Dziś jest czwartek, 27 luty 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9573 -0.13% 1EUR 4.3093 +0.23% 1GBP 5.1246 -0.47%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
12 marzec 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 77 
więcej
16 marzec 2020
Programowanie sterowników PLC Siemens SIMATIC S7-300 - poziom podstawowy 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
26 październik 2012.

Dzięki silnemu wzrostowi firma Bosch Rexroth osiągnęła w 2011 nowy rekord obrotów

Dzięki silnemu wzrostowi firma Bosch Rexroth osiągnęła w 2011 nowy rekord obrotów

W Europie, poza Niemcami, przedsiębiorstwo odnotowało wzrost o ponad 33 procent. W regionie Azji i Pacyfiku firma Bosch Rexroth kontynuowała wysoką dynamikę rozwoju z minionych lat, odnotowując ponad 26-procentowy wzrost.
W Indiach obroty w roku 2011 wzrosły nawet powyżej 34 procent. Oznacza to prawie trzykrotny wzrost na tym rynku od roku 2005. W Chinach po raz pierwszy został niemalże przekroczony próg miliarda euro. Również ponad 20-procentowy wzrost obrotów w Ameryce Północnej i Południowej przyczynił się do sukcesu przedsiębiorstwa.

- Mogliśmy osiągnąć ten wzrost dzięki utrzymaniu na pokładzie kluczowej załogi w czasie kryzysu oraz dużym inwestycjom w dodatkowe moce produkcyjne i w pracowników, jakie poczyniliśmy w minionych latach - powiedział dr Tragl.

Pomyślny rozwój biznesu spowodował wzrost zatrudnienia w firmie Bosch Rexroth o niemal 3500 osób, dzięki czemu liczba pracowników na koniec roku wzrosła do ponad 38 000 osób.

Rozwój wszystkich sektorów przedsiębiorstwa

Wszystkie trzy sektory przedsiębiorstwa przyczyniły się do jego rozwoju: Sektor Mobile Applications (rozwiązań mobilnych) miał największy wkład i umocnił swoją pozycję lidera na światowym rynku. Sektor Industrial Applications (rozwiązań przemysłowych) mógł wyraźnie przyspieszyć w niemal wszystkich branżach budowy maszyn i urządzeń. Sektor wykorzystania źródeł energii odnawialnych poszerzył paletę produktów w zakresie rozwiązań związanych z przekładniami i napędami dla elektrowni wiatrowych o usługi (na przykład zdalna kontrola nad eksploatacją), które przyczyniają się do eliminowania przestojów.

W roku 2011 kontynuowano przenoszenie znaczącej części działalności biznesowej w kierunku Azji oraz Ameryki Południowej. Firma Bosch Rexroth konsekwentnie poszerzała tam wzrost sprzedaży swoich produktów, stwarzając równocześnie dodatkowe potencjały produkcyjne. Ogromne nakłady - łącznie ponad 312 mln Euro, firma Bosch Rexroth przeznaczyła na badania i rozwój.

Wyjście naprzeciw nowym wyzwaniom rynku  związanym z zaostrzeniem norm emisyjnych, energooszczędnością czy też redukcją wszystkich kosztów obsługi to wyzwania dla producentów maszyn, które podejmujemy razem z nimi. Inwestując w tym zakresie, koncentrujemy się przede wszystkim na elektronizacji wszystkich technologii napędowych, a także dywersyfikacji produktów odpowiednio do regionalnych potrzeb.

Uwarunkowania działalności firmy Bosch Rexroth w Polsce

Rynek polski, mimo znacznego stabilnego wzrostu PKB, rosnącej konsumpcji oraz wyraźnego wzrostu produkcji przemysłowej dóbr konsumpcyjnych, w produkcji maszyn i urządzeń tj. w obszarze stanowiącym główny rynek dla produktów firmy Bosch Rexroth, odmiennie od naszych zachodnich i południowych sąsiadów, odnotował nieznaczny spadek w porównaniu z rokiem ubiegłym. Dlatego też poziom sprzedaży w wysokości 126 mln złotych odnotowany przez Bosch Rexroth Sp. z o.o. w roku 2011 zawdzięczamy przede wszystkim konsekwencji w realizacji strategii zaspokajania kompleksowych potrzeb klientów w branży napędów i sterowań oraz koncentracji na branżach nadal stabilnie się rozwijających. 

17-procentowy wzrost obrotów Spółki w porównaniu z rokiem 2010, to efekt wykorzystania  szans i projektów, szczególnie w branżach maszyn górniczych, energetyce, przemyśle środków transportu, ale także w realizowanych w Polsce inwestycjach infrastrukturalnych. 

Firma Bosch Rexroth w Polsce to stabilny, zatrudniający 136 osób, partner oferujący  niezawodne, spełniające  wszystkie specyficzne wymagania eksploatacyjne systemy napędowe. Nasi inżynierowie, obsługujący blisko 3000 klientów i operujący z 7 Biur Regionalnych, są wspierani  przez specjalistyczne centra kompetencyjne w Gdańsku, Warszawie i Czeladzi oraz przez systemowe  zaplecze firmy Bosch Rexroth. Proces ten rozpoczyna się już na etapie projektu nowo powstających czy modernizowanych maszyn i urządzeń. Przygotowane i dostarczone przez nas kompletne systemy napędowe posiadają wszelkie dopuszczenia i certyfikaty. Wykorzystując najwyższej jakości produkty firmy Bosch Rexroth oraz doświadczenie niekwestionowanego lidera w branży, możemy zaoferować  optymalne z punktu widzenia klienta indywidualne rozwiązania. Pozwala to naszym klientom skrócić czas przygotowania swojego produktu, jak również znacznie ograniczyć bądź wręcz wyeliminować ryzyko związane z pracami B+R. 

Źródło: Bosch Rexroth
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl