Dziś jest niedziela, 29 marzec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1127 -2.05% 1EUR 4.5246 -1.56% 1GBP 5.0218 +0.34%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
31 marzec 2020
Fluid Power 
więcej
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
13 marzec 2013.

20 lat innowacji

20 lat innowacji

Firma POLLIN - producent najwyższej jakości urządzeń elektronicznych dla automatyki i energoelektroniki - obchodzi w tym roku 20-lecie swojej działalności rynkowej. Założona w 1993 roku przez Wojciecha Polaka, od początku stawiała na innowacyjność i niezawodność wprowadzanych do oferty produktów.

Nowatorskie pomysły właściciela i zarazem głównego konstruktora firmy były wielokrotnie wyróżniane i nagradzane na branżowych imprezach targowych, a także szybko stawały się wzorcem do naśladowania dla innych producentów. Tak powszechnie dziś stosowane LED-owe wskaźniki napięcia czy automatyczne przełączniki faz zostały po raz pierwszy skonstruowane i zaprezentowane w drugiej połowie lat 90-tych właśnie przez firmę POLLIN.

W systematycznie rozbudowywanej ofercie firmy POLLIN nadal znajduje się szereg wyjątkowych urządzeń, których na próżno szukać u innych producentów. Wśród nich na szczególne wyróżnienie zasługują

Monitor sieci trójfazowej WN-33P

To wyjątkowy wskaźnik zasilania, który - pomimo niewielkich gabarytów (tylko 1 moduł) - dostarcza użytkownikowi szeregu istotnych informacji na temat stanu sieci trójfazowej. Jednym rzutem oka można ocenić następujące parametry:
  • obecność prawidłowego napięcia (w zakresie -15% ÷ +10%);
  • zanik fazy;
  • obniżenie napięcia na danej fazie poniżej 195 V;
  • wzrost napięcia na danej fazie powyżej 253 V;
  • nieprawidłowa kolejność faz;
  • asymetria faz przekraczająca 5%;
  • zwarcie faz (z sygnalizacją, których faz dotyczy).
WN-33P wyposażony jest w odseparowany galwanicznie styk zwierny (6A 250V AC), który rozwiera się przy każdej wykrytej nieprawidłowości. Pozwala to na odpowiednie przekazanie informacji o awarii, a nawet na zabezpieczenie dowolnego odbiornika trójfazowego.


Przekaźnik zaniku i kolejności faz z kontrolą styków stycznika MKF-2PM

Chociaż MKF-2PM jest najbardziej rozbudowanym z serii przekaźników MKF, to - tak jak pozostałe wyroby z tej rodziny - wykonywany jest w obudowie o szerokości zaledwie 1 modułu.

MKF-2PM chroni silniki trójfazowe przed wszystkimi podstawowymi zagrożeniami związanymi z awariami ieci trójfazowej tj.: zanik fazy, obniżenie napięcia (asymetria napięć fazowych), nieprawidłowa kolejność faz. Dodatkowo kontroluje sieć trójfazową za stycznikiem, zapobiegając zniszczeniu silnika w wyniku zawieszenia lub wypalenia się styku stycznika. Wyposażony został także w pokrętła regulacji progu zadziałania i czasu opóźnienia zadziałania, umożliwiające dostosowanie tych parametrów do potrzeb użytkownika.

Zadaniem przekaźnika MKF-2PM jest odłączenie silnika, w przypadku wykrycia awarii sieci.

Przekaźnik MKF-2PM posiada na wyjściu styk przełączny galwanicznie odseparowany o obciążalności 5A 250V AC.


Wyłącznik bistabilny WBI-1SU

Jest to jedyny na rynku przekaźnik impulsowy, który automatycznie rozpoznaje rodzaj sygnału sterującego i może być sterowany zarówno fazą "L", jak i zerem fazowym "N".

Wyłącznik WBI-1SU pozwala na włączanie i wyłączanie oświetlenia (lub innych odbiorników) za pomocą dowolnej liczby połączonych równolegle przycisków (wyłączników chwilowych). Współpracuje także z przyciskami podświetlanymi.

W przypadku zaniku, a następnie powrotu napięcia, przekaźnik nie pozwoli na ponowne samoczynne załączenie sterowanych odbiorników.


Sterownik samoczynnego załączania rezerwy SZR-2

To jeden z serii najnowszych produktów w ofercie firmy POLLIN. Do jego podstawowych zalet należą: uproszczenie układów samoczynnego załączania rezerwy, łatwość obsługi, niewielkie gabaryty oraz korzystna cena.

SZR-2 przeznaczony jest do stosowania w układach typu "sieć-sieć", a jego zadaniem jest automatyczne przełączanie odbiorów z podstawowego źródła zasilania na rezerwowe w przypadku wystąpienia awarii w sieci trójfazowej (zanik napięcia, asymetria, nieprawidłowa kolejność faz).

Sterownik kontroluje parametry sieci podstawowej i rezerwowej. Gdy parametry sieci podstawowej ulegną poprawie, sterownik automatycznie przełączy na nią odbiory.

Zastosowane diody LED informują użytkownika, która sieć jest aktualnie wybrana, czy jej parametry są prawidłowe oraz jaki rodzaj awarii został wykryty.

Sterownik SZR-2 posiada na wyjściu dwie pary styków przełącznych galwanicznie odseparowanych o obciążalności 8 A 250 V AC.

Źródło: Pollin
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl