Dziś jest poniedziałek, 21 październik 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8503 -0.35% 1EUR 4.2844 -0.01% 1GBP 4.9671 +0.43%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Siemensa buduje fabrykę dla Przemysłu 4.0 w Polsce
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
23 październik 2019
LUMENexpo Targi Techniki Świetlnej  
więcej
29 październik 2019
73. edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu  
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
5 wrzesień 2013.

Nowy osprzęt sterowniczo-sygnalizacyjny Schlegel

Nowy osprzęt sterowniczo-sygnalizacyjny Schlegel

Przyciski sterownicze i lampki sygnalizacyjne firmy Schlegel od zawsze wyróżniają się atrakcyjnym, nowoczesnym wzornictwem połączonym z wygodą użytkowania i wysoką niezawodnością. Bogata paleta osprzętu na otwory okrągłe 16mm, 22mm i 30mm oraz prostokątne 23x23mm, 24x24mm (24x48mm), 26x26mm i 27x27mm pozwala spełnić przeróżne wymagania zarówno w zakresie funkcjonalności jak i estetyki urządzenia. Nie oznacza to, że nie pojawiają się nowe wyroby - w odpowiedzi na sygnały użytkowników Schlegel rozszerzył ofertę o dwie nowe serie: KOMBITAST-R-JUWEL i SHORTRON.


Seria KOMBITAST-R-JUWEL jest montowana w typowym otworze 30mm a jej cechą szczególną jest bardzo duża powierzchnia robocza przycisku - ma średnicę aż 28mm co umożliwa łatwą obsługę w nawet grubych rękawicach. Ponadto już w standardowym wykonaniu, bez dodatkowych osłon i zabezpieczeń, przycisk ma stopień ochrony IP69K! Uzupełnieniem wysokiego stopnia szczelności jest możliwość pracy już od -40°C.


Seria KOMBITAST-R-JUWEL dostępna jest w trzech wariantach: ECO - tworzywo w kolorze antracytowym, STANDARD - metalizowane w kolorze tytanu i EDELSTAHL - ze stali nierdzewnej. Pozwala to swobodnie dopasować wygląd do urządzania/maszyny lub oczekiwań użytkownika.

Moduły zestyków są te same co dla innych serii czyli: z zaciskiem śrubowym, zaciskiem sprężynowym (Cage-Clamp lic. Wago) lub sprężynowe szybko-wtykowe. Zależnie od typu modułów można zestawić dowolną kombinację do pięciu zestyków o obciążalności do 16A/250Vac lub sześciu zestyków 10A/440Vac. Podświetlenie realizowane jest modułami LED 12-240V lub żarówkami (również LED) ze standardowym cokołem Ba9s.


Drugi biegun nowej oferty to seria SHORTON - montowane w standardowym otworze 22mm i wpuszczone w płytę czołową wystają na tylko 2mm. Co więcej, również pod panelem zajmują mało miejsca - głębokość zabudowy to tylko 16mm w wersji lutowanej (do płytek elektronicznych) lub 25mm w wersji nasuwkowej (2,8mm). Jeśli do dyspozycji jest jeszcze mniej miejsca, można zastosować pierścień dystansowy, który co prawda ?podnosi? przyciski nad panel o 7mm ale jednocześnie zmniejsza zapotrzebowanie na głębokość do odpowiednio 9mm i 18mm. Obciążalność zestyków serii SHORTON to 6A/250Vac a podświetlenie zrealizowane jest na zintegrowanych, białych LED maks. 30Vac/dc.
Źródło: NOWIMEX S.C.
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl