Dziś jest niedziela, 5 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2396 +1.14% 1EUR 4.5792 +0.05% 1GBP 5.2164 +0.17%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
13 wrzesień 2013.

Akumulatory bezobsługowe

Akumulatory bezobsługowe

Każdy użytkownik komputera w momencie nagłego zaniku zasilania sieciowego docenia fakt posiadania zasilacza UPS. Zwłaszcza wtedy, kiedy jest to praca wielogodzinna i utrata danych mogłaby pociągnąć za sobą przykre konsekwencje.Nie trzeba również nikomu przypominać jakie straty może ponieść fabryka przy nagłym niezamierzonym zatrzymaniu maszyn, nie wspominając już o stratach w szpitalach przy zatrzymaniu urządzeń medycznych. W dzisiejszym świecie nie można sobie na to pozwolić i mimo niezłej jakości dostarczanej energii z sieci, stosowanie systemów zasilania awaryjnego jest nie tylko uzasadnione, ale i konieczne.

Najczęstszym źródłem energii w tego typu systemach jest obok silnika cieplnego - elektrochemiczne źródło energii elektrycznej - akumulator kwasowo-ołowiowy.

Akumulator kwasowo-ołowiowy jako źródło energii elektrycznej znany jest ludzkości od połowy XIX w. W przeciągu 150 lat był ciągle udoskonalany. Eliminowano wady, zwiększano pojemności przy minimalizacji wymiarów, wydłużano żywotność. Zasada działania jednak wciąż pozostaje taka sama: wytwarzanie siły elektromotorycznej na elektrodach zanurzonych w elektrolicie. Pomimo na pozór prostej konstrukcji dzisiejsze akumulatory to w rzeczywistości zaawansowane technologicznie urządzenia zbudowane z najwyższej jakości materiałów. Na szczególną uwagę zasługują tutaj akumulatory bezobsługowe wykonane w technologii AGM (często błędnie nazywane żelowymi). Szczelne obudowy wyposażone są w zawory bezpieczeństwa upuszczające nadmiar gazów wydzielanych na skutek przeładowania. Elektrolit uwięziony jest w separatorach z włókna szklanego, nie ma ryzyka jego wylania ani konieczności uzupełniania wody. Mogą pracować w dowolnej pozycji, a stopień samorozładowania jest minimalny, co umożliwia długie składowanie bez konieczności doładowywania. Doskonale nadają się do pracy buforowej (czyli np. UPSów). Ich żywotność sięga 12 lat. Ogólnie dostępne pojemności to 1-200 Ah, napięcia 2,6 i przede wszystkim 12 V. W celu uzyskania większych napięć lub pojemności możliwe jest łączenie akumulatorów szeregowo, równolegle, lub inne kombinacje tych połączeń.

Firma DACPOL posiada w swojej ofercie bezobsługowe akumulatory AGM firmy FIAMM wyróżniające się najwyższą jakością wykonania i doskonałymi parametrami. Można je z powodzeniem stosować w aplikacjach o najwyższym znaczeniu. Często pozorna oszczędność z tytułu zakupu tańszego akumulatora kończy się jego szybszą wymianą, lub co gorsza brakiem pewności zasilania. Dlatego każdy powinien sam sobie odpowiedzieć na pytanie, czy stać go na "oszczędzanie" na tak ważnych elementach.

Źródło: DACPOL
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl