Dziś jest środa, 23 październik 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8408 +0.26% 1EUR 4.2792 +0.04% 1GBP 4.97 -0.02%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Siemensa buduje fabrykę dla Przemysłu 4.0 w Polsce
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
23 październik 2019
LUMENexpo Targi Techniki Świetlnej  
więcej
29 październik 2019
73. edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu  
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
17 październik 2005.

Pomiary przepływu płynów: pracochłonne zadanie.

Pomiary przepływu płynów: pracochłonne zadanie.

Aby działać właściwie, urządzenia do pomiaru zmiennych procesowych powinny być dobrane prawidłowo najlepiej jak można. W przypadku pomiaru przepływu cieczy wielu inżynierów z zakresu sterowania uważa, że wybór prawidłowego przepływomierza jest pracą najtrudniejszą. Ostatnie badania wskazują, że żadne inne technologie nie rozwijają się wykorzystując w dalszym ciągu tradycyjne metody.

Przepływomierze najczęściej mierzą ruch cieczy lub gazów. W nadzorowanych procesach wymiany i dozowania substancji zadanie to musi być wykonane z wyjątkową dokładnością. Na rynku dostępny jest szeroki zakres urządzeń, poczynając od prostych głowic pomiarowych po skomplikowane urządzenia z zaawansowaną technologią. Przy tak szerokim zakresie różnych zastosowań i dostępnych urządzeń dopasowanie przepływomierza do danego zastosowania wymaga dużych kompetencji, sporo wiedzy, a nawet trochę sztuki. 

Rodzaje wykorzystywanych przepływomierzy nie zmieniły się znacząco w ciągu ostatnich czterech lat. Pięć pierwszych ciągle stanowią: kryzowe, magnetyczne, turbinowe, masowe i Coriolisa

W lutym 2005 roku użytkownicy przepływomierzy podzielili się swoimi opiniami i przemyśleniami na temat doboru i zastosowań tych urządzeń w badaniach ankietowych, przeprowadzonych przez magazyn Control Engineering i Reed Research Group. Wyniki opracowano na podstawie 182 odpowiedzi nadesłanych przez prenumeratorów magazynu Control Engineering; wszyscy: dobierają, doradzają i/lub kupują przepływomierze. Spoś-ród respondentów 70,3% dobierało urządzenia zgodnie z wymogami instalacji, a 17,6% dobierało według wymagań producentów OEM. Pozostałe 12,1% dobierało przepływomierze zarówno do instalacji, jak i dla OEM. Spośród tych, którzy wykorzystywali przepływomierze w instalacjach, 46,8% robiło to w zastosowaniu do procesów ciągłych, 25,3% w procesie produkcji partiami, natomiast 19% wykorzystywało je do celów serwisowych. Pozostałe, oszacowane na 8,9%, dotyczyły całego zakresu innych zastosowań, włączając: obowiązek testów i pomiarów, monitorowanie przewodów oraz usługi z zakresu ochrony środowiska.

Dick Johnson, Control Engineering

Pełna treść tego artykułu znajduje się w czasopiśmie CONTROL ENGINEERING Polska, październik 2005 r. nr 8 (21), rok III.

Źródło: controlengpolska
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl