Dziś jest niedziela, 5 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2396 +1.14% 1EUR 4.5792 +0.05% 1GBP 5.2164 +0.17%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
20 sierpień 2012.

Robot zatańczył na Mechanicznym

Robot zatańczył na Mechanicznym

W hali budynku B-4, gdzie mieści się Instytut Technologii Maszyn i Automatyzacji Wydziału Mechanicznego PWr, 2 kwietnia br. stanął imponujący robot o nazwie Fanuc 2000iA F165. Jest to prezent od współpracującej z uczelnią firmy Sitech sp. z o.o. z Polkowic. Będzie wykorzystywany do zrobotyzowanych procesów spawania i zgrzewania, a studentom posłuży m.in. do realizowania prac dyplomowych


Gosia Jurkiewicz
Zdjęcia:
Krzysztof Mazur

Uroczystość przekazania robota rozpoczął najważniejszy gość - Hans Joachim Schreiner - prezes grupy Sitech, który powitał prorektora ds. organizacji prof. Jerzego Walendziewskiego, dziekana Wydziału Mechanicznego prof. Edwarda Chlebusa, prodziekana w W-10 ds. studiów stacjonarnych prof. Andrzeja Ambroziaka i dyrektora Instytutu Technologii Maszyn i Automatyzacji prof. Zbigniewa Gronostajskiego. Przypomniał również, że o sile każdej firmy decydują jego dobrze wykształceni pracownicy: - Kapitał ludzki jest dla przedsiębiorstwa Sitech bardzo ważny. Politechnika Wrocławska jest miejscem rozwoju i bazą przyszłych inżynierów. Dlatego też, na bazie podpisanej 20 października 2010 r. umowy kooperacyjnej, chcemy dalej działać wspólnie i wspierać rozwój młodych. Zarówno Polska, jak i Niemcy zyskują na tym bardzo wiele, bo chociaż nie dysponujemy takimi surowcami, jak ropa naftowa, to w zamian mamy świetnie wykształcone kadry - mówił H.J. Schreiner.

Prezes grupy Sitech zwrócił również uwagę na dotychczasową owocną współpracę, wspólnie zrealizowane projekty i konferencje. Co najważniejsze, studenci z PWr mają okazję realizować praktyki w zakładach Sitech. Jest to szansa profesjonalnego przygotowania się do przyszłej pracy zawodowej w życzliwym otoczeniu i z solidnym zapleczem gospodarczym.

Prezes grupy Sitech - Hans Joachim Schreiner nie miał wątpliwości, że Fanuc trafia w dobre ręce sprawdzonych współpracowników jego firmy z Politechniki Wrocławskiej. Na prezentację prezentu oczekiwali przedstawiciele kierownictwa uczelni i wydziału oraz pracownicy Instytutu Technologii Maszyn i Automatyzacji

Podziękowania za niebagatelny "podarunek" wygłosił dziekan Wydziału Mechanicznego prof. Edward Chlebus: - Dziękujemy naszym gościom, którzy pomimo zbliżających się świąt wielkanocnych przyjechali do nas z tak wspaniałym prezentem. Jest mi tym bardziej miło, że robot jest przekazany właśnie Wydziałowi Mechanicznemu. Będą z niego korzystać przede wszystkim studenci, doktoranci i pracownicy naszej uczelni. W ramach naszych wspólnych projektów będziemy rozwijać nowe technologie, również w oparciu o tego rodzaju urządzenia - podkreślił prof. Chlebus.


Za "zdrowie" nowego urządzenia wzniesiono oczywiście toast - od lewej: dziekan W-10 prof. Edward Chlebus, prorektor PWr prof. Jerzy Walendziewski i prezes Hans Joachim Schreiner

Sitech, który jest jednym z partnerów w grupie Volskwagen - to firma niewymagająca rekomendacji - zaawansowane technologie, zarówno w wytwarzaniu, jak i w organizacji pracy, a także duże parcie do przodu w obszarze badań i rozwoju to cechy charakterystyczne jej działalności. Zdobywa kolejne projekty i tworzy nowe miejsca pracy. Wyznacza najwyższe standardy jakości i spełnia potrzeby najbardziej wymagających klientów. Specjalizuje się w produkcji metalowych stelaży siedzisk samochodowych, a w centrum badawczorozwojowym eksperymentuje się z łączeniem metali i tworzyw sztucznych i wykorzystaniem nowych materiałów produkcyjnych.

Przedsiębiorstwo stanowi wzór dla przemysłu europejskiego, dlatego tym bardziej cieszy perspektywa dalszej współpracy. - Wzajemne współdziałanie będzie się rozwijać coraz szerzej. Otworzymy wspólnie dział rozwoju, pracujący na rzecz Sitechu i grupy Volskwagen. Pod tym kątem kształcimy studentów i prowadzimy prace rozwojowe, badawcze i wyposażamy nasze laboratoria. Myślę, że to jest właściwy kierunek działania dla naszego i innych wydziałów - żeby pozyskiwać strategicznych partnerów, którzy weryfikują nasze możliwości i rozwijają dobre warunki do współpracy, z jakiej powinny korzystać obie strony - stwierdził dziekan Edward Chlebus.
Po uroczystym odsłonięciu, robot Fanuc pokazał, co potrafi - w rytmie muzyki i w blasku fleszy "zatańczył", wzbudzając podziw i owację zgromadzonych.

Źródło: Pryzmat
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl