Dziś jest czwartek, 2 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1701 +0.57% 1EUR 4.5694 +0.38% 1GBP 5.1588 +1.05%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
5 wrzesień 2013.

Nowy osprzęt sterowniczo-sygnalizacyjny Schlegel

Nowy osprzęt sterowniczo-sygnalizacyjny Schlegel

Przyciski sterownicze i lampki sygnalizacyjne firmy Schlegel od zawsze wyróżniają się atrakcyjnym, nowoczesnym wzornictwem połączonym z wygodą użytkowania i wysoką niezawodnością. Bogata paleta osprzętu na otwory okrągłe 16mm, 22mm i 30mm oraz prostokątne 23x23mm, 24x24mm (24x48mm), 26x26mm i 27x27mm pozwala spełnić przeróżne wymagania zarówno w zakresie funkcjonalności jak i estetyki urządzenia. Nie oznacza to, że nie pojawiają się nowe wyroby - w odpowiedzi na sygnały użytkowników Schlegel rozszerzył ofertę o dwie nowe serie: KOMBITAST-R-JUWEL i SHORTRON.


Seria KOMBITAST-R-JUWEL jest montowana w typowym otworze 30mm a jej cechą szczególną jest bardzo duża powierzchnia robocza przycisku - ma średnicę aż 28mm co umożliwa łatwą obsługę w nawet grubych rękawicach. Ponadto już w standardowym wykonaniu, bez dodatkowych osłon i zabezpieczeń, przycisk ma stopień ochrony IP69K! Uzupełnieniem wysokiego stopnia szczelności jest możliwość pracy już od -40°C.


Seria KOMBITAST-R-JUWEL dostępna jest w trzech wariantach: ECO - tworzywo w kolorze antracytowym, STANDARD - metalizowane w kolorze tytanu i EDELSTAHL - ze stali nierdzewnej. Pozwala to swobodnie dopasować wygląd do urządzania/maszyny lub oczekiwań użytkownika.

Moduły zestyków są te same co dla innych serii czyli: z zaciskiem śrubowym, zaciskiem sprężynowym (Cage-Clamp lic. Wago) lub sprężynowe szybko-wtykowe. Zależnie od typu modułów można zestawić dowolną kombinację do pięciu zestyków o obciążalności do 16A/250Vac lub sześciu zestyków 10A/440Vac. Podświetlenie realizowane jest modułami LED 12-240V lub żarówkami (również LED) ze standardowym cokołem Ba9s.


Drugi biegun nowej oferty to seria SHORTON - montowane w standardowym otworze 22mm i wpuszczone w płytę czołową wystają na tylko 2mm. Co więcej, również pod panelem zajmują mało miejsca - głębokość zabudowy to tylko 16mm w wersji lutowanej (do płytek elektronicznych) lub 25mm w wersji nasuwkowej (2,8mm). Jeśli do dyspozycji jest jeszcze mniej miejsca, można zastosować pierścień dystansowy, który co prawda ?podnosi? przyciski nad panel o 7mm ale jednocześnie zmniejsza zapotrzebowanie na głębokość do odpowiednio 9mm i 18mm. Obciążalność zestyków serii SHORTON to 6A/250Vac a podświetlenie zrealizowane jest na zintegrowanych, białych LED maks. 30Vac/dc.
Źródło: NOWIMEX S.C.
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl