Dziś jest wtorek, 10 grudzień 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8704 +0.53% 1EUR 4.283 +0.26% 1GBP 5.0915 +0.77%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
12 grudzień 2019
XII EDYCJA SEMINARIUM Z ZAKRESU "Eksploatacji urządzeń elektrycznych w strefach zagrożenia wybuchem Ex ATEX" 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
28 październik 2013.

Nowe osuszacze chłodnicze/adsorpcyjne o wysokiej wydajności

Nowe osuszacze chłodnicze/adsorpcyjne o wysokiej wydajności

Tak zwarte i efektywne jak nigdy dotąd|

Pewne i niezawodne osuszanie dużych ilości sprężonego powietrza do ciśnieniowego punktu rosy 40oC. Efektywność i oszczędność energii na relatywnie małej powierzchni. Uzyskanie tego umożliwiają nowe kompaktowe kombinowane osuszacze HYBRITEC KAESER KOMPRESSOREN.

O ile są wymagane ciśnieniowe punkty rosy do - 40 oC, mogą one być one uzyskane pewnie i oszczędnie, także dla wysokich wydajności, dzięki nowym kompaktowym osuszaczom łączącym w sobie osuszanie chłodnicze i adsorpcyjne. Założeniem stworzenia nowych osuszaczy była chęć rozszerzenia istniejącego dotychczas rozwiązania o wydajności 20 m3 aż do przepływu o wartości 67 m3/min. Nowe osuszacze HYBRITEC serii DTI do DTH umożliwiają uzyskanie aż do 50% oszczędności energii w porównaniu do tradycyjnych osuszaczy adsorpcyjnych. Dzieje się tak dzięki synergetycznej kombinacji dwóch metod osuszania.

Dzięki przemyślanemu rozmieszczeniu podzespołów wewnątrz obudowy uzyskano niezwykle dogodny dostępu dla serwisu, a jednocześnie - co jest rozwiązaniem wyjątkowym- bez ograniczenia wydajności, redukcję powierzchni ustawczej urządzenia aż o 49%. Wszystkie istotne dla obsługi elementy są dostępne od frontu osuszacza, co redukuje czas i koszty czynności serwisowych.

Znane już zalety osuszaczy KAESER KOMPRESSOREN serii HYBRITEC, takie jak obniżony o 50%, w porównaniu z oddzielnie eksploatowanymi osuszaczami adsorpcyjnymi (dla ciśnieniowego punktu rosy - 40oC bez wstępnego osuszacza chłodniczego) lub bardzo niskie temperatury procesowe i długie czasy cyklu pracy, są oczywiście także cechą nowych modeli. W nowych osuszaczach uzyskano istotne obniżenie mechanicznych i termicznych obciążeń podzespołów, co przyczynia się do wydłużenia czasu eksploatacji i redukcji kosztów eksploatacyjnych.

Także pod względem jakości sprężonego powietrza osuszacze kombinowane oferują, dzięki bardzo niskiej temperaturze procesowej i długiemu czasowi fazy chłodzenia, wyraźnie stabilne punkty rosy przy niskich temperaturach wylotowych. Za prostą i bezpieczną obsługę odpowiada układ sterowania ECO CONTROL z intuicyjnym panelem kontrolnym.

Tam gdzie wymagane są stabilne i stałe ciśnieniowe punkty rosy do - 40oC, gdzie wysoką rolę odgrywa efektywność energetyczna i gdzie do dyspozycji jest stosunkowo niewielka powierzchnia ustawcza, nowe kombinowane osuszacze HYBRITEC są rozwiązaniem optymalnym.

Światowa premiera odbyła się na Targach Hanower 2013, a wprowadzenie do sprzedaży nastąpi od września 2013 roku. W tej chwili osuszacze tego rodzaju i wielkości oferowane są wyłącznie przez KAESER KOMPRESSOREN.

Nowe kombinowane osuszacze KAESER KOMPRESSOREN HYBRITEC o wydajnościach do 67 m3/min łączą w sobie efektywność oraz niskie zapotrzebowanie na powierzchnię ustawczą z pewnym i stabilnym wytwarzaniem ciśnieniowego punktu rosy do - 40 oC.

Źródło: Keser
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl