Dziś jest sobota, 30 maj 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.0031 -0.53% 1EUR 4.4503 +0.54% 1GBP 4.9213 -0.21%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
16 czerwiec 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 79 
więcej
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
30 sierpień 2013.

Czujniki bezprzewodowe SureCrossTM Q45

Czujniki bezprzewodowe SureCrossTM Q45

Firma Turck wprowadziła do swojej oferty pierwszy samodzielny, bezprzewodowy czujnik fotoelektryczny stanowiący rozwiązanie dla licznych aplikacji w dziedzinie monitoringu i kontroli. W kompaktowej, solidnej obudowie nowego urządzenia SureCrossTM Q45 zintegrowano czujnik, moduł komunikacji radiowej oraz baterię.
Q45 należy do sprawdzonej rodziny produktów komunikacji radiowej SureCrossTM. Cechuje się podobnymi zaletami (m.in. zastosowaniem techniki TDMA, FHSS, szerokim zakres temperatury pracy -40 do +70 stopni C, czy wysokim stopniem ochrony IP67) oraz tym samym deterministycznym funkcjonowaniem zapewniającym pełną kontrolę nad komunikacją i jej statusem.

Użytkownik w dowolnym momencie może sprawdzić stan i jakość połączenia za pomocą zaimplementowanego w modułach algorytmu SuiteSurvey. Ponadto nowe rozwiązanie jest w pełni kompatybilne ze starszymi modułami DX80, z którymi może być łączone w jedną sieć kontrolowaną przez wspólny gateway sieci bezprzewodowej pracujący w topologii gwiazdy. Nowa seria czujników bezprzewodowych obejmuje rozwiązania pracujące w różnych trybach (odbiciowym, refleksyjnym, światłowodowym, przycisk mechaniczny) umożliwiając realizację funkcji sprawdzania obecności/braku, pozycjonowania, zliczania, monitoringu i detekcji. W ofercie znajduje się również specjalne wykonanie czujnika bezprzewodowego Q45, który przystosowany został do obsługi jednego lub dwóch sygnałów zewnętrznych pochodzących np. z czujników o wyjściach tranzystorowych, przekaźnikowych lub NAMUR. Żywotność baterii urządzenia sięga pięciu lat w zależności od wersji czujnika i zastosowania.
Sygnały z czujników są odbierane w gateway?u sieci bezprzewodowej, który współpracuje z PLC, HMI lub innym przemysłowym urządzeniem sterującym. W podstawowej konfiguracji jeden gateway kontroluje dwa lub sześć czujników. W wersji zaawansowanej ich liczba możne zostać znacznie rozszerzona (do 47). Dzięki prostej procedurze dodawania nowych czujników do sieci czas poświęcany na instalację nowego urządzenia można skrócić do kilku minut, szczególnie jeżeli weźmie się pod uwagę brak okablowania. Komunikacja radiowa SureCross zapewnia pewne połączenie czujnika z PLC na dystansie do 1km. Dane są przekazywane w niezawodny sposób, uniemożliwiający włamanie się do systemu. Jest to realizowane, dzięki zastosowaniu własnego zastrzeżonego protokołu oraz techniki FHSS (każda kolejna komunikacja odbywa się na nieco innej częstotliwości). Ponadto system nie ma wpływu na inne urządzenia bezprzewodowe w paśmie ISM 2,4GHz. W przypadku utraty połączenia bezprzewodowego możliwe jest wykorzystanie specjalnego wyjścia alarmowego.
Czujniki bezprzewodowe zaprojektowano z myślą o szybkim i ekonomicznym wdrożeniu oraz niezawodnej pracy w dowolnej aplikacji. Dlatego sprawdzają się m.in. przy przesyłaniu sygnałów przekaźnikowych, zastępowaniu niesprawnych instalacji kablowych, oczujnikowaniu aplikacji mobilnych, wymiany łańcuchów kablowych oraz komunikacji z lokalizacjami, z którymi dotychczas było to niemożliwe zarówno z powodów praktycznych, jak i ekonomicznych.
Źródło: Turck
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl