Dziś jest czwartek, 2 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
26 październik 2012.

Dzięki silnemu wzrostowi firma Bosch Rexroth osiągnęła w 2011 nowy rekord obrotów

Dzięki silnemu wzrostowi firma Bosch Rexroth osiągnęła w 2011 nowy rekord obrotów

W Europie, poza Niemcami, przedsiębiorstwo odnotowało wzrost o ponad 33 procent. W regionie Azji i Pacyfiku firma Bosch Rexroth kontynuowała wysoką dynamikę rozwoju z minionych lat, odnotowując ponad 26-procentowy wzrost.
W Indiach obroty w roku 2011 wzrosły nawet powyżej 34 procent. Oznacza to prawie trzykrotny wzrost na tym rynku od roku 2005. W Chinach po raz pierwszy został niemalże przekroczony próg miliarda euro. Również ponad 20-procentowy wzrost obrotów w Ameryce Północnej i Południowej przyczynił się do sukcesu przedsiębiorstwa.

- Mogliśmy osiągnąć ten wzrost dzięki utrzymaniu na pokładzie kluczowej załogi w czasie kryzysu oraz dużym inwestycjom w dodatkowe moce produkcyjne i w pracowników, jakie poczyniliśmy w minionych latach - powiedział dr Tragl.

Pomyślny rozwój biznesu spowodował wzrost zatrudnienia w firmie Bosch Rexroth o niemal 3500 osób, dzięki czemu liczba pracowników na koniec roku wzrosła do ponad 38 000 osób.

Rozwój wszystkich sektorów przedsiębiorstwa

Wszystkie trzy sektory przedsiębiorstwa przyczyniły się do jego rozwoju: Sektor Mobile Applications (rozwiązań mobilnych) miał największy wkład i umocnił swoją pozycję lidera na światowym rynku. Sektor Industrial Applications (rozwiązań przemysłowych) mógł wyraźnie przyspieszyć w niemal wszystkich branżach budowy maszyn i urządzeń. Sektor wykorzystania źródeł energii odnawialnych poszerzył paletę produktów w zakresie rozwiązań związanych z przekładniami i napędami dla elektrowni wiatrowych o usługi (na przykład zdalna kontrola nad eksploatacją), które przyczyniają się do eliminowania przestojów.

W roku 2011 kontynuowano przenoszenie znaczącej części działalności biznesowej w kierunku Azji oraz Ameryki Południowej. Firma Bosch Rexroth konsekwentnie poszerzała tam wzrost sprzedaży swoich produktów, stwarzając równocześnie dodatkowe potencjały produkcyjne. Ogromne nakłady - łącznie ponad 312 mln Euro, firma Bosch Rexroth przeznaczyła na badania i rozwój.

Wyjście naprzeciw nowym wyzwaniom rynku  związanym z zaostrzeniem norm emisyjnych, energooszczędnością czy też redukcją wszystkich kosztów obsługi to wyzwania dla producentów maszyn, które podejmujemy razem z nimi. Inwestując w tym zakresie, koncentrujemy się przede wszystkim na elektronizacji wszystkich technologii napędowych, a także dywersyfikacji produktów odpowiednio do regionalnych potrzeb.

Uwarunkowania działalności firmy Bosch Rexroth w Polsce

Rynek polski, mimo znacznego stabilnego wzrostu PKB, rosnącej konsumpcji oraz wyraźnego wzrostu produkcji przemysłowej dóbr konsumpcyjnych, w produkcji maszyn i urządzeń tj. w obszarze stanowiącym główny rynek dla produktów firmy Bosch Rexroth, odmiennie od naszych zachodnich i południowych sąsiadów, odnotował nieznaczny spadek w porównaniu z rokiem ubiegłym. Dlatego też poziom sprzedaży w wysokości 126 mln złotych odnotowany przez Bosch Rexroth Sp. z o.o. w roku 2011 zawdzięczamy przede wszystkim konsekwencji w realizacji strategii zaspokajania kompleksowych potrzeb klientów w branży napędów i sterowań oraz koncentracji na branżach nadal stabilnie się rozwijających. 

17-procentowy wzrost obrotów Spółki w porównaniu z rokiem 2010, to efekt wykorzystania  szans i projektów, szczególnie w branżach maszyn górniczych, energetyce, przemyśle środków transportu, ale także w realizowanych w Polsce inwestycjach infrastrukturalnych. 

Firma Bosch Rexroth w Polsce to stabilny, zatrudniający 136 osób, partner oferujący  niezawodne, spełniające  wszystkie specyficzne wymagania eksploatacyjne systemy napędowe. Nasi inżynierowie, obsługujący blisko 3000 klientów i operujący z 7 Biur Regionalnych, są wspierani  przez specjalistyczne centra kompetencyjne w Gdańsku, Warszawie i Czeladzi oraz przez systemowe  zaplecze firmy Bosch Rexroth. Proces ten rozpoczyna się już na etapie projektu nowo powstających czy modernizowanych maszyn i urządzeń. Przygotowane i dostarczone przez nas kompletne systemy napędowe posiadają wszelkie dopuszczenia i certyfikaty. Wykorzystując najwyższej jakości produkty firmy Bosch Rexroth oraz doświadczenie niekwestionowanego lidera w branży, możemy zaoferować  optymalne z punktu widzenia klienta indywidualne rozwiązania. Pozwala to naszym klientom skrócić czas przygotowania swojego produktu, jak również znacznie ograniczyć bądź wręcz wyeliminować ryzyko związane z pracami B+R. 

Źródło: Bosch Rexroth
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl