Dziś jest wtorek, 7 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1717 -1.28% 1EUR 4.5342 -0.59% 1GBP 5.1437 -1.14%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
3 czerwiec 2013.

In-Tech - CZYLI SPEŁNIANE MARZENIA

In-Tech - CZYLI SPEŁNIANE MARZENIA

O naszych marzeniach

Andrzej M. Araszkiewicz

Moja działalność branży sprężonego powietrza rozpoczęła się w 1995 roku. Życie zawodowe doprowadziło mnie od pracownika do własnej firmy In-Tech. Doświadczenia z pracy w różnych zależnościach zawodowych, zaowocowały dogmatem, że jej efekty (w moim przypadku) są wprostproporcjonalne do głębi samodzielności i odpowiedzialności .

Nie potrafiłem dobrze znaleźć się w sytuacji, gdzie polityka firmy nakładała coraz większe ograniczenia, wymagając w zamian większych efektów finansowych - natychmiast. Gdzie najważniejsze było żądanie cyfr, bez względu na etykę, odpowiedzialność ... . Stąd pierwsze, najważniejsze marzenie o całkowitej samodzielności i wszelkich jej konsekwencjach. Ponadto nie odpowiadała mi funkcja subiekta w większym czy mniejszym kramiku ze sprężarkami. Po pewnym czasie stawało się to zajęciem tak frapującym i kształcącym, jak obserwacja schnięcia farby na ścianie. Stąd drugie marzenie, by móc oferować znacznie więcej, by rozwiązywać - zgodnie z doskonałą wiedzą - problemy, by ulepszać rzeczywistość techniczną i rozwijać ją.

O naszych systemach
Jesteśmy ty(to)pową firmą inżynierską specjalizującą się w rozwiązywaniu problemów zasilania pneumatycznego. Jedyną na polskim rynku z tak wyraźnym ukierunkowaniem na kompleksowe, energooszczędne rozwiązania. Posiadamy bardzo bogaty dorobek intelektualny i techniczny (szereg publikacji naukowych, patenty P 149909, P 387694, P 387695, P 392568 i inne) udokumentowany w energooszczędnych inwestycjach, w wielu zakładach przemysłowych. Oferujemy unikalne, energooszczędne systemowe rozwiązania zasilania pneumatycznego, które doskonale sprawdzają się w instalacjach przemysłowych. Nie ukrywamy, ze są to rozwiązania awangardowe, których efektem jest oszczędność często przekraczająca 50% w odniesieniu do rozwiązań ?klasycznych?. Ze względu na innowacyjny, wysokosprawny, proekologiczny charakter rozwiązań systemowych nasi klienci zyskują wielokrotnie więcej. Będą posiadali doskonałe rozwiązania na lata, oraz wielką szansę na pozyskanie dotacji unijnych dzisiaj.


Systemy IN-TECH PATENTED dla Wielkich

System w smartfonie? I to jaki!
W Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu powstał pierwszy edukacyjny system zasilania pneumatycznego, oparty na energooszczędnej koncepcji firmy In-Tech. Jest to uproszczona wersja rozwiązań, które od wielu lat


i dla Małych Firm

skutecznie wprowadzamy do przemysłu, dostosowana do celów dydaktycznych. System jest zasilany zmiennoobrotową sprężarka łopatkową IN-TECH ROL 7,5 baseline FU, z zaawansowanym sterowaniem mikroprocesorowym. Jakość powietrza zapewnia pełnowymiarowy system Beko Technologies, (separator cyklonowy, dwa filtry i osuszacz ziębniczy), utylizację kondensatu - system Sepura. Rozprowadzenie sprężonego powietrza wykonane jest w technologii Legris Transair. Dobór urządzeń i wykonanie odzwierciedla najnowsze trendy i technologie stosowane w powietrznych systemach przemysłowych. Sieć zaprojektowana jest tak, by możliwe było porównanie różnych konfiguracji i ich wpływu na zużycie energii. Na ekranie wizualizacyjnym można odczytać wiele parametrów: przepływ powietrza, spadki ciśnienia, energię pobieraną przez sprężarkę, prędkość obrotową, temperaturę itp. Możliwe jest symulowanie różnych obciążeń i zdejmowanie ich charakterystyk (zakładka TRENDY) energetycznych. Podczas prób odbiorczych okazało się (co było założeniem projektu) że cała sieć, poprzez elementy wykonawcze, jest


System edukacyjny, sterowany z laptopa.

doskonale sterowalna. Że można, w stosunkowo prosty sposób, uzyskiwać znaczenie oszczędności w zużyciu energii poprzez optymalizację dynamiczną w czasie rzeczywistym.
Sieć jest zdalnie sterowana z laptopa, gdzie na bieżąco kontrolować można jej stan, przepływ powietrza i zużycie energii. Wkrótce zostanie podłączona do zasobów internetowych, zaistnieje możliwość komunikacji z dowolnego punktu dostępu.
Nawet w smartfonie.
Koncepcja sieci, według własnych patentów, firma In-Tech - Andrzej M. Araszkiewicz.
Sterowanie i wizualizacja, firma Tenspomiar - Marcin Wysokiński. Rektor PWSW, profesor Łukasz Węsierski, deklaruje, że umożliwi dostęp do systemu i wyników symulacji, dla zakładów produkcyjnych, które będą chciały zapoznać się z najnowocześniejszymi energooszczędnymi technologiami zasilania pneumatycznego i je zastosować.

O naszych sprężarkach
Do tej pory barierą do powszechnego stosowania sprężarek łopatkowych był ich cena. Zmieniło się to, gdy w 2008 roku firma In-Tech dołączyła do bardzo ekskluzywnego i wąskiego grona producentów tych urządzeń.
Oferujemy sprężarki, których zalety są docenione przez użytkowników już od pierwszego uruchomienia, ciągle zyskując przez bardzo długi czas eksploatacji. Niezawodne, trwałe, ciche, energooszczędne i tanie w eksploatacji.
Wprowadziliśmy nowe produkty - serię sprężarek pionowych medicus dla szpitali. Także lekkie sprężarki do prac terenowych mobile. Oferujemy dla sprężarek od 4 do 18,5 kW opracowany przez nas system odzysku ciepła WRG dla podgrzewania wody bytowej czy technologicznej. Możemy wykonać dla państwa, na bazie naszych urządzeń, produkty indywidualne, niestandardowe, dla zastosowań specjalnych, unikalnych. Na przykład do niskich ciśnień, do armatek śniegowych, do hamulców pneumatycznych, ? .

Możemy także dostarczyć sprężarki w wersji bardzo cichej, o 5-8 decybeli zmniejszonym poziomie hałasu. Wersja super silent.
Na rok modelowy 2013 przygotowaliśmy następującą ofertę: 1. seria ROL 2, ROL 4 baseline - sprężarki zabudowane na zbiorniku 100 litrowym. Poziome. Chętnie kupowane do małych zakładów wulkanizacyjnych, pracowni protetyki, ośrodków stomatologicznych, uczelni (ze względu na bardzo niski poziom hałasu), laboratoriów, drukarni, izb pomiarów, ? .
Typ Zakres
ciśnień
Wydatek
przy 10 barach
Moc
silnika
Chłodzenie
ROL 2 baseline 10 bar 0,16 m3/min 1,5 kW powietrze
ROL 4 baseline 10 bar 0,32 m3/min 3,0 kW powietrze


IN-TECH ROL 4 baseline

2. seria ROL 4:10, ROL 4:12 mobile - bardzo lekkie, ciche niezawodne. Dedykowane do zasilania urządzeń pneumatycznych przy wykonywaniu podziemnych przepustów (krety), dla prac w budownictwie, kontroli szczelności rurociągów i systemów powietrznych, ? .
Typ Zakres
ciśnień
Wydatek
przy 10 barach
Moc
silnika
Chłodzenie
ROL 4:10 mobile 10 bar 0,32 m3/min 3,0 kW powietrze
ROL 4:12 mobile 12 bar 0,32 m3/min 4,0 kW powietrze


IN-TECH ROL 4:10 mobile

3. seria ROL 5,5, ROL 7,5, ROL 10 baseline i seria ROL 15, ROL 20, ROL 25 baseline - sprężarki pionowe, także w wykonaniu zmiennoobrotowym. Przeznaczone do zastosowań przemysłowych, wymagających największej niezawodności i energooszczędności. Stacje napraw samochodów, przemysł ciężki, laboratoria uniwersyteckie, piekarnie, zakłady mechaniczne, przemysł tworzyw sztucznych, przemysł chemiczny, elektrotechniczny, tekstylny, petrochemiczny, kamieniarstwo, szpitale (medicus), ? .
Typ Zakres
ciśnień
Wydatek
przy 8/10/12 barach
Moc
silnika
Chłodzenie
ROL 5,5 baseline 8/10/12 bar 0,60/0,48/0,38 m3/min 4,0 kW powietrze
ROL 7,5 baseline 8/10/12 bar 0,80/0,65/0,52 m3/min 5,5 kW powietrze
ROL 10 baseline 8/10/12 bar 1,10/0,85/0,70 m3/min 7,5 kW powietrze
Typ Zakres
ciśnień
Wydatek
przy 8/10/12 barach
Moc
silnika
Chłodzenie
ROL 15 baseline 8/10/12 bar 1,60/1,30/1,00 m3/min 11,0 kW powietrze
ROL 7,5 baseline 8/10/12 bar 0,80/0,65/0,52 m3/min 5,5 kW powietrze
ROL 10 baseline 8/10/12 bar 1,10/0,85/0,70 m3/min 7,5 kW powietrze


IN-TECH ROL 10 baseline/medicus

Źródło: In-Tech
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl