Dziś jest piątek, 18 październik 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8638 -0.76% 1EUR 4.2849 -0.28% 1GBP 4.9456 -0.31%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Siemensa buduje fabrykę dla Przemysłu 4.0 w Polsce
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
23 październik 2019
LUMENexpo Targi Techniki Świetlnej  
więcej
29 październik 2019
73. edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu  
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
20 sierpień 2012.

Robot zatańczył na Mechanicznym

Robot zatańczył na Mechanicznym

W hali budynku B-4, gdzie mieści się Instytut Technologii Maszyn i Automatyzacji Wydziału Mechanicznego PWr, 2 kwietnia br. stanął imponujący robot o nazwie Fanuc 2000iA F165. Jest to prezent od współpracującej z uczelnią firmy Sitech sp. z o.o. z Polkowic. Będzie wykorzystywany do zrobotyzowanych procesów spawania i zgrzewania, a studentom posłuży m.in. do realizowania prac dyplomowych


Gosia Jurkiewicz
Zdjęcia:
Krzysztof Mazur

Uroczystość przekazania robota rozpoczął najważniejszy gość - Hans Joachim Schreiner - prezes grupy Sitech, który powitał prorektora ds. organizacji prof. Jerzego Walendziewskiego, dziekana Wydziału Mechanicznego prof. Edwarda Chlebusa, prodziekana w W-10 ds. studiów stacjonarnych prof. Andrzeja Ambroziaka i dyrektora Instytutu Technologii Maszyn i Automatyzacji prof. Zbigniewa Gronostajskiego. Przypomniał również, że o sile każdej firmy decydują jego dobrze wykształceni pracownicy: - Kapitał ludzki jest dla przedsiębiorstwa Sitech bardzo ważny. Politechnika Wrocławska jest miejscem rozwoju i bazą przyszłych inżynierów. Dlatego też, na bazie podpisanej 20 października 2010 r. umowy kooperacyjnej, chcemy dalej działać wspólnie i wspierać rozwój młodych. Zarówno Polska, jak i Niemcy zyskują na tym bardzo wiele, bo chociaż nie dysponujemy takimi surowcami, jak ropa naftowa, to w zamian mamy świetnie wykształcone kadry - mówił H.J. Schreiner.

Prezes grupy Sitech zwrócił również uwagę na dotychczasową owocną współpracę, wspólnie zrealizowane projekty i konferencje. Co najważniejsze, studenci z PWr mają okazję realizować praktyki w zakładach Sitech. Jest to szansa profesjonalnego przygotowania się do przyszłej pracy zawodowej w życzliwym otoczeniu i z solidnym zapleczem gospodarczym.

Prezes grupy Sitech - Hans Joachim Schreiner nie miał wątpliwości, że Fanuc trafia w dobre ręce sprawdzonych współpracowników jego firmy z Politechniki Wrocławskiej. Na prezentację prezentu oczekiwali przedstawiciele kierownictwa uczelni i wydziału oraz pracownicy Instytutu Technologii Maszyn i Automatyzacji

Podziękowania za niebagatelny "podarunek" wygłosił dziekan Wydziału Mechanicznego prof. Edward Chlebus: - Dziękujemy naszym gościom, którzy pomimo zbliżających się świąt wielkanocnych przyjechali do nas z tak wspaniałym prezentem. Jest mi tym bardziej miło, że robot jest przekazany właśnie Wydziałowi Mechanicznemu. Będą z niego korzystać przede wszystkim studenci, doktoranci i pracownicy naszej uczelni. W ramach naszych wspólnych projektów będziemy rozwijać nowe technologie, również w oparciu o tego rodzaju urządzenia - podkreślił prof. Chlebus.


Za "zdrowie" nowego urządzenia wzniesiono oczywiście toast - od lewej: dziekan W-10 prof. Edward Chlebus, prorektor PWr prof. Jerzy Walendziewski i prezes Hans Joachim Schreiner

Sitech, który jest jednym z partnerów w grupie Volskwagen - to firma niewymagająca rekomendacji - zaawansowane technologie, zarówno w wytwarzaniu, jak i w organizacji pracy, a także duże parcie do przodu w obszarze badań i rozwoju to cechy charakterystyczne jej działalności. Zdobywa kolejne projekty i tworzy nowe miejsca pracy. Wyznacza najwyższe standardy jakości i spełnia potrzeby najbardziej wymagających klientów. Specjalizuje się w produkcji metalowych stelaży siedzisk samochodowych, a w centrum badawczorozwojowym eksperymentuje się z łączeniem metali i tworzyw sztucznych i wykorzystaniem nowych materiałów produkcyjnych.

Przedsiębiorstwo stanowi wzór dla przemysłu europejskiego, dlatego tym bardziej cieszy perspektywa dalszej współpracy. - Wzajemne współdziałanie będzie się rozwijać coraz szerzej. Otworzymy wspólnie dział rozwoju, pracujący na rzecz Sitechu i grupy Volskwagen. Pod tym kątem kształcimy studentów i prowadzimy prace rozwojowe, badawcze i wyposażamy nasze laboratoria. Myślę, że to jest właściwy kierunek działania dla naszego i innych wydziałów - żeby pozyskiwać strategicznych partnerów, którzy weryfikują nasze możliwości i rozwijają dobre warunki do współpracy, z jakiej powinny korzystać obie strony - stwierdził dziekan Edward Chlebus.
Po uroczystym odsłonięciu, robot Fanuc pokazał, co potrafi - w rytmie muzyki i w blasku fleszy "zatańczył", wzbudzając podziw i owację zgromadzonych.

Źródło: Pryzmat
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl