Dziś jest poniedziałek, 6 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2396 +1.14% 1EUR 4.5792 +0.05% 1GBP 5.2164 +0.17%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
9 sierpień 2013.

OSRAM marką proekologiczną

OSRAM marką proekologiczną

Polscy konsumenci w badaniu "Marki Godne Zaufania 2013" wybrali OSRAM jako markę najbardziej przyjazną środowisku.

Przeprowadzany corocznie przez Reader's Digest ranking powstaje w oparciu o badanie konsumenckie European Trusted Brands, którego celem jest wyłonienie marek cieszących się największym zaufaniem. Do edycji 2013 zostało zgłoszonych 79 tys. marek w 45 kategoriach. W tym roku po raz pierwszy przyznane zostały także nagrody dla najbardziej zaufanych osobistości. W kategorii "marka najbardziej przyjazna środowisku" zwyciężyła firma OSRAM zdobywając 60 proc. głosów. Ta nagroda jest dla nas szczególnym wyróżnieniem, tym bardziej, że przyznają ją sami konsumenci. To dowód, że zbudowaliśmy silną markę, która jest szczególnie doceniana jako przyjazna środowisku -mówi Janusz Mitko, szef działu marketingu firmy OSRAM.

Działania związane z ochroną środowiska są od lat niezwykle ważne dla firmy OSRAM. Ponad 70 proc. całkowitego ubiegłorocznego przychodu przedsiębiorstwa pochodziło ze sprzedaży produktów ekologicznych. Niemiecki producent nieustannie rozwija ofertę energooszczędnych rozwiązań oraz angażuje się w projekty promujące działania przyjazne naturze na całym świecie. Ochrona środowiska, jakość i trwałość produktów są priorytetami dla naszej firmy. Kupując produkty sygnowane naszym logo, konsumenci mają gwarancję najwyższej jakości i poszanowania środowiska -dodaje Janusz Mitko.

Oprócz opracowania szerokiej gamy energooszczędnych rozwiązań, OSRAM angażuje się w liczne działania proekologiczne, takie jak projekt Off-Grid przeprowadzany nad jeziorem Wiktoria w Kenii, wdrażający energooszczędne rozwiązania na obszarach niepodłączonych do sieci energetycznej. Inną ekologiczną inicjatywą jest en.lighten -działanie zapoczątkowane przez Program Środowiskowy Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNEP). Akcja zakłada wsparcie gospodarek rozwijających się i wschodzących w szybkim przejściu na oświetlenie energooszczędne. W ramach en.lighten około 50 krajów zobowiązało się do zastąpienia nim, do roku 2016, wszystkich konwencjonalnych źródeł światła. OSRAM jest także członkiem międzynarodowej inicjatywy Global LEAP, powołanej do życia przez ONZ i Bank Światowy. Jej celem jest umożliwienie dostępu do energooszczędnego oświetlenia jak największej liczbie ludności.

European Trusted Brands jest największym europejskim badaniem konsumenckim mającym na celu określenie stopnia zaufania Europejczyków do wartości, instytucji i marek produktów. Trzynasta edycja badania została przeprowadzona przez Reader?s Digest w 12 krajach europejskich (Belgia, Czechy, Finlandia, Francja, Holandia, Niemcy, Polska, Portugalia, Rosja, Rumunia, Słowenia oraz Szwajcaria). Wzięło w niej udział 18 314 respondentów.

OSRAM GmbH (Monachium, Niemcy) jest jednym z dwóch czołowych producentów oświetlenia na świecie. Oferuje pełną gamę produktów -od komponentów (włączając w to także źródła światła i diody elektroluminescencyjne LED), poprzez elektroniczne urządzenia zapłonowe, kompletne oprawy i systemy sterowania, aż po gotowe rozwiązania i usługi oświetleniowe. Zatrudnia około 39 tysięcy pracowników na całym świecie. W roku obrotowym 2012 (zakończonym 30 września 2012) przychód firmy wyniósł 5,4 mld euro. Ponad dwie trzecie obrotu stanowią produkty energooszczędne.

Źródło: OSRAM
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl