Dziś jest piątek, 3 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1917 +0.52% 1EUR 4.5769 +0.16% 1GBP 5.2075 +0.94%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
18 październik 2013.

Oto proste narzędzie do wyznaczania efektywności przedsiębiorstwa

Oto proste narzędzie do wyznaczania efektywności przedsiębiorstwa

Nowe narzędzie Efficiency Quotient (EQ) stawia właściwe pytania, a następnie oblicza praktycznie użyteczne wyniki.

Czy zdarzyło Ci się kiedyś powątpiewać w poprawność stosowanych metod pomiaru zużycia energii? Albo w sensowność podejmowanych działań oszczędnościowych? Jeśli tak, to witamy w gronie organizacji, które mają podobne problemy! Większość firm ma obecnie trudności z wyborem właściwych sposobów minimalizacji kosztów energii.

Pierwszym etapem wyboru właściwych metod powinno być przeprowadzenie podstawowej oceny. Firma Schneider Electric™, światowy lider w dziedzinie zarządzania energią, udostępniła właśnie bezpłatne narzędzie o nazwie Efficiency Quotient.Ten internetowy kwestionariusz pozwala firmom przeprowadzić krótką i łatwą ocenę metod, jakimi posługują się przy zarządzaniu energią. Narzędzie porównuje działania podejmowane przez firmę użytkownika z innymi podobnymi przedsiębiorstwami i oferuje sugestie co do kroków, jakie można podjąć celem obniżenia kosztów energii i poprawy efektywności.

Użytkownicy wprowadzający dane uzyskują "ocenę" Efficiency Quotient w skali od 1 do 5 (gdzie "5" jest oceną najwyższą). Ocena ta podlega weryfikacji względem skonsolidowanych danych pochodzących od innych "podobnych" użytkowników, którzy udostępnili nam swoje dane. Narzędzie oferuje osobne sekcje przeznaczone dla zarządców budynków, centrów danych i zakładów przemysłowych oraz dla innych osób zaangażowanych w gospodarkę energetyczną w infrastrukturze fizycznej.

Obecnie istnieje możliwość przeprowadzenia oceny globalnej, w skali całego przedsiębiorstwa

Dostępna jest także specjalna funkcja opracowana z myślą o dyrektorach generalnych firm - mają oni możliwość wyznaczania współczynnika Efficiency Quotient swoich przedsiębiorstw na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród ich kadry menedżerskiej. Kolejnym krokiem jest porównanie i konsolidacja ocen budynków, centrów danych, linii produkcyjnych i poszczególnych systemów infrastruktury.

Narzędzie zostało zlokalizowane i jest dostępne w językach francuskim, latynoamerykańskim hiszpańskim, europejskim hiszpańskim, włoskim, brazylijskim portugalskim, niemieckim, rosyjskim i chińskim.

Oszczędności finansowe, większa efektywność energetyczna i zrównoważony rozwój to cele należące do priorytetów współczesnych firm. Narzędzie Efficiency Quotient, z powodzeniem stosowane przez firmy z listy Fortune 1000, pozwala lepiej zrozumieć, jak i gdzie można jeszcze obniżyć koszty energii oraz podnieść efektywność energetyczną.

Źródło: Schneider Electric
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl