Dziś jest czwartek, 12 grudzień 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.866 -0.13% 1EUR 4.2851 -0.07% 1GBP 5.0798 -0.29%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
20 luty 2012.

Kamera FLIR SC8400

Kamera FLIR SC8400

Super rozdzielczość 1280 x 1024 pikseli!
Super czułość (NETD) <25 mK (typowo 18mK)
Super konstrukcja....

To trzy podstawowe cechy opisujące najnowsze rozwiązanie firmy FLIR Systems. Ta super kamera FLIR SC8400 dedykowana jest zaawansowanym pracom naukowym i rozwojowym w każdym tego słowa znaczeniu! I tak:

1. Detektor posiada 1280 x 1024 pikseli bez żadnej interpolacji, uśredniania, nakładania, dodawania itd. To jest po prostu prawdziwa kamera HD w wydaniu termowizyjnym, czyli o rozdzielczości >1M punktów w obrazie. Dzięki temu Użytkownik otrzymuje narzędzie o najwyższej z możliwych rozdzielczości geometrycznej, co pozwala na znacznie dokładniejsze zobrazowanie ekstremalnie małych obiektów!

2. Super czułość <25mK (typowo 18mK), wspomagana dokładnością +/-1°C lub +/-1% oraz nową funkcją "super exposure", która automatycznie ustawia zakres temperatur to najbardziej optymalnego dla danej scenerii termalnej w zakresie nawet do +3000°C.

3. Częstotliwość rejestracji dla pełnej >1M ramki to 100 klatek/sek z możliwością okienkowania i przyspieszenia do 3000 Hz.

4. Dodatkowo Użytkownik otrzymuje dostęp do unikatowych funkcji (jedynie w kamerach chłodzonych firmy FLIR) jak
- CLUT™- zwiększenie użytecznego zakresu detektora
- CNUC™- specjalne wzorcowanie kamery zapewniające optymalny obraz i stabilność pomiarową
- HyperCalc™- zapewnienie optymalnego zakresu pomiarowego z najwyższą czułością


5. "Superframing" czyli jednoczesna akwizycja danych z maksymalnie czterech zdefiniowanych przez użytkownika zakresów temperaturowych i połączenie tych rejestracji w jedną co efektywnie zwiększa dynamikę zapisu z 14 do 16 bitów!

6. Wbudowana kamera dzienna? Tak, tak. SC8000 otrzymała dodatkowe oprzyrządowanie w postaci wbudowanego aparatu, dzięki czemu Użytkownik może wykonywa zdjęcia referencyjne instalacji jaka poddawana jest badaniom. Przy niewystarczającym poziomie światła diody włączyć można diody doświetlające.

7. Wi-Fi to kolejna inowacja. Transmisja pojedynczych obrazów lub sterowanie kamerą może odbywa się z poziomu smart fonów (Iphone) lub tabletów (Ipad). Jeżeli dodamy do tego odłączany ekran dotykowy również pozwalający na ustawianie parametrów i kontrolę nastaw kamery przed rozpoczęciem badań to łatwo można zauważyć, że uniwersalność nowej kamery FLIR SC8000 nie ma sobie równych!

8. Co jeszcze jest potrzebne? Szeroka gama nowoczesnej optyki. A tu mamy samo identyfikujące się obiektywy (od Tele do makro) oraz koło z filtrami (do 4 filtrów). W wielu miejscach optyki wprowadzono wbudowane czujniki temperatury w celu kompensacji najdrobniejszych zmian temperatury podczas eksploatacji urządzenia!

9. Oczywiście po uzyskaniu super obrazu o super czułości trzeba go zapisać z super szybkością bez straty nawet jednej ramki. Do tego służą połączenia typu Cam-Link, Gigabit Ethernet do akwizycji danych oraz standardowe BNC do synchronizacji detektora czy wyzwalania akwizycji (triggering). W kamerze zamontowano również czytnik kart MicroSD oraz wyjście DVI (1080p) 6 cyfrowych We/Wy aby podłączyć zewnętrzne urządzenia, IRIG-B, analogowe wyjście sygnału liniowej temperatury, dodatkowe analogowe wejścia dla akwizycji sygnałów z zewnętrznych czujników to wszystko oferuje tzw. panel rozszerzonych funkcji i podłączeń. I na koniec trzeba podkreślić, że kamera cały czas informuje nas o swoim stanie przez rząd diod pokazujących bądź kolorem, bądź częstotliwością migania poprawność wprowadzonych nastaw. Oczywiście do nowej kamery dodano nowe oprogramowanie, co w całości tworzy najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązanie wśród kamer naukowych, jakie można sobie wyobrazić!

Dane adresowe: Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski
ul. Rakowiecka 39A/3
02-521 Warszawa
tel.: +48(22) 849 71 90
fax. +48(22) 849 70 01 e-mail: rutkowski@kameryir.com.pl www.kameryir.com.pl

Źródło: Kameryir
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl