Dziś jest czwartek, 12 grudzień 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.866 -0.13% 1EUR 4.2851 -0.07% 1GBP 5.0798 -0.29%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
4 luty 2013.

Verbatim wchodzi na rynek opraw oświetleniowych i rozszerza ofertę lamp LED do zastosowań handlowych oraz architektonicznych

Verbatim wchodzi na rynek opraw oświetleniowych i rozszerza ofertę lamp LED do zastosowań handlowych oraz architektonicznych

Verbatim po raz pierwszy uzupełnia ofertę sprzedawanych już lamp LED o obudowy oświetleniowe. Stylowe oprawy pasują do lamp PAR16 GU10, umożliwiając modernizację oświetlenia w domach i biurach.

Sprzedawane na terenie całej Europy pakiety opraw składają się z pierścienia w kolorze białym lub szczotkowanego aluminium, mocowania, gniazda GU10 i puszki połączenia elektrycznego.

Oprawy są dostępne w dwóch klasach ochrony IP. Wersja IP23 nadaje się do zastosowań ogólnych, w tym do użytku w kuchniach, salonach i sypialniach, zaś wersja IP44 zapewnia lepszą ochronę przed rozbryzgami wody, przez co może być stosowana jako źródło światła w łazienkach i innych wilgotnych pomieszczeniach.


Solidne oprawy oświetleniowe Verbatim LED można zamontować właściwie bez narzędzi, ponieważ pasują one do standardowych otworów wykorzystywanych przez dotychczasowe oprawy sufitowe. Nowe produkty są regulowane i wyposażone w prosty system połączeniowy "przekręć i zablokuj".

Bazując na rosnącym zainteresowaniu lampami LED, Verbatim wprowadził szereg nowych produktów, zarówno do zastosowań komercyjnych, jak i domowych. Zakres barw nowych żarówek obejmuje wartości od 2700 do 4000K.

Nowy zestaw lamp punktowych MR16 i PAR16 cechuje się prawie niezauważalnymi dla oka różnicami w temperaturze barwowej. Daje to światło o jednolitym rozkładzie bez jakichkolwiek cieni przy kątach świecenia 35° i 55°. Przy niskim poborze mocy rzędu 7 watów lampy LED MR16 stanowią odpowiednik lamp halogenowych 35 W, podczas gdy lampy LED PAR16 mogą zastąpić halogeny o mocy 50 watów.

Verbatim uzupełnił także rodzinę lamp LED AR111 do użytku w handlu detalicznym i innych lokalizacjach komercyjnych. Dostępne modele obejmują obecnie lampę AR111 14,5 wata o światłości 3900K, strumieniu 850 lumenów i temperaturze barwnej 4000K (neutralna biel). Można też wybrać lampę o światłości 3000 K (ciepła biel) o strumieniu 800 lumenów. Przy kącie świecenia wynoszącym 25 stopni, lampa będzie oświetlać obiekty relatywnie wąskim snopem.

Do oświetlania z góry, gdzie potrzebny jest szerszy kąt świecenia, Verbatim oferuje trzy nowe lampy LED o rozwarciu 35° i strumieniach odpowiednio: 720, 750 i 880 lumenów. Zestaw lamp wyposażony jest w wymienny pierścień zewnętrzny w kolorze białym i srebrnym, co ułatwia ich dopasowanie kolorystyczne do posiadanych oprawek


Dla gospodarstw domowych przygotowano nowy zestaw przyciemnianych lamp Classic A E27 i B22 do oświetlenia wewnętrznego w wariantach 7,5 i 10,5 W. Swoją mocą mogą z powodzeniem zastąpić tradycyjne żarówki 40- i 60-watowe. Verbatim wprowadził też na rynek model Classic A E27 o klasie ochrony IP65, który nadaje się do użytku zewnętrznego, np. w ogrodzie, dookoła domu i wszędzie tam, gdzie potrzebne jest wodoodporne oświetlenie.
Inną godną uwagi nowością jest czterowatowa żarówka LED o mocy 250 lumenów i szerokim kącie świecenia wynoszącym 250 stopni. Przy temperaturze barwowej 2700 K jest ekonomicznym rozwiązaniem do oświetlania domów, restauracji czy hoteli.
Źródło:  Verbatim
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl