Dziś jest poniedziałek, 6 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2396 +1.14% 1EUR 4.5792 +0.05% 1GBP 5.2164 +0.17%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
4 luty 2013.

Verbatim wchodzi na rynek opraw oświetleniowych i rozszerza ofertę lamp LED do zastosowań handlowych oraz architektonicznych

Verbatim wchodzi na rynek opraw oświetleniowych i rozszerza ofertę lamp LED do zastosowań handlowych oraz architektonicznych

Verbatim po raz pierwszy uzupełnia ofertę sprzedawanych już lamp LED o obudowy oświetleniowe. Stylowe oprawy pasują do lamp PAR16 GU10, umożliwiając modernizację oświetlenia w domach i biurach.

Sprzedawane na terenie całej Europy pakiety opraw składają się z pierścienia w kolorze białym lub szczotkowanego aluminium, mocowania, gniazda GU10 i puszki połączenia elektrycznego.

Oprawy są dostępne w dwóch klasach ochrony IP. Wersja IP23 nadaje się do zastosowań ogólnych, w tym do użytku w kuchniach, salonach i sypialniach, zaś wersja IP44 zapewnia lepszą ochronę przed rozbryzgami wody, przez co może być stosowana jako źródło światła w łazienkach i innych wilgotnych pomieszczeniach.


Solidne oprawy oświetleniowe Verbatim LED można zamontować właściwie bez narzędzi, ponieważ pasują one do standardowych otworów wykorzystywanych przez dotychczasowe oprawy sufitowe. Nowe produkty są regulowane i wyposażone w prosty system połączeniowy "przekręć i zablokuj".

Bazując na rosnącym zainteresowaniu lampami LED, Verbatim wprowadził szereg nowych produktów, zarówno do zastosowań komercyjnych, jak i domowych. Zakres barw nowych żarówek obejmuje wartości od 2700 do 4000K.

Nowy zestaw lamp punktowych MR16 i PAR16 cechuje się prawie niezauważalnymi dla oka różnicami w temperaturze barwowej. Daje to światło o jednolitym rozkładzie bez jakichkolwiek cieni przy kątach świecenia 35° i 55°. Przy niskim poborze mocy rzędu 7 watów lampy LED MR16 stanowią odpowiednik lamp halogenowych 35 W, podczas gdy lampy LED PAR16 mogą zastąpić halogeny o mocy 50 watów.

Verbatim uzupełnił także rodzinę lamp LED AR111 do użytku w handlu detalicznym i innych lokalizacjach komercyjnych. Dostępne modele obejmują obecnie lampę AR111 14,5 wata o światłości 3900K, strumieniu 850 lumenów i temperaturze barwnej 4000K (neutralna biel). Można też wybrać lampę o światłości 3000 K (ciepła biel) o strumieniu 800 lumenów. Przy kącie świecenia wynoszącym 25 stopni, lampa będzie oświetlać obiekty relatywnie wąskim snopem.

Do oświetlania z góry, gdzie potrzebny jest szerszy kąt świecenia, Verbatim oferuje trzy nowe lampy LED o rozwarciu 35° i strumieniach odpowiednio: 720, 750 i 880 lumenów. Zestaw lamp wyposażony jest w wymienny pierścień zewnętrzny w kolorze białym i srebrnym, co ułatwia ich dopasowanie kolorystyczne do posiadanych oprawek


Dla gospodarstw domowych przygotowano nowy zestaw przyciemnianych lamp Classic A E27 i B22 do oświetlenia wewnętrznego w wariantach 7,5 i 10,5 W. Swoją mocą mogą z powodzeniem zastąpić tradycyjne żarówki 40- i 60-watowe. Verbatim wprowadził też na rynek model Classic A E27 o klasie ochrony IP65, który nadaje się do użytku zewnętrznego, np. w ogrodzie, dookoła domu i wszędzie tam, gdzie potrzebne jest wodoodporne oświetlenie.
Inną godną uwagi nowością jest czterowatowa żarówka LED o mocy 250 lumenów i szerokim kącie świecenia wynoszącym 250 stopni. Przy temperaturze barwowej 2700 K jest ekonomicznym rozwiązaniem do oświetlania domów, restauracji czy hoteli.
Źródło:  Verbatim
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl