Dziś jest czwartek, 2 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1701 +0.57% 1EUR 4.5694 +0.38% 1GBP 5.1588 +1.05%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
4 październik 2013.

Krzysztof Pióro przejął stery Grupy RADPOL

Krzysztof Pióro przejął stery Grupy RADPOL

Krzysztof Pióro objął dziś funkcję Prezesa Grupy RADPOL. Pod jego kierownictwem ten kompleksowy dostawca systemów do przesyłu mediów ma zakończyć kluczowe inwestycje oraz poszerzyć ofertę i wejść na nowe rynki. W efekcie Spółka do końca 2015 r. ma podwoić skalę swojej działalności.

"Dzięki inwestycjom i akwizycjom, dokonanym w ciągu pięciu ostatnich lat, jesteśmy producentem wyrobów na absolutnie najwyższym światowym poziomie. Stawiamy przed sobą bardzo ambitne cele na lata 2013-2015. W tym czasie chcemy podwoić skalę prowadzonej działalności i wejść do europejskiej pierwszej ligi dostawców w branżach energetyki zawodowej i ciepłownictwa. Chcemy też dynamicznie rozwijać inne segmenty działalności. Głęboko wierzę, że ten plan uda nam się zrealizować" - mówi Krzysztof Pióro, nowy Prezes Zarządu RADPOL S.A.

Grupa RADPOL jest dostawcą kompleksowych systemów do przesyłu mediów. Swoją działalność prowadzi w pięciu zakładach na terenie całego kraju. Główne produkty Grupy to: wyroby termokurczliwe, systemy do przesyłu wody i gazu, systemy ciepłownicze w technice preizolowanej oraz systemy do przesyłu energii elektrycznej. Produkty RADPOL-u wykorzystywane są w wielu branżach najważniejsze z nich to: energetyka zawodowa, branża ciepłownicza, gazownictwo, inwestycje komunalne w sieci wodociągowe i kanalizacyjne, ale również branża elektroniczna, telekomunikacyjna czy motoryzacyjna.

W realizacji ambitnych zadań Krzysztofowi Pióro pomagać będzie bardzo bogate doświadczenie menedżerskie. Do końca września 2013 r. pełnił on funkcję Prezesa Zarządu notowanej na warszawskiej giełdzie Spółki Plast-Box. Wcześniej przez dziesięć lat kierował spółkami z portfela Enterprise Investors. W latach 2005-2011 Krzysztof Pióro był Prezesem Spółki Gamet, która jest czołowym producentem akcesoriów meblowych i budowlanych, a wcześniej holdingu meblowego Haste International.

Realizowany obecnie plan rozwoju RADPOL-u zakłada osiągnięcie pozycji europejskiego lidera zaawansowanych systemów ciepłowniczych, z barierą antydyfuzyjną w pełnym zakresie średnic.

RADPOL będzie nadal koncentrował się na jak największym wykorzystaniu przemysłowych akceleratorów elektronowych, które posiada jako jedyna firma w Polsce. Celem Grupy jest znalezienie się w gronie najważniejszych firm dostarczających produkty termokurczliwe poddane procesowi sieciowania radiacyjnego.

Grupa planuje także dynamiczny wzrost wolumenu sprzedaży rur zarówno do systemów przesyłu gazu, jak i wody oraz zwiększenie swojego udziału rynkowego w tych segmentach. Oferta produktowa poszerzona zostanie o nowoczesny i wysokomarżowy asortyment.

W realizacji założonych celów nowego Prezesa wspierać będzie dotychczasowy szef spółki Andrzej Sielski. Pozostaje on w RADPOL-u na stanowisku Wiceprezesa. W nowej strukturze Zarządu będzie odpowiadał głównie za rozwój kluczowego zakładu Grupy w Człuchowie oraz za realizowane przez RADPOL projekty strategiczne.


Informacje o firmie:

RADPOL SA jest liderem na rynku wyrobów termokurczliwych. Produkty RADPOL SA znajdują zastosowanie przede wszystkim w energetyce, elektronice, AGD, telekomunikacji, branży ciepłowniczej i motoryzacyjnej. Firma ? jako jedyna w Polsce ? posiada akceleratory elektronowe wykorzystywane na skalę przemysłową o energii 2,5 MeV i 4,5 MeV stosowane w technologii sieciowania radiacyjnego do produkcji wyrobów termokurczliwych.

Spółka RADPOL prowadzi działalność produkcyjną w oparciu o wymagania normy ISO 9001:2008. Od roku 2005 firma posiada certyfikat ISO 14001:2004 dotyczący zagadnień związanych z ochroną środowiska naturalnego. RADPOL prowadzi ewidencję odpadów produkcyjnych, a także zawarł umowę z Organizacją Odzysku Biosystem Kraków w celu zapewnienia wymaganego poziomu recyklingu.

Wysoka jakość produktów firmy RADPOL potwierdzona jest prestiżowymi nagrodami. Na początku 2013 r. Spółka po raz kolejnych znalazła się wśród Diamentów Forbesa. W listopadzie 2012 r. RADPOL otrzymał prestiżowy tytuł Perły Polskiej Gospodarki, a we wrześniu 2011 r. zajęła pierwsze miejsce w rankingu Skrzydła Biznesu w kategorii firmy średnie w województwie pomorskim. W 2011 r. wyróżniona również została w ogólnopolskich rankingach Gazele Biznesu 2011 oraz Diamenty Forbesa 2011. W 2009 r. RADPOL znalazł się wśród 500 najbardziej innowacyjnych firm w Polsce wg Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN i sieci naukowej MSN. W lutym 2008 r. RADPOL otrzymał m.in. główną nagrodę Ministerstwa Gospodarki w konkursie na "Najlepiej rozwijającą się firmę w sektorze Małych i Średnich Przedsiębiorstw". Spółka otrzymała również specjalne wyróżnienie za tworzenie nowych miejsc pracy. W tym samym roku RADPOL odebrał nagrodę Pomorskiego Lidera Innowacji 2007 oraz Gazelę Biznesu 2007. Wśród nagród zdobytych przez Spółkę w 2005 r. znajdują się: Certyfikat Rozważna Firma, Gazele Biznesu, Rzetelny Partner Biznesowy. W roku 2004 RADPOL został zaliczony do najprężniej rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce w rankingu Gazel Biznesu oraz otrzymał nagrodę Hit Pomorza w kategorii produkcja - za gamę wyrobów termokurczliwych z usieciowanego radiacyjnie polietylenu.

Źródło: Radpol
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl