Dziś jest poniedziałek, 21 październik 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8503 -0.35% 1EUR 4.2844 -0.01% 1GBP 4.9671 +0.43%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Siemensa buduje fabrykę dla Przemysłu 4.0 w Polsce
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
23 październik 2019
LUMENexpo Targi Techniki Świetlnej  
więcej
29 październik 2019
73. edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu  
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
22 marzec 2013.

30-lecie ALMiG Kompressoren Polska

30-lecie ALMiG Kompressoren Polska

W 2013 r. firma ALMiG Kompressoren Polska obchodzi 30-lecie swojej działalności na rynku polskim. Oferowane przez nią sprężarki już od lat cieszą się dużą popularnością wśród klientów, gdyż charakteryzują się niezawodnością, energooszczędnością i wysoką wydajnością. Poza tym, co bardzo ważne dla klientów, firma oferuje wysoki poziom usług serwisowych, gwarancyjnych i pogwarancyjnych.

Krótka historia firmy

W 1983 r. Waldemar Zysk założył przedsiębiorstwo pod nazwą: Warsztat Ślusarski Naprawa Sprężarek. Pierwotnie siedziba firmy była zlokalizowana w Warszawie przy ul. Oświatowej 29a, a po 2 latach przeniosła się na ul. Usypiskową 4. Na początku działalności w zakładzie zatrudnionych było tylko dwóch pracowników. Pierwszą usługę wykonano 23 lutego 1983 r. Warsztat zajmował się jedynie naprawami i remontami sprężarek tłokowych.
W 1990 r. pracę w firmie rozpoczął syn założyciela - Paweł Zysk. W 1993 r. przedsiębiorstwo, składające się już z kilkunastu osób, zostało przeniesione do swojej obecnej siedziby, która znajduje się w Warszawie przy ul. Krzysztofa Kolumba 22.
W tym okresie firma przyjęła nazwę PPHU Kompress i rozszerzyła swoją działalność o sprzedaż sprężarek tłokowych, a później również śrubowych, pochodzących głównie od polskich producentów.

ALMiG Kompressoren Polska

Pod koniec 1995 r. Paweł Zysk zapoczątkował współprace z niemiecką fabryką sprężarek, obecnie działającą pod nazwą ALMiG Kompressoren GmbH. Partnerem ze strony ALMiG był Günter Krug, będący w tamtym czasie szefem eksportu w fabryce w Köngen koło Stuttgartu. Pierwsza sprężarka zaimportowana do Polski została sprzedana w grudniu 1995 r.

Tak rozpoczęła się długa i owocna współpraca pomiędzy PPHU Kompress a ALMiG Kompressoren GmbH. Na początku 2011 r. firma przyjęła nazwę ALMiG Kompressoren Polska S.A. Część akcji objęła fabryka ALMiG Kompressoren GmbH z Köngen koło Stuttgartu. Spółka stała się częścią międzynarodowego koncernu, mającego doświadczenie w produkcji sprężarek od 1923 roku. Obecnie w zakładzie pracuje 20 osób. Firma kładzie duży nacisk na rozwój wszystkich swoich działów. Serwis pracuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Części zamienne dostępne są od ręki z magazynu w Warszawie. Dział handlowy obsługuje klientów z całego kraju. ALMiG Kompressoren Polska realizuje dostawy i obsługę techniczną systemów sprężonego powietrza w zakresie: sprężarek śrubowych z wtryskiem oleju i bezolejowych, bezolejowych sprężarek odśrodkowych, sprężarek tłokowych, sprężarek wysokociśnieniowych, układów filtracji, osuszaczy chłodniczych i adsorpcyjnych. Specjalizuje się również w dostawach i obsłudze sprężarek i doprężaczy helu, argonu, neonu, metanu, azotu. W ramach działalności wykonywane są kompletne stacje sprężarkowe i kontenerowe stacje sprężarkowe.

Klienci i asortyment

Sprężarki i inne produkty z asortymentu ALMiG Kompressoren Polska wykorzystywane są w: zakładach energetyki zawodowej, hutach i walcowniach stali, cementowniach, kopalniach, zakładach produkcyjnych, serwisach samochodowych i zakładach usługowych. W gronie klientów ALMiG znajdują się między innymi takie firmy jak: CMC Poland, Cemex, Gerda-Hydomat, Gaz System, Hilti, Polska Akademia Nauk, EDF, Wojskowe Zakłady Lotnicze, Sitech - grupa Volkswagen, PAK, Bakoma, Danfoss, Ceramika Paradyż i wiele innych.
W skład oferty ALMiG Kompressoren Polska S.A. wchodzą:
- sprężarki śrubowe z wtryskiem oleju, serie COMBI, BELT, DIRECT, GEAR o mocach od 4 kW do 500 kW, wydajności do 71 m3/min, chłodzone powietrzem lub wodą;
- sprężarki śrubowe ze zmienną wydajnością z wtryskiem oleju, serie FLEX, VARIABLE o mocach od 4 kW do 315 kW, wydajności do 56,6 m3/min, chłodzone powietrzem lub wodą;
- sprężarki śrubowe bezolejowe ze zmienną wydajnością z wtryskiem wody, seria LENTO o mocach od 15 kW do 110 kW, wydajności do 12,26 m3/min, chłodzone powietrzem lub wodą;
- sprężarki śrubowe bezolejowe dwustopniowe ze zmienną wydajnością, seria DUPLEXX o mocach od 140 kW do 250 kW, wydajności do 12,26 m3/min, chłodzone powietrzem lub wodą;
- sprężarki odśrodkowe bezolejowe, seria DYNAMIC 2 i 3 stopniowe o mocach do 2 MW, wydajności do 350 m3/min, napięciu zasilania 400 V, 500 V, 6 kV, 10 kV;
- sprężarki tłokowe wysokociśnieniowe J.P. Sauer & Sohn o mocach od 4 kW do 200 kW, o ciśnieniach roboczych do 420 bar;
- specjalistyczne sprężarki śrubowe z wtryskiem oleju, seria TrackAir, do pojazdów szynowych oraz do pojazdów i maszyn roboczych.

Perspektywy na przyszłość

Aktualnie ALMiG Kompressoren koncentruje się na wprowadzaniu nowych rozwiązań technicznych w dostarczanych urządzeniach, ciągłym monitorowaniu i udoskonalaniu swoich usług, co skutkuje zwiększeniem jej konkurencyjności na rynku maszyn i urządzeń dla przemysłu.
- Perspektywy rozwoju wiążemy z branżami będącymi naszymi głównymi odbiorcami, czyli: energetyką zawodową, przemysłem wydobywczym, paliwowym, przemysłem elektronicznym i motoryzacyjnym - mówi Paweł Zysk, Prezes Zarządu ALMiG Kompressoren Polska S.A. - Biorąc pod uwagę stały rozwój naszej spółki i rosnący udział w rynku, realizację coraz bardziej zaawansowanych systemów sprężonego powietrza o mocach zainstalowanych rzędu kilku megawatów, mogę zdecydowanie stwierdzić, że oferowane przez nas rozwiązania postrzegane są jako niezawodne, energooszczędne i nowoczesne, w szczególności dla najbardziej wymagających zastosowań.

Źródło: Almig
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl