Dziś jest niedziela, 5 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2396 +1.14% 1EUR 4.5792 +0.05% 1GBP 5.2164 +0.17%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
17 październik 2005.

Pomiary przepływu płynów: pracochłonne zadanie.

Pomiary przepływu płynów: pracochłonne zadanie.

Aby działać właściwie, urządzenia do pomiaru zmiennych procesowych powinny być dobrane prawidłowo najlepiej jak można. W przypadku pomiaru przepływu cieczy wielu inżynierów z zakresu sterowania uważa, że wybór prawidłowego przepływomierza jest pracą najtrudniejszą. Ostatnie badania wskazują, że żadne inne technologie nie rozwijają się wykorzystując w dalszym ciągu tradycyjne metody.

Przepływomierze najczęściej mierzą ruch cieczy lub gazów. W nadzorowanych procesach wymiany i dozowania substancji zadanie to musi być wykonane z wyjątkową dokładnością. Na rynku dostępny jest szeroki zakres urządzeń, poczynając od prostych głowic pomiarowych po skomplikowane urządzenia z zaawansowaną technologią. Przy tak szerokim zakresie różnych zastosowań i dostępnych urządzeń dopasowanie przepływomierza do danego zastosowania wymaga dużych kompetencji, sporo wiedzy, a nawet trochę sztuki. 

Rodzaje wykorzystywanych przepływomierzy nie zmieniły się znacząco w ciągu ostatnich czterech lat. Pięć pierwszych ciągle stanowią: kryzowe, magnetyczne, turbinowe, masowe i Coriolisa

W lutym 2005 roku użytkownicy przepływomierzy podzielili się swoimi opiniami i przemyśleniami na temat doboru i zastosowań tych urządzeń w badaniach ankietowych, przeprowadzonych przez magazyn Control Engineering i Reed Research Group. Wyniki opracowano na podstawie 182 odpowiedzi nadesłanych przez prenumeratorów magazynu Control Engineering; wszyscy: dobierają, doradzają i/lub kupują przepływomierze. Spoś-ród respondentów 70,3% dobierało urządzenia zgodnie z wymogami instalacji, a 17,6% dobierało według wymagań producentów OEM. Pozostałe 12,1% dobierało przepływomierze zarówno do instalacji, jak i dla OEM. Spośród tych, którzy wykorzystywali przepływomierze w instalacjach, 46,8% robiło to w zastosowaniu do procesów ciągłych, 25,3% w procesie produkcji partiami, natomiast 19% wykorzystywało je do celów serwisowych. Pozostałe, oszacowane na 8,9%, dotyczyły całego zakresu innych zastosowań, włączając: obowiązek testów i pomiarów, monitorowanie przewodów oraz usługi z zakresu ochrony środowiska.

Dick Johnson, Control Engineering

Pełna treść tego artykułu znajduje się w czasopiśmie CONTROL ENGINEERING Polska, październik 2005 r. nr 8 (21), rok III.

Źródło: controlengpolska
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl