Dziś jest piątek, 3 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1917 +0.52% 1EUR 4.5769 +0.16% 1GBP 5.2075 +0.94%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
20 luty 2012.

Kamera FLIR SC8400

Kamera FLIR SC8400

Super rozdzielczość 1280 x 1024 pikseli!
Super czułość (NETD) <25 mK (typowo 18mK)
Super konstrukcja....

To trzy podstawowe cechy opisujące najnowsze rozwiązanie firmy FLIR Systems. Ta super kamera FLIR SC8400 dedykowana jest zaawansowanym pracom naukowym i rozwojowym w każdym tego słowa znaczeniu! I tak:

1. Detektor posiada 1280 x 1024 pikseli bez żadnej interpolacji, uśredniania, nakładania, dodawania itd. To jest po prostu prawdziwa kamera HD w wydaniu termowizyjnym, czyli o rozdzielczości >1M punktów w obrazie. Dzięki temu Użytkownik otrzymuje narzędzie o najwyższej z możliwych rozdzielczości geometrycznej, co pozwala na znacznie dokładniejsze zobrazowanie ekstremalnie małych obiektów!

2. Super czułość <25mK (typowo 18mK), wspomagana dokładnością +/-1°C lub +/-1% oraz nową funkcją "super exposure", która automatycznie ustawia zakres temperatur to najbardziej optymalnego dla danej scenerii termalnej w zakresie nawet do +3000°C.

3. Częstotliwość rejestracji dla pełnej >1M ramki to 100 klatek/sek z możliwością okienkowania i przyspieszenia do 3000 Hz.

4. Dodatkowo Użytkownik otrzymuje dostęp do unikatowych funkcji (jedynie w kamerach chłodzonych firmy FLIR) jak
- CLUT™- zwiększenie użytecznego zakresu detektora
- CNUC™- specjalne wzorcowanie kamery zapewniające optymalny obraz i stabilność pomiarową
- HyperCalc™- zapewnienie optymalnego zakresu pomiarowego z najwyższą czułością


5. "Superframing" czyli jednoczesna akwizycja danych z maksymalnie czterech zdefiniowanych przez użytkownika zakresów temperaturowych i połączenie tych rejestracji w jedną co efektywnie zwiększa dynamikę zapisu z 14 do 16 bitów!

6. Wbudowana kamera dzienna? Tak, tak. SC8000 otrzymała dodatkowe oprzyrządowanie w postaci wbudowanego aparatu, dzięki czemu Użytkownik może wykonywa zdjęcia referencyjne instalacji jaka poddawana jest badaniom. Przy niewystarczającym poziomie światła diody włączyć można diody doświetlające.

7. Wi-Fi to kolejna inowacja. Transmisja pojedynczych obrazów lub sterowanie kamerą może odbywa się z poziomu smart fonów (Iphone) lub tabletów (Ipad). Jeżeli dodamy do tego odłączany ekran dotykowy również pozwalający na ustawianie parametrów i kontrolę nastaw kamery przed rozpoczęciem badań to łatwo można zauważyć, że uniwersalność nowej kamery FLIR SC8000 nie ma sobie równych!

8. Co jeszcze jest potrzebne? Szeroka gama nowoczesnej optyki. A tu mamy samo identyfikujące się obiektywy (od Tele do makro) oraz koło z filtrami (do 4 filtrów). W wielu miejscach optyki wprowadzono wbudowane czujniki temperatury w celu kompensacji najdrobniejszych zmian temperatury podczas eksploatacji urządzenia!

9. Oczywiście po uzyskaniu super obrazu o super czułości trzeba go zapisać z super szybkością bez straty nawet jednej ramki. Do tego służą połączenia typu Cam-Link, Gigabit Ethernet do akwizycji danych oraz standardowe BNC do synchronizacji detektora czy wyzwalania akwizycji (triggering). W kamerze zamontowano również czytnik kart MicroSD oraz wyjście DVI (1080p) 6 cyfrowych We/Wy aby podłączyć zewnętrzne urządzenia, IRIG-B, analogowe wyjście sygnału liniowej temperatury, dodatkowe analogowe wejścia dla akwizycji sygnałów z zewnętrznych czujników to wszystko oferuje tzw. panel rozszerzonych funkcji i podłączeń. I na koniec trzeba podkreślić, że kamera cały czas informuje nas o swoim stanie przez rząd diod pokazujących bądź kolorem, bądź częstotliwością migania poprawność wprowadzonych nastaw. Oczywiście do nowej kamery dodano nowe oprogramowanie, co w całości tworzy najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązanie wśród kamer naukowych, jakie można sobie wyobrazić!

Dane adresowe: Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski
ul. Rakowiecka 39A/3
02-521 Warszawa
tel.: +48(22) 849 71 90
fax. +48(22) 849 70 01 e-mail: rutkowski@kameryir.com.pl www.kameryir.com.pl

Źródło: Kameryir
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl