Dziś jest wtorek, 7 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1717 -1.28% 1EUR 4.5342 -0.59% 1GBP 5.1437 -1.14%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
14 maj 2013.

Krajowe zasilacze impulsowe

Krajowe zasilacze impulsowe

Zasilacze impulsowe są teraz produktem masowym, typowym i stosowanym powszechnie. W ciągu ostatnich lat praktycznie wyparły z rynku rozwiązania typowe, bazujące na transformatorze sieciowym. Niestety, wiele produktów dostępnych w handlu jest wykonywanych na potrzeby sprzętu do użytku domowego i nie nadają się one do zastosowań przemysłowych, ponieważ np. zasilacz pracujący w szafie telekomunikacyjnej musi zapewniać jej niezawodną pracę w różnych warunkach. Oferta firmy Elplast jest skierowana właśnie do takich wymagających klientów.

Podstawowym atutem zasilacza impulsowego jest duża sprawność przetwarzania energii. Ten czynnik nabiera szczególnego znaczenia za sprawą drożejącej energii elektrycznej. W systemach zasilania istotna jest też ilość generowanego ciepła, które trzeba odprowadzić i rozproszyć. To nie tylko niepotrzebnie zużyta energia elektryczna, ale także miejsce wymagane na zainstalowanie radiatora czy wentylatora oraz dodatkowe zużycie energii niezbędnej do zasilania aktywnych systemów chłodzenia. Wysoka sprawność zasilacza oznacza również możliwość ciasnego upakowania komponentów w obudowie gotowego urządzenia lub w szafie sterowniczej oraz większą moc uzyskiwaną z jednostki objętości. Jest to przedmiotem uwagi różnych instytucji europejskich, gdyż wpisuje się w modny trend ochrony środowiska. Każdy system elektryczny wymaga zasilania, stąd ogromna liczba producentów zasilaczy. Niestety, nie dla wszystkich jakość produktu jest najważniejszym parametrem. Pomimo obowiązywania rygorystycznych norm, przy ogromnej liczbie wyrobów oraz wielkości rynku, którym jest cała Unia Europejska, kontrola ich przestrzegania wydaje się być zadaniem niewykonalnym. Same pomiary zasilacza nie są łatwe do wykonania i wymagają użycia specjalistycznych przyrządów. Dlatego trudno jest oczekiwać, że zasilacze niezgodne z normami niejako w naturalny sposób znikną z rynku. Z tego powodu warto postawić na sprawdzonego partnera, mającego odpowiednią wiedzę, doświadczenie i możliwości techniczne. Właśnie do takich firm należy Elplast. Firma Elplast Sp. z o.o. powstała w 1989 r., a produkcją i konstruowaniem zasilaczy impulsowych zajmuje się od 1991 r. Jej wyroby od początku były stosowane w wymagających aplikacjach, np. w telekomunikacji i energetyce. Aktualnie firma oferuje zasilacze typowe oraz niestandardowe, wykonywane na zamówienie klienta i zgodnie z jego specyfikacją obejmująca nie tylko liczbę wyjść, ich obciążalność oraz zakres napięcia wejściowego, ale również interfejs do systemu mikroprocesorowego, zasilania awaryjnego czy parametry mechaniczne. Zasilacze są w całości projektowane i wykonywane w siedzibie firmy, co pozwala jej na sprawowanie pieczy nad całym procesem oraz oferowanie wyrobów o najwyższej jakości, potwierdzonej indywidualnymi testami każdego wyrobu. Firma ma certyfikat systemu jakości ISO 9001:2001, co jest gwarancją powtarzalności produktów oraz ich udokumentowanej, najwyższej jakości.

Zasilacze impulsowe z serii USPS
Do standardowych produktów Elplastu należą zasi lacze impulsowe open frame z serii USPS. Są one przeznaczone do wbudowania w urządzenie automatyki przemysłowej, sprzęt telekomunikacyjny i inne. Podrodzina USPS106WN obejmuje urządzenia 6-wyjściowe, o mocy maksymalnej 15 W i wysokim (400?600 V AC lub 400?800 V DC) napięciu zasilania. Te wyroby są przeznaczone np. do zasilania układów pośrednich w falownikach. Standardowo są oferowane dwa zasilacze, o napięciu wyjściowym 6×12 V DC lub 6×15 V DC. Zasilacze mają pełne oddzielenie galwaniczne i są wyposażone w układy kontroli zabezpieczeń. Każdy końcowy blok stabilizacji zawiera LVDR. Inne zasilacze USPS mają uniwersalne napięcie zasilania 87?260 V AC lub 90?350 V DC, moc od 20 do 50 W oraz od 1 do 4 wyjść odizolowanych galwanicznie. Dzięki temu można je łączyć równolegle lub szeregowo. Dodatkowo, napięcie wyjściowe może być regulowane w zakresie ?10% np. w celu skompensowania spadku napięcia na kablach połączeniowych. Zasilacz może mieć wyjścia sygnalizujące zanik napięcia wejściowego (power fail) oraz kontroli i sygnalizowania napięcia wyjściowego (reset).
Zasilacze impulsowe z serii IZS
Rodzina IZK zawiera zasilacze o moc y 150 W przeznaczone do zamontowania w kasecie Eurocard 3U. Są one uż ywane głównie przez odbiorców z sektora telekomunikacyjnego i energetyki. Podobnie jak seria IZS, mają dwa warianty napięcia wejściowego ?A? i ?B? oraz od 1 do 3 wyjść, kontrolowanych i zabezpieczonych. Oprócz wyjść sygnalizacyjnych dostępnych na złączu, na panelu czołowym zasilacza umieszczono diody LED sygnalizującego jego status, co ułatwia diagnostykę systemu zasilania w wypadku awarii.


Miniaturowe zasilacze impulsowe z serii IZM
Znacznym zainteresowaniem klientów cieszą się zasilacze przeznaczone do wlutowania na płytce drukowanej. Są one wykonywane w różnych obudowach, wariantach mocy, z różną liczbą wyjść. Standardowa oferta obejmuje zasilacze o mocy 8?12 W mające od 1 do 3 wyjść, w obudowie z tworzywa sztucznego. Napięcie zasilające wynosi 87?260 V AC lub 90?385 V DC.

Zasilacze do oświetlenia LED
Prawidłowe zasilanie diod LED jest warunkiem ich długotrwałego użytkowania. Oferta Elplastu w tym zakresie zawiera szereg różnych zasilaczy: od nieskomplikowanych, w których prąd wyjściowy jest ustawiony na stałe do takich z wbudowanymi sterownikami diod różnokolorowych, umożliwiających płynne regulowanie jasności i koloru świecenia oraz mających możliwość sterowania diodami w zależności od sygnału z zewnętrznego układu sterującego. Do takiego zasilacza można przyłączyć od 5 do 35 diod LED. Co ważne, zasilacze mogą być wykonane również w wariancie open frame , co umożliwia ich zamontowanie np. w obudowie lampy lub innego urządzenia.

Uniwersalne kontrolki LED
Jednym z nowszych wyrobów firmy Elplast są uniwersalne kontrolki napięcia LED. Zaletą tych kontrolek w porównaniu do tradycyjnych żarówek jest bardzo niski pobór mocy (ok. 0,5W), oraz szeroki zakres napięcia zasilającego od 24V do 230V AC lub DC.Podsumowanie
Wszystkie wyroby Elplastu mają konstrukcję zgodną z wymaganiami norm EN55022 (poziom emisji) oraz EN60950 (wytrzymałość izolacji). Na zamówienie, zasilacze standardowe mogą być dopasowywane do specyficznych wymagań. Zapraszamy do współpracy!

Źródło: Elplast
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl