Dziś jest piątek, 3 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1917 +0.52% 1EUR 4.5769 +0.16% 1GBP 5.2075 +0.94%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
28 październik 2013.

Nowe osuszacze chłodnicze/adsorpcyjne o wysokiej wydajności

Nowe osuszacze chłodnicze/adsorpcyjne o wysokiej wydajności

Tak zwarte i efektywne jak nigdy dotąd|

Pewne i niezawodne osuszanie dużych ilości sprężonego powietrza do ciśnieniowego punktu rosy 40oC. Efektywność i oszczędność energii na relatywnie małej powierzchni. Uzyskanie tego umożliwiają nowe kompaktowe kombinowane osuszacze HYBRITEC KAESER KOMPRESSOREN.

O ile są wymagane ciśnieniowe punkty rosy do - 40 oC, mogą one być one uzyskane pewnie i oszczędnie, także dla wysokich wydajności, dzięki nowym kompaktowym osuszaczom łączącym w sobie osuszanie chłodnicze i adsorpcyjne. Założeniem stworzenia nowych osuszaczy była chęć rozszerzenia istniejącego dotychczas rozwiązania o wydajności 20 m3 aż do przepływu o wartości 67 m3/min. Nowe osuszacze HYBRITEC serii DTI do DTH umożliwiają uzyskanie aż do 50% oszczędności energii w porównaniu do tradycyjnych osuszaczy adsorpcyjnych. Dzieje się tak dzięki synergetycznej kombinacji dwóch metod osuszania.

Dzięki przemyślanemu rozmieszczeniu podzespołów wewnątrz obudowy uzyskano niezwykle dogodny dostępu dla serwisu, a jednocześnie - co jest rozwiązaniem wyjątkowym- bez ograniczenia wydajności, redukcję powierzchni ustawczej urządzenia aż o 49%. Wszystkie istotne dla obsługi elementy są dostępne od frontu osuszacza, co redukuje czas i koszty czynności serwisowych.

Znane już zalety osuszaczy KAESER KOMPRESSOREN serii HYBRITEC, takie jak obniżony o 50%, w porównaniu z oddzielnie eksploatowanymi osuszaczami adsorpcyjnymi (dla ciśnieniowego punktu rosy - 40oC bez wstępnego osuszacza chłodniczego) lub bardzo niskie temperatury procesowe i długie czasy cyklu pracy, są oczywiście także cechą nowych modeli. W nowych osuszaczach uzyskano istotne obniżenie mechanicznych i termicznych obciążeń podzespołów, co przyczynia się do wydłużenia czasu eksploatacji i redukcji kosztów eksploatacyjnych.

Także pod względem jakości sprężonego powietrza osuszacze kombinowane oferują, dzięki bardzo niskiej temperaturze procesowej i długiemu czasowi fazy chłodzenia, wyraźnie stabilne punkty rosy przy niskich temperaturach wylotowych. Za prostą i bezpieczną obsługę odpowiada układ sterowania ECO CONTROL z intuicyjnym panelem kontrolnym.

Tam gdzie wymagane są stabilne i stałe ciśnieniowe punkty rosy do - 40oC, gdzie wysoką rolę odgrywa efektywność energetyczna i gdzie do dyspozycji jest stosunkowo niewielka powierzchnia ustawcza, nowe kombinowane osuszacze HYBRITEC są rozwiązaniem optymalnym.

Światowa premiera odbyła się na Targach Hanower 2013, a wprowadzenie do sprzedaży nastąpi od września 2013 roku. W tej chwili osuszacze tego rodzaju i wielkości oferowane są wyłącznie przez KAESER KOMPRESSOREN.

Nowe kombinowane osuszacze KAESER KOMPRESSOREN HYBRITEC o wydajnościach do 67 m3/min łączą w sobie efektywność oraz niskie zapotrzebowanie na powierzchnię ustawczą z pewnym i stabilnym wytwarzaniem ciśnieniowego punktu rosy do - 40 oC.

Źródło: Keser
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl