Dziś jest piątek, 3 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2396 +1.14% 1EUR 4.5792 +0.05% 1GBP 5.2164 +0.17%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
6 czerwiec 2012.

Lampy LED firmy Verbatim jako zamiennik żarówek halogenowych zapewniają szybki zwrot z inwestycji w hotelu Leonardo

Lampy LED firmy Verbatim jako zamiennik żarówek halogenowych zapewniają szybki zwrot z inwestycji w hotelu Leonardo
Luksusowy, czterogwiazdkowy hotel Leonardo znajduje się w sercu Starej Pragi, zaledwie kilka kroków od mostu Karola i rynku staromiejskiego. Hotel oferuje 82 przestronne pokoje i apartamenty z oryginalnymi meblami w stylu Art Nouveau. Hotel prowadzi również restaurację Platina ze sklepionymi sufitami i imponującymi renesansowymi freskami, w której podaje się głównie dania kuchni czeskiej i włoskiej.

Choć ten prestiżowy hotel jest jednym z najlepszych w Pradze, nie uniknął skutków globalnego kryzysu gospodarczego. W obliczu rosnącej konkurencji ze strony innych operatorów zaczęto szukać sposobów na ograniczenie kosztów bez obniżania komfortu gości. Jednym z rozwiązań jest ograniczenie zużycia energii. Dlatego postanowiono zastąpić żarówki halogenowe lampami LED firmy Verbatim. Decyzja ta szczególnie spodobała się gościom, którym zależy na ochronie środowiska.

"Zainstalowaliśmy lampy Verbatim LED wszędzie, gdzie światło pali się przez przynajmniej 12 godzin dziennie. Obliczyliśmy, że inwestycja zacznie się spłacać po około 6 miesiącach".
- Tomáš Nesvorný, Hotel Leonardo Praha

"Chcieliśmy zaoszczędzić pieniądze w sposób niezauważalny dla gości, a obniżenie rachunków za elektryczność było idealnym rozwiązaniem. Zainstalowaliśmy lampy Verbatim LED wszędzie, gdzie światło pali się przez przynajmniej 12 godzin dziennie. Choć początkowy koszt zakupu technologii LED jest wyższy niż w przypadku innych rozwiązań oświetleniowych, obliczyliśmy, że jest to z nawiązką kompensowane przez oszczędność energii - powiedział Tomáš Novotný, dyrektor zarządzający hotelu Leonardo. - Korzystne jest również to, że nie musimy tak często wymieniać żarówek. Na podstawie większej sprawności energetycznej i dłuższego okresu użytkowania obliczyliśmy, że inwestycja zacznie się spłacać po około sześciu miesiącach".

"Ten projekt dowodzi, że Verbatim nie jest tylko producentem nośników optycznych i urządzeń do przechowywania danych, ale również ważnym graczem w sektorze oświetlenia LED i OLED".

- Tomáš Nesvorný, hotel Leonardo Praha

Hotel to doskonałe miejsce do zademonstrowania energooszczędności lamp LED. Poprzez wymianę żarówek na lampy LED w obszarach hotelu, w których niemal nieustannie pali się światło, można ograniczyć zużycie prądu nawet o 85 proc. Początkowa inwestycja spłaca się szybko, w wielu przypadkach już po kilku miesiącach. Co więcej, lampy LED firmy Verbatim działają nawet 35 000 godzin - 16 lat w przypadku użytkowania przez 6 godzin dziennie.

W hotelu Leonardo Praha zainstalowano ponad 300 lamp LED firmy Verbatim, w tym lampy PAR16 GU10, Classic A i B, E27 oraz AR111. Lampy są używane do oświetlenia recepcji i lobby, korytarzy hotelowych, restauracji Platina i zewnętrznego balkonu, a szybka i łatwa instalacja nie miała wpływu na działalność hotelu ani na jakość usług świadczonych gościom.

Kierownictwo hotelu jest bardzo zadowolone z modernizacji oświetlenia. "Zakończyliśmy wymianę żarówek na lampy Verbatim LED, a wyniki znacznie przekroczyły nasze oczekiwania. Nowe oświetlenie zauważalnie poprawiło nastrój w wielu obszarach hotelu, zwiększając komfort gości, a zarazem ograniczając koszty energii. Jeśli chodzi o intensywność światła i temperaturę barwową lamp LED, nie ma dostrzegalnej różnicy w porównaniu z zainstalowanymi poprzednio żarówkami halogenowymi. Jeśli chodzi o oświetlenie zewnętrzne, lampy LED sprawdzają się znacznie lepiej", podsumował Nesvorný.
To nie przypadek, że kierownictwo hotelu wybrało lampy LED firmy Verbatim, ponieważ już wcześniej zdawało sobie sprawę z wyjątkowej wydajności, jakości i niezawodności produktów tej pionierskiej marki.

Verbatim należy do Mitsubishi Chemical Corporation, jednej z największych firm chemicznych na świecie. Mitsubishi rozwija zaawansowane technologie oświetleniowe od ponad pół wieku. Firma jest dominującym światowym producentem fosforu (substancji zwiększającej efektywność lamp LED) oraz dostawcą wielu innych ważnych surowców dla czołowych producentów oświetlenia. Ten solidny fundament oraz wpływy, jakie firma ma w branży oświetleniowej, stanowią gwarancję jakości i niezawodności lamp Verbatim LED.
"Instalacja lamp Verbatim LED w hotelu Leonardo jest bardzo ważnym projektem, który pomógł nam wypromować się wśród operatorów hotelarskich w Czechach. Bardzo się cieszę, że pan Nesvorný docenił jakość lamp Verbatim ostatecznie wybrano naszą ofertę - powiedział Pavel Matyáš, dyrektor Verbatim na Czechy, Słowację i Węgry. - Projekt udowadnia, że marka Verbatim, najlepiej znana z produktów do przechowywania danych, zaczyna podbijać rynki oświetlenia LED i OLED".

 

Porównanie kosztów na podstawie 25 000 godzin użytkowania lamp w hotelu Leonardo

  Lampa halogenowa 3 5 W Verbatim PAR16GU10 5,5W
Średnia żywotność lampy [h] 2000 25000
Zużycie energii [kWh] 875 125
Koszt zużytej energii [0,17 euro/kWh]* 148,75 euro 21,25 euro
Koszt nabycia lampy 3,00 euro 20,00 euro
Koszt lamp przez 25 000 godzin użytkowania 37,50 euro 0,00 euro
Koszty konserwacji [2 euro/sztuka] 25,00 euro 2,00 euro
Łączny koszt [użytkowanie lampy przez 25 000 godzin] *** 214,25 euro 43,25 euro
Łączne koszty w przypadku 100 lamp 21 425,00 euro 4325,00 euro

Oszczędności na 100 lampach Verbatim LED PAR16 GU10 (użytkowanych przez 12 godzin dziennie) po 11 latach = 17 100 euro.
Inwestycja w jedną lampę Verbatim LED spłaca się po czwartej żarówce halogenowej.

Korzyści środowiskowe Lampa halogenowa 35 W Verbatim PAR16 GU10 5,5 W
Emisje C02 [kg]** 437,5 62,5

Emisje C02 zmniejszają się o 375 kg w przypadku użytkowania lampy LED przez 25 000 godzin.

* Średni koszt elektryczności w Europie - 0,17 euro / kWh
** Emisje C02 [kg] - 0,5 kg C02/kWh
*** Obliczenia według dzisiejszych wartości

Źródło: Verbatim
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl