Dziś jest piątek, 18 październik 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8638 -0.76% 1EUR 4.2849 -0.28% 1GBP 4.9456 -0.31%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
23 październik 2019
LUMENexpo Targi Techniki Świetlnej  
więcej
29 październik 2019
73. edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu  
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
21 wrzesień 2012.

Wywiad z Dyrektorem Zarządzającym firmy igus - Markiem Wzorek - podczas targów Energetab:

Wywiad z Dyrektorem Zarządzającym firmy igus - Markiem Wzorek - podczas targów Energetab:

Panie Marku, podobnie jak Państwa firma igus, na targach Energetab wszystkie firmy prezentują swoje najnowsze technologie z dziedziny elektryki i energetyki a w elektrowniach ciągle nie można zapobiec wybuchom i awariom. Jaki jest powód ostatniej awarii w elektrowni?

Jaki jest powód tej tragicznej awarii, której uczestnikom szczerze współczuję, nie jestem w stanie stwierdzić, ale odwiedzając wiele elektrowni w Polsce i na świecie mogę z pewnością powiedzieć, że niestety tylko w niewielu elektrowniach w Polsce wykorzystywane są najnowsze technologie pozwalające na bezpieczne prowadzenie przewodów i uniknięcie wybuchów

Czy mógłby Pan przedstawić szczegółowe informacje o technologii o której Pan wspomniał?

Mówię o technologii wykorzystywanej obecnie powszechnie na liniach produkcyjnych samochodów, automatyce przemysłowej, magazynach wysokiego składowania, lakierniach, suwnicach i przy strefach zagrożenia wybuchowego. Jest to system prowadzenia przewodów w prowadnikach kablowych e-chain. Jest to najbezpieczniejszy obecnie sposób doprowadzenia energii do urządzeń w którym przewody w każdym momencie ruchu są osłonięte plastikowym prowadnikiem przewodów.

Plastikowym? Czy plastik może wytrzymać ciężkie warunki z pyłem węglowym obecnym w elektrowniach i kopalniach?

Oczywiście! Taki plastikowy prowadnik kablowy jest odporny nie tylko na pył węglowy, ale jak już wielu naszych klientów w Polsce i na świecie się przekonało również w warunkach wysokiej temperatury, mrozu do -40 °C, w środowisku gdzie występują stalowe odpryski, deszcz, wilgoć, śnieg, pył, kurz a nawet gdzie spadają ciężkie kawałki węgla kamiennego, brunatnego, jak i biomasy. System ten sprawdza się dużo lepiej niż jeszcze używane w elektrowniach systemy wózków kablowych, kablozwijaków czy szynoprzewodów. Plastik, z którego wykonane są nasze prowadniki kablowe to innowacyjna mieszanka różnych polimerów pozwalająca na osiągnięcie oczekiwanego efektu. W zależności od potrzeb klienta dobieramy rozwiązania, które później mogą pracować zarówno w strefie zagrożenia wybuchowego jak i też bardzo dobrze sprawdzają się przy wysokiej temperaturze nawet do 800 °C. Nasze prowadniki mogą dostarczać energię do urządzenia przemieszczającego się na odległość 600 m tam i z powrotem 24h na dobę.

Czy którakolwiek z elektrowni w Polsce już zastosowała takie produkty na swoich liniach nawęglania lub transportu węgla?

Jak najbardziej mamy już wieloletnie doświadczenie we współpracy z kilkoma elektrowniami w Polsce. Pierwsze zastosowanie prowadnika kablowego w elektrowni w naszym kraju dla zasilania ładowarko-zwałowarki o przesuwie 120 m zostało zrealizowane w 2003 roku w Elektrociepłowni w Katowicach i użytkownik po wielu latach bezawaryjnej pracy podkreśla zalety bezpieczeństwa oraz brak nakładów na utrzymanie ruchu.

Przedstawia Pan bardzo interesujące rozwiązanie, ale z pewnością jest to dużo droższy system od dotychczas stosowanych w Polsce.

Tu również mógłbym Pana zaskoczyć, ponieważ w wielu przypadkach system prowadnikowy będzie tańszy już przy samym zakupie, a jeśli firmy wezmą pod uwagę koszty związane z utrzymaniem w ruchu urządzeń to nasz system, dzięki gwarancji bezpieczeństwa przewodów i wieloletniej bezawaryjności jest obecnie na pewno najtańszym rozwiązaniem.

Dziękuję za rozmowę i miło było usłyszeć, że technologia ciągle rozwija się.

Ja również dziękuję za rozmowę. Technologia idzie i będzie szła do przodu. My, w firmie igus, zapraszamy do współpracy wszystkich innowatorów, ponieważ ciągle dużo inwestujemy w rozwój nowych technologii. Do zobaczenia na kolejnych targach!

Źródło: Igus
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl