Dziś jest czwartek, 2 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1701 +0.57% 1EUR 4.5694 +0.38% 1GBP 5.1588 +1.05%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
22 marzec 2013.

30-lecie ALMiG Kompressoren Polska

30-lecie ALMiG Kompressoren Polska

W 2013 r. firma ALMiG Kompressoren Polska obchodzi 30-lecie swojej działalności na rynku polskim. Oferowane przez nią sprężarki już od lat cieszą się dużą popularnością wśród klientów, gdyż charakteryzują się niezawodnością, energooszczędnością i wysoką wydajnością. Poza tym, co bardzo ważne dla klientów, firma oferuje wysoki poziom usług serwisowych, gwarancyjnych i pogwarancyjnych.

Krótka historia firmy

W 1983 r. Waldemar Zysk założył przedsiębiorstwo pod nazwą: Warsztat Ślusarski Naprawa Sprężarek. Pierwotnie siedziba firmy była zlokalizowana w Warszawie przy ul. Oświatowej 29a, a po 2 latach przeniosła się na ul. Usypiskową 4. Na początku działalności w zakładzie zatrudnionych było tylko dwóch pracowników. Pierwszą usługę wykonano 23 lutego 1983 r. Warsztat zajmował się jedynie naprawami i remontami sprężarek tłokowych.
W 1990 r. pracę w firmie rozpoczął syn założyciela - Paweł Zysk. W 1993 r. przedsiębiorstwo, składające się już z kilkunastu osób, zostało przeniesione do swojej obecnej siedziby, która znajduje się w Warszawie przy ul. Krzysztofa Kolumba 22.
W tym okresie firma przyjęła nazwę PPHU Kompress i rozszerzyła swoją działalność o sprzedaż sprężarek tłokowych, a później również śrubowych, pochodzących głównie od polskich producentów.

ALMiG Kompressoren Polska

Pod koniec 1995 r. Paweł Zysk zapoczątkował współprace z niemiecką fabryką sprężarek, obecnie działającą pod nazwą ALMiG Kompressoren GmbH. Partnerem ze strony ALMiG był Günter Krug, będący w tamtym czasie szefem eksportu w fabryce w Köngen koło Stuttgartu. Pierwsza sprężarka zaimportowana do Polski została sprzedana w grudniu 1995 r.

Tak rozpoczęła się długa i owocna współpraca pomiędzy PPHU Kompress a ALMiG Kompressoren GmbH. Na początku 2011 r. firma przyjęła nazwę ALMiG Kompressoren Polska S.A. Część akcji objęła fabryka ALMiG Kompressoren GmbH z Köngen koło Stuttgartu. Spółka stała się częścią międzynarodowego koncernu, mającego doświadczenie w produkcji sprężarek od 1923 roku. Obecnie w zakładzie pracuje 20 osób. Firma kładzie duży nacisk na rozwój wszystkich swoich działów. Serwis pracuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Części zamienne dostępne są od ręki z magazynu w Warszawie. Dział handlowy obsługuje klientów z całego kraju. ALMiG Kompressoren Polska realizuje dostawy i obsługę techniczną systemów sprężonego powietrza w zakresie: sprężarek śrubowych z wtryskiem oleju i bezolejowych, bezolejowych sprężarek odśrodkowych, sprężarek tłokowych, sprężarek wysokociśnieniowych, układów filtracji, osuszaczy chłodniczych i adsorpcyjnych. Specjalizuje się również w dostawach i obsłudze sprężarek i doprężaczy helu, argonu, neonu, metanu, azotu. W ramach działalności wykonywane są kompletne stacje sprężarkowe i kontenerowe stacje sprężarkowe.

Klienci i asortyment

Sprężarki i inne produkty z asortymentu ALMiG Kompressoren Polska wykorzystywane są w: zakładach energetyki zawodowej, hutach i walcowniach stali, cementowniach, kopalniach, zakładach produkcyjnych, serwisach samochodowych i zakładach usługowych. W gronie klientów ALMiG znajdują się między innymi takie firmy jak: CMC Poland, Cemex, Gerda-Hydomat, Gaz System, Hilti, Polska Akademia Nauk, EDF, Wojskowe Zakłady Lotnicze, Sitech - grupa Volkswagen, PAK, Bakoma, Danfoss, Ceramika Paradyż i wiele innych.
W skład oferty ALMiG Kompressoren Polska S.A. wchodzą:
- sprężarki śrubowe z wtryskiem oleju, serie COMBI, BELT, DIRECT, GEAR o mocach od 4 kW do 500 kW, wydajności do 71 m3/min, chłodzone powietrzem lub wodą;
- sprężarki śrubowe ze zmienną wydajnością z wtryskiem oleju, serie FLEX, VARIABLE o mocach od 4 kW do 315 kW, wydajności do 56,6 m3/min, chłodzone powietrzem lub wodą;
- sprężarki śrubowe bezolejowe ze zmienną wydajnością z wtryskiem wody, seria LENTO o mocach od 15 kW do 110 kW, wydajności do 12,26 m3/min, chłodzone powietrzem lub wodą;
- sprężarki śrubowe bezolejowe dwustopniowe ze zmienną wydajnością, seria DUPLEXX o mocach od 140 kW do 250 kW, wydajności do 12,26 m3/min, chłodzone powietrzem lub wodą;
- sprężarki odśrodkowe bezolejowe, seria DYNAMIC 2 i 3 stopniowe o mocach do 2 MW, wydajności do 350 m3/min, napięciu zasilania 400 V, 500 V, 6 kV, 10 kV;
- sprężarki tłokowe wysokociśnieniowe J.P. Sauer & Sohn o mocach od 4 kW do 200 kW, o ciśnieniach roboczych do 420 bar;
- specjalistyczne sprężarki śrubowe z wtryskiem oleju, seria TrackAir, do pojazdów szynowych oraz do pojazdów i maszyn roboczych.

Perspektywy na przyszłość

Aktualnie ALMiG Kompressoren koncentruje się na wprowadzaniu nowych rozwiązań technicznych w dostarczanych urządzeniach, ciągłym monitorowaniu i udoskonalaniu swoich usług, co skutkuje zwiększeniem jej konkurencyjności na rynku maszyn i urządzeń dla przemysłu.
- Perspektywy rozwoju wiążemy z branżami będącymi naszymi głównymi odbiorcami, czyli: energetyką zawodową, przemysłem wydobywczym, paliwowym, przemysłem elektronicznym i motoryzacyjnym - mówi Paweł Zysk, Prezes Zarządu ALMiG Kompressoren Polska S.A. - Biorąc pod uwagę stały rozwój naszej spółki i rosnący udział w rynku, realizację coraz bardziej zaawansowanych systemów sprężonego powietrza o mocach zainstalowanych rzędu kilku megawatów, mogę zdecydowanie stwierdzić, że oferowane przez nas rozwiązania postrzegane są jako niezawodne, energooszczędne i nowoczesne, w szczególności dla najbardziej wymagających zastosowań.

Źródło: Almig
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl