Dziś jest sobota, 4 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2396 +1.14% 1EUR 4.5792 +0.05% 1GBP 5.2164 +0.17%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
15 sierpień 2012.

Elektryczne, praktyczne, ekonomiczne!

Elektryczne, praktyczne, ekonomiczne!

Oto pole do twórczego popisu dla konstruktorów:
Modułowy System Mechatroniczny firmy Festo, który może występować w setkach wariantów dzięki dowolnym kombinacjom wzajemnie dopasowanych elementów składowych, realizujących funkcje chwytania, przesuwania, obracania i pozycjonowania. To pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze! Łańcuchowe prowadniki przewodów, przewody ochronne, czujniki i wyspy zaworowe stanowią elementy konstrukcyjne i wchodzą w skład dostawy gotowych modułów manipulacyjnych. System został uzupełniony o szybkie i precyzyjne napędy elektryczne: moduł obrotowy ERMB, nagrodzony na targach Automaticon 2012 napęd wysięgnikowy EGSL oraz napęd liniowy EGC.

Moduły gotowe do zabudowy redukują koszty!

Gotowy do zabudowy układ napędowy odciąża proces konstrukcji i zabezpiecza budżet użytkowników. Podczas projektowania maszyn i urządzeń konstruktorzy mogą posłużyć się mechatronicznymi układami manipulacyjnymi o zunifikowanych interfejsach i dowolnie je zestawiać. To pozwala wielokrotnie zredukować nakłady i koszty: od nabycia, poprzez logistykę, konstrukcję i dokumentację, aż po montaż i uruchomienie, Festo oferuje wszystko z jednej ręki, pod jednym numerem katalogowym. Do precyzyjnego i szybkiego pozycjonowania jest do dyspozycji wiele setek dających się dowolnie zestawiać komponentów pneumatycznych i elektrycznych o kompatybilnych interfejsach. Systemy gotowe do zabudowy obniżają koszty, ułatwiają uruchomienie i pozwalają zaoszczędzić czas, co stwarza przestrzeń dla kreatywności i innowacji. Nowe napędy elektryczne jeszcze bardziej poszerzają spektrum możliwych zastosowań.


Przykład linii do pakowania cukru gronowego: od pakowania blistrów, poprzez magazynowanie, aż do wysyłki - każda funkcja z użyciem gotowych do zabudowy systemów manipulacyjnych

Precyzyjne, dynamiczne, uniwersalne


Wysoka dokładność pozycjonowania i duża prędkość - napęd wysięgnikowy ze śrubą pociągową EGSL

Napęd wysięgnikowy ze śrubą pociągową EGSL przewidziany jest do stosowania w ogólnie pojętej budowie maszyn, w maszynach specjalizowanych oraz w układach manipulacyjnych. Preferowane systemy manipulacyjne to przede wszystkim rozwiązania typu Pick&Place, układy portalowe, jak również dynamiczne i zarazem pozycjonowane popychacze stosowane w technice montażu. Podczas pakowania, sortowania i układania napęd EGSL pokazuje całą swoją precyzję, dynamikę i uniwersalność. Szczególnie w przypadku niewielkich skoków napęd ten charakteryzuje się bardzo dużą dokładnością pozycjonowania oraz dużymi prędkościami ruchu i obciążeniami użytkowymi. Dzięki odpowiednim, kompatybilnym interfejsom EGSL można integrować z innymi podzespołami mechatronicznymi Festo.

Do nowej generacji...


Duża obciążalność i uniwersalne połączenie z silnikiem - elektryczny napęd liniowy EGC ze śrubą pociągową lub paskiem zębatym

...elektrycznych napędów liniowych należy napęd EGC ze śrubą pociągową lub paskiem zębatym. Spełnia on podwyższone wymagania stawiane przez rynek, dotyczące większych sił przesuwu i szybkości ruchu, większej obciążalności prowadnic oraz uniwersalnego połączenia z silnikiem. Napęd ten stosowany jest przeważnie w ogólnie pojętej budowie maszyn, w maszynach specjalizowanych, w przemyśle elektronicznym, w układach manipulacyjnych oraz maszynach pakujących. Dla wszystkich napędów oferowane są serwomotory EMMS-AS, jak również odpowiednie dla nich pozycjonery CMMS-AS. Pozycjonery umożliwiają pozycjonowanie liniowe z punktu do punktu oraz pozycjonowanie wg zdefiniowanej trajektorii ruchu.

Elektryczne obracanie


Lekki elektryczny moduł obrotowy ERMB

Jak dotąd niepowtarzalnym rozwiązaniem na rynku jest elektryczny moduł obrotowy ERMB z wałem drążonym, który dzięki swemu niewielkiemu ciężarowi przeznaczony jest do montażu na końcu ramion roboczych manipulatorów, jednak może być także zastosowany stacjonarnie, jako niewielkich rozmiarów stół obrotowy. Stosowanie modułu obrotowego ERMB jest niezwykle korzystne tam, gdzie podczas manipulacji wymagany jest pozycjonowany ruch obrotowy, przekraczający nawet 360°, przy jednoczesnym zdefiniowanym profilu prędkości i przyspieszenia ruchu.

Systemowe przemyślenia

W firmie Festo myślenie systemowe posunęło się tak daleko, że klienci otrzymują kompletnie zmontowane indywidualne moduły manipulacyjne na podstawie tylko jednego numeru części. Wstępnie sprawdzone, wraz ze wszystkimi danymi konstrukcyjnymi i schematami połączeń, z obszerną gwarancją dotyczącą działania i stałości ceny, gotowe do zabudowy moduły manipulacyjne skracają drogę od pomysłu do gotowej maszyny. Na przykładzie linii do pakowania cukru gronowego - prezentowany kompletny ciąg produkcyjny od pakowania, poprzez magazynowanie, aż po wysyłkę - przejawia się kompetencja systemowej techniki Festo w odniesieniu do konstruowania kompletnych systemów manipulacyjnych. Linia wyposażona jest w komponenty z katalogu produktów Festo, który obejmuje nie tylko napędy, lecz także efektywne zawory, wyspy zaworowe i zespoły przygotowania powietrza.


Kreacyjna swoboda dla konstruktorów - gotowe do zabudowy moduły firmy Festo pozwalają oszczędzić czas i pieniądze!


Manipulator Tripod EXPT w połączeniu z układem sterowania wieloosiowego oraz systemem wizyjnym umożliwia wielokrotne zwiększenie wydajności urządzeń montażowych, pakujących, sortujących, itp.
Dodatkowo Tripod EXPT umożliwia swobodny ruch w przestrzeni o kształcie zbliżonym do walca z niewiarygodną dynamiką i precyzją pozwalającą na przenoszenie ponad 100 detali w ciągu minuty z dokładnością rzędu 0,1 mm

Źródło: Festo
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl