Dziś jest niedziela, 29 marzec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1127 -2.05% 1EUR 4.5246 -1.56% 1GBP 5.0218 +0.34%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
31 marzec 2020
Fluid Power 
więcej
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
12 lipiec 2013.

Energia wiatrowa

Energia wiatrowa

Ekspansja energii wiatrowej odgrywa istotną rolę w obecnych trendach polityki energetycznej w stosunku do energii odnawialnych.

Elektrownie wiatrowe są coraz intensywniej rozwijane w zagranicznym sektorze zajmującym się produkcją generatorów wiatrowych, które stale rosną pod względem wymiarów i mocy. Tym samym tworzą się nowe wyzwania dla technologii pomiarowych. Typowym przykładem jest konieczność pomiaru momentu obrotowego w elektrowni wiatrowej. Tego rodzaju pomiary są używane do zoptymalizowania konstrukcji generatorów wiatrowych i jednocześnie zwiększenia ich sprawności. Należy pamiętać w tym wypadku, iż uzyskanie zwrotu sprawności o chociażby kilka procent może skutkować oszczędnościami wartymi miliony. Mimo, że wirnik elektrowni wiatrowej obraca się relatywnie wolno, przekładnia zwiększa prędkość do odpowiednich wartości dla umieszczonego wewnątrz generatora, który zamienia energię wiatru na energię elektryczną. To oznacza, że występuje tu bardzo duży moment obrotowy, szczególnie po stronie wirnika. W zależności od elektrowni i warunków wiatrowych, w tym miejscu konstrukcji mogą występować momenty na poziomie nawet kilku MNm. Firma HBM będąca specjalistą w zakresie technologii pomiarowych dostarcza do tego sektoru produkcji dostosowane do panujących w tym układzie warunków przetworniki momentu obrotowego o konstrukcji zarówno obrotowej, jak i nie-obrotowej charakteryzujące się momentem znamionowym na poziomie 1.5MNm. /Propozycje konstrukcji dla nawet wyższych momentów zostały również opracowane i mogą być zrealizowane wedle potrzeb klientów.


Zdjęcie: Przetwornik momentu o zakresie 1.5 MNm do zastosowania np. w elektrowni wiatrowej.

GEN2I - PRZENOŚNY REJESTRATOR DANYCH O PROSTEJ OBSŁUDZE.

Rejestrator GEN2i, z uwagi na swój kompaktowy rozmiar i łatwą obsługę stanowi szczególnie ciekawą propozycję dla sektorów utrzymania ruchu, serwisu i eksploatacji. GEN2i jest wyposażony w cztery, osiem lub szesnaście kanałów wejściowych i tym samym oferuje odpowiednią elastyczność, nawet w przypadku wymagających zagadnień pomiarowych. Paleta zakresów wejściowych wzmacniacza począwszy od izolowanych wejść napięciowych z częstotliwością próbkowania 200kS/s na kanał, poprzez moduły mostkowe i IEPE, aż po szybkie wejścia obsługujące prędkości 100Ms/s, odpowiednie do celów np. śledzenia błędów w układach elektrycznych lub akwizycji danych podczas testów balistycznych. Dane pomiarowe mogą być zapisane bezpośrednio na zintegrowany półprzewodnikowy dysk twardy (Solid State Disk) z prędkością do 20MB/s lub tymczasowo przechowane przy dalece wyższych prędkościach w pamięci RAM modułów wejściowych. Jako nowoczesny następca swojego popularnego poprzednika VISION XP, który był sprzedawany pod nazwą marki NICOLET (ta marka jest własnością firmy Thermo Fisher Scientific Inc.), układ GEN2i charakteryzuje się mobilnością, łatwą obsługą i szybkim przetwarzaniem nawet dużych ilości danych. Modułowy i elastyczny w swej funkcjonalności, GEN2i bazuje na nowoczesnym PC który pracuje z nowym systemem operacyjnym Windows7 i tym samym jest dobrze wyposażony na przyszłość. Oprogramowanie "Perception Standard" instalowane w systemie obsługuje unikatową koncepcję systemu dualnego. W aplikacjach mobilnych, GEN2i może być sterowany całkowicie za pomocą zintegrowanego ekranu dotykowego 17" o wysokiej rozdzielczości. Proste menu umożliwiają konfigurację urządzenia, a wszystkie ważne funkcje takie jak Start/Stop pomiaru, prędkość próbkowania lub ustawienia kanału są dostępne bezpośrednio poprzez "przyciski" na ekranie. To powoduje, że GEN2i staje się systemem akwizycji danych, który może być łatwo obsługiwany, nawet poprzez mniej wyszkolonych użytkowników. Dla bardziej zaawansowanych aplikacji, interfejs użytkownika może być przestawiony na "Perception Complete" i wtedy można podłączyć myszkę i klawiaturę. Tym samym wszystkie funkcje oprogramowania Perception są dostępne dla użytkownika. To umożliwia, wedle wymagań, zainstalowanie i użycie opcjonalnych modułów programowych takich jak obróbka matematyczna, czy też analiza FFT zmierzonych sygnałów.

Źródło: HBM
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl