Dziś jest wtorek, 7 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1717 -1.28% 1EUR 4.5342 -0.59% 1GBP 5.1437 -1.14%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
15 lipiec 2013.

AccuBalance 8380 najlepszy balometr na rynku

AccuBalance 8380 najlepszy balometr na rynku

Dlaczego nasz Balometr jest najlepszy?

Pomimo licznych publikacji w czasopismach branżowych i szkoleń okazuje się, że balometr jest urządzeniem ciągle mało znanym w przemyśle instalatorskim. Jest to miernik pozwalający na dokonanie szybkich i łatwych pomiarów przepływu na nawiewach i wyciągach. Urządzenie znajduje zastosowanie w regulacji wentylacji na obiektach, przy odbiorach zakończonych instalacji wentylacji oraz klimatyzacji. Proszę sobie wyobrazić długie godziny mozolnego przeliczania wyników pomiarowych, regulację przpustnic, a następnie kolejne pomiary. Dzięli zastosowaniu balometru regulację można przeprowadzić w znacznie szybszy sposób. Jednym z producentów oprzyrządowania pomiarowego, m. inn. balometrów jest firma TSI Incorporated z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. TSI od ponad 50 lat produkuje urządzenia pomiarowe, należą do niej liczne patenty i rozwiązania z zakresu miernictwa. Przedstawicielem oraz głównym dystrybutorem na Polskę firmy TSI Incorporated jest firma iBros technic.
Mamy wielką przyjemność przedstawić Państwu najlepszy balometr na rynku AccuBalance 8380.

ACCUBALANCE Model 8380 jest przenośnym urządzeniem mierzącym i rejestrującym głównie prędkość przepływu powietrza przez kratki wentylacyjne nawiewne, wyciągowe, anemostaty. Umożliwia zarównołatwe przenoszenie, jak i użytkowanie. Wyniki pomiarów ukazują się na dużym, kolorowym wyświetlaczu. Dodatkowe zastosowanie kondycjonera przepływu umożliwia pomiar z nawiewników wirowych. W celu dokonania pomiaru wystarczy przystawić kaptur pomiarowy do nawiewnika i nacisnąć przycisk umieszczony przy podstawie balometru, dzięki zastosowaniu kratownicy pomiarowej otrzymujemy uśredniony wynik zebrany z 16 punktów pomiarowych. Urządzenie pozwala na pomiar natężenia przepływu powietrza w dwóch kierunkach (nawiew, wywiew - miernik automatycznie się przełancza), także z nawiewników umieszczonych w podłodze np. w serwerowni. Urządzenie posiada najwyższą jakość wykonania, co bardzo ważne jest lekkie i posiada stabilny uchwyt do podnoszenia (proszę sobie wyobrazić kilka godzin pomiarów za pomocą urządzenia które wylatuje z rąk).

W cenie zestawu standardowego zawarte są: balometr (podstawa), mikromanometr, kaptur pomiarowy 610x610 mm, kondycjoner przepływu, walizka ochronna, komplet akumulatorków, zasilacz, rurki elastyczne, sondy ciśnienia statycznego, certyfikat kalibracji, rurka Pitota, oprogramowanie LogDat, przewód do połaczenia z komputerem USB, instrukcja obsługi.

Główne zalety modelu AccuBalance 8380 jako zestawu pomiarowego:

 • szybki i dokładny pomiar (pomiar trwa od 2 do 8 s)
 • pomiar na "dużych" przekrojach
 • automatyczny pomiar ciśnienia wstecznego - niezbędny dla przepływów powyżej 850 m3/h
 • wysoka jakość wykonania, solidna, a mimo to lekka konstrukcja
 • 2 lata gwarancji producenta, certyfikat kalibracji w zestawie

Co nas odróżnia od konkurencji i dlaczego warto zainwestować w dobry sprzęt.

Akcesoria wchodzące w skład zestawu balometru:

Mikromanometr Odłączany niezależny miernik!

Po co kupować dodatkowy miernik skoro można w cenie zestawu balometru posiadać mikromanometr. W prosty sposób można odłączyć sam miernik różnicy ciśnienia i używać go osobno na obiekcie jako typowego mikromanometru (Pa) lub anemometru (m/s) z rurką pitota która również dołączana jest w komplecie lub z opcjonalnymi sondami teleskopowymi, które teraz można dołączyć do mikromanometru, a które do tej pory dostępne były jedynie dla miernika uniwersalnego VelociCalc 9565. Nowa wersja firmware w mierniku posiada wspomaganie pomiaru za pomocą metody Log-Czebyszewa (trawersacja przekroju). Wystarczy podać przekrój kanału, miernik sam wyznaczy położenie odpowiednich punktów pomiarowych. Dodatkowo po podłączeniu sond cieplno oporowych można dokonać pomiaru intensywności turbulencji oraz strumienia ciepła. Po podłączeniu mikromanometru do podstawy balometru miernik automatycznie ustawia się w tryb pomiaru za pomocą kapturów pomiarowych.

Podsumowując:

 • odczepiany niezależny miernik, który może zastąpić inne anemometry i mierniki
 • pomiar ciśnienia różnicowego, ciśnienia bezwzględnego (absolutnego), sprężu, prędkości przepływu, przepływu objętościowego, temperatury, wilgotności względnej
 • pomiar ciśnienia barometrycznego
 • specjalna aplikacja wspomagająca pomiar za pomocą metody Log-Czebyszewa
 • automatyczne przeliczanie prędkości na przepływ objętościowy
 • automatyczne uwzględnianie gęstości powietrza w celu zwiększenia dokładności
 • rurka pitota oraz sondy ciśnienia statycznego w zestawie,
 • wymienne sondy teleskopowe z miernikiem uniwersalnym
 • automatyczne zerowanie czujnika ciśnienia
 • komunikacja z komputerem przez Bluetooth, lub USB
 • nowy graficzny podświetlany wyświetlacz, nowe ulepszone bardziej intuicyjne menu
 • wbudowany rejestrator (datalogger)
 • możliwość zapisu wyników w pamięci by potem przesłać je do komputera i poddać dalszej analizie

Prostownica przepływu Konkurencja tego nie ma!!!

Pomiar przepływu w nawiewnikach wirowych sprawiał do tej pory wiele problemów. Zawirowania strumienia powietrza powodowały, że pomiar trzeba było powtarzać ponieważ wyniki często były obarczone ogromnym błędem lub wręcz pomiary były nie mozliwe do zrealizowania. Badania przeprowadzone przez firmęTSI wskazują, że pomiary na nawiewnikach wirowych bez zastosowania prostownicy są obarczone 40% błędem, dzięki użyciu specjalnej prostownicy przepływu błąd ten można ograniczyć do 4%. Dzięki dołączeniu do zestawu prostownicy przepływu pomiar przepływu powietrza w nawiewnikach wirowych nie sprawia już problemu.

Podsumowując:

 • bez prostownicy przepływu błąd do 40% przy pomiarze przepływu na nawiewnikach wirowych, po zastosowaniu prostownicy błąd wynosi około 4%
 • łatwy montaż prostownicy
 • balometr zyskuje możliwość pomiarów na nawiewnikach wirowych

Wymienne rękawy (kaptury) pomiarowe

W standardowym zestawie wraz z balometrem dostarczany jest rękaw pomiarowy o wymiarze 610 x 610 mm. Jest to najbardziej popularny i w praktyce użyteczny rozmiar, pozwalający na pomiar najczęściej spotykanych nawiewników, kratek, dyfuzorów, anemostatów, klimakonwektorów, klimatyzatorów itd. Niezależnie od tego do zestawu można również dodać inne rękawy dostępne w ofercie. Aktualnie dostępne wymiary [mm]: 305x1220 , 305x1525 , 610x1220 , 610x610 , 915x915 , 406x406, 133x1220 , 710x710 , 710x1270 mm.

Dostępne są również zestawy z kapturami przeznaczonymi do pomiarów przepływu powietrza w dygestoriach laboratoryjnych (wymiary 250 oraz 200mm). Wymiana rękawa pomiarowego na obiekcie jest prosta i nie przysparza problemów.

Podsumowując:

 • wymienne rękawy pomiarowe w różnych rozmiarach
 • solidny materiał poszycia, brak łatwych do uszkodzenia łączeń
 • szybka i łatwa wymiana nawet w warunkach "polowych"
 • szczelne połączenie między podstawą balometru a kapturem

Kratownica pomiarowa Konkurencja tego nie ma!!!

Dzięki zastosowaniu kratownicy pomiarowej otrzymujemy uśredniony wynik zebrany z 16 punktów pomiarowych. Jedną z zalet tego modelu jest automatyczna kompensacja ciśnienia ciśnienia wstecznego, pozwalająca na dokonanie pomiaru ze zwiększoną dokładnością bez potrzeby ręcznego zerowania ciśnienia.

Podsumowując:

 • dodatkowe zastosowanie dla mikromanometru 8715 (odczepialny od balometru)
 • możliwość pomiaru na kratkach wentylacyjnych

Rurki Pitota

Do odczepianego mikromanometru można podłączyć rurkę Pitot'a o długości 300 mm dostarczaną standardowo w zestawie wraz z wężykami powietrznymi lub dowolną inną długość (inne dodatkowe długości dostępne w opcji to 152 cm, 91 cm, 61 cm, 46 cm, 30 cm) tym sposobem możemy dokonać pomiaru prędkości i przepływu powietrza w przewodach wentylacyjnych, zmierzyć panujące w kanale ciśnienie dynamiczne, całkowite i statyczne. Dostępna jest również sonda pitota prosta o długości 45cm oraz teleskopowa sonda pitota.


Podsumowując:

 • możliwość pomiaru prędkości powietrza zapylonego
 • pomiar prędkości w kanałach
 • specjalna konstrukcja rurki z naniesionymi oznaczeniami w celu ułatwienia trawersacji przekroju

Dodatkowe sondy pomiarowe Zupełna nowość - WYMIENNE SONDY Z MIERNIKIEM UNIWERSALNYM VelociCalc 9565

Do balometru 8375M można podpiąć również kilka rodzajów dodatkowych sond mierzących inne parametry. Są to sondy teleskopowe. Pozwalają na pomiar prędkości przepływu powietrza, wilgotności względnej i temperatury. Pozwala to rozszerzyć jeszcze bardziej funkcjonalność zestawu. Opcjonalne sondy to:
800187 Sonda przepływowa (rurka pitota prosta), 46 cm
800218 Sonda temperatury
800219 Sonda temp./wilgotności
960 Teleskopowa sonda temperatuty i prędkości powietrza
962 Teleskopowa łamana sonda temperatuty i prędkości powietrza
964 Teleskopowa sonda temperatuty, prędkości oraz wilgotności powietrza
966 Teleskopowa łamana sonda temperatuty, prędkości oraz wilgotności powietrza

Podsumowując:

 • 1 miernik jest teraz w stanie zmierzyć praktycznie wszystko
 • oszczędność pieniędzy - nie trzeba kupować dodatkowych instrumentów
 • można używać zamienni z miernikiem uniwersalnym VelociCalc 9565

Oprogramowanie w zestawie

Zawsze dołączone do zestawu w standardzie jest oprogramowanie pozwalające na przegranie wyników pomiarów przeprowadzonych balometrem i zapisanych w pamięci na komputer. Tym samym możliwa jest późniejsza ich analiza i obróbka np. w arkuszu kalkulacyjnym

Podsumowując:

 • możliwość edycji danych na komputerze
 • komunikacja z komputerem za pomocą Bluetooth lub USB
 • proste sporządzanie raportów dla klienta


Zasilacz uniwersalny

W zestawie znajduje się zasilacz z wymiennymi końcówkami, w zaleźności od regionu należy założyć jedną z dołączonych wtyczek. Zasilacz pełni również funkcję ładowarki, ponieważ można za jęgo pomocą ładować akumulatorki do mikromanometru 8715.

Podsumowując:

 • możliwość podłączenia balometru do zasilania sieciowego niezależnie od lokalizacji
 • ładowanie akumulatorów NiMH

Walizka ułatwiająca transport

Dzięki walizce na kółkach transport balometru wraz z dodatkowymi akcesoriami nie sprawia trudności, dodatkowo zapewniona jest ochrona dla całego zestawu. Nie trzeba nosić sprzętu na ramieniu lub placach. Wystarczy pociągnąć walizkę na kółkach.
Źródło: Anemometry
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl