Dziś jest środa, 8 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1801 +0.2% 1EUR 4.5362 +0.04% 1GBP 5.1434 -0.01%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
6 wrzesień 2013.

Wyłączniki nożne w ofercie Promet

Wyłączniki nożne w ofercie Promet

Firma SN PROMET jako wyłączny dystrybutor EMAS AS wprowadziła do oferty szeroki asortyment wyłączników nożnych. W ofercie znalazły się łączniki wykonane z tworzywa i z metalu, pojedyncze i w zestawach, w osłonach i bez osłon a także w wersjach z blokadą zabezpieczającą przez przypadkowym załączeniem. Dostępne są również dodatkowe akcesoria dopasowujące łączniki do indywidualnych zastosowań.

Wyłączniki nożne służą do sterowania lub awaryjnego zatrzymywania maszyn i urządzeń. Stosowane są w sytuacjach gdy nie jest możliwe sterowanie przy użyciu rąk. Stanowią idealne rozwiązanie w sytuacjach gdy operator podczas pracy potrzebuje wolnych rąk.

WYŁĄCZNIKI NOŻNE SERII PPK i PDK

Są to wyłączniki wykonane z tworzywa oraz aluminium. Występują samodzielnie (bez osłon) lub w osłonach ochronnych w kolorze żółtym:
W wersji PDK ? w osłonie z metalu ? posiadają masywną pokrywę która zapewnia maksymalną ochronę obsługi W wersji PPK - w osłonie z tworzywa sztucznego ? stanowią ekonomiczne rozwiązanie polecane do lżejszych warunków pracy.
Dostępne są wykonania wyłączników z dowolną konfiguracją styków zwiernych i rozwiernych ? maksymalnie sześć torów prądowych. Opcja zastosowania tak dużej liczby styków daje duże możliwości sterownicze. W sytuacji kiedy operator ma ograniczoną możliwość prowadzenia (może sterować maksymalnie dwoma napędami nożnymi jednocześnie) ? zastosowanie dużej liczby styków stanowi dodatkową funkcjonalność.
Łączniki mogą być wyposażone maksymalnie w 6 styków (3NO+3NC) w każdym napędzie pedałowym. Istnieje również możliwość wymiany styków znajdujących się wewnątrz obudowy.
W ofercie znajdują się różne rodzaje wyłączników nożnych: jednostopniowe i dwustopniowe w wersji niestabilnej (powrotnej) oraz stabilne - tzn. że po ustąpieniu siły sterującej styki ruchome nie wracają do położenia wyjściowego, następuje to dopiero po kolejnym naciśnięciu elementu napędowego. Dostępne są w wersjach pojedynczych oraz w zestawach jako łączniki podwójne. Opcjonalne jest również wyposażenie w akcesoria dodatkowe takie jak metalowy drążek sterowniczy z przyciskiem bezpieczeństwa, pozwalającym na błyskawiczne ręczne odłączenie w przypadku zagrożenia.
Wyłączniki nożne serii PDK i PPK charakteryzują się wysokim stopniem ochrony IP65, dużą trwałością mechaniczną (min. 1 mln operacji) i elektryczną (100 tys. łączeń). Zapewniają wysoką ergonomię użytkowania.
Wyrób zgodny z normą 60947-5-1/A1/2011

WYŁĄCZNIKI NOŻNE SERII PD

Dostępne w obudowie z tworzywa lub tworzywowo-aluminiowej. Występują tylko w wersji podstawowej bez osłon, jako napędy pojedyncze. Wykonane kolorze czarnym (z tworzywa) lub szarym (tworzywowo-metalowe). Wyłączniki tej serii dostępne są także w wykonaniu z kablem przyłączeniowym (ok. 1m). Charakteryzuje je duża ergonomia użytkowania. Podobnie jak w przypadku łączników serii PPK i PDK posiadają możliwość wymiany styków mechanicznych znajdujących się wewnątrz obudowy.

Źródło: SN PROMET
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl