowych oraz na stronie internetowej www.twt.com.pl
Źródło: TWT AUTOMATYKA
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl