Dziś jest niedziela, 29 marzec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1127 -2.05% 1EUR 4.5246 -1.56% 1GBP 5.0218 +0.34%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
31 marzec 2020
Fluid Power 
więcej
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
8 listopad 2013.

Kamień węgielny pod Centrum Inżynieryjno-Aplikacyjne firmy Balluff

Kamień węgielny pod Centrum Inżynieryjno-Aplikacyjne firmy Balluff

Nowoczesna, ascetyczna architektura, dwie kondygnacje, pomieszczenia szkoleniowo-prezentacyjne dla klientów i laboratorium aplikacyjne na parterze, część biurowo-administracyjna na piętrze - tak wyglądać będzie wiosną 2014 roku Centrum Inżynieryjno-Aplikacyjne spółki Balluff. 20 maja oficjalnie dokonano wmurowania kamienia węgielnego pod tę inwestycję.

W uroczystości, która odbyła się na placu budowy przy ul. Granicznej we Wrocławiu, wzięli udział Florian Hermle, właściciel Balluff GmbH, Paweł Stefański, prezes Balluff Sp. z o.o., a także przedstawiciele firm partnerskich oraz reprezentanci pracowników przedsiębiorstwa.

Centrum Inżynieryjno-Aplikacyjne

Zgodnie z planem od chwili wmurowania kamienia węgielnego prace budowlane i wykończeniowe powinny zakończyć się w ciągu sześciu miesięcy. Wiosną 2014 roku firma Balluff będzie w pełni działać w nowej siedzibie. Centralną częścią dwukondygnacyjnego budynku będzie obszar zaprojektowany specjalnie z myślą o klientach firmy. Zajmie on większą część parteru, gdzie przygotowane będzie zaplecze laboratoryjne, show-room oraz duża sala treningowo-konferencyjna, którą będzie można dzielić na mniejsze pomieszczenia w zależności od potrzeb i wielkości projektu przygotowywanego wspólnie z partnerami. W miejscu tym integratorzy systemów, producenci maszyn oraz użytkownicy końcowi maszyn i systemów automatyki będą mogli poszerzać swoją wiedzę i znajdować optymalne rozwiązania techniczne wspomagające procesy produkcji, a także zaprezentować i zobaczyć, jak one działają w praktyce. Usługi doradcze, szkoleniowe i prezentacyjne świadczyć będą doświadczony zespół inżynierów Balluff (to ponad 85 proc. kadry pracującej w spółce) również we współpracy z firmami partnerskimi.

- Na rynku jesteśmy świetnie rozpoznawalni jako dostawca komponentów do detekcji obiektów. Rozwijamy i dostarczamy również bardziej zaawansowane produkty, wspomagające procesy nowoczesnych systemów produkcji i logistyki. Obecnie stoją one w centrum naszej strategii rozwoju - mówi Paweł Stefański, prezes Balluff Sp. z o.o. - Aby dostarczać innowacyjne produkty, konieczna jest odpowiednia wiedza inżynierska, a także umiejętność zastosowania projektowanych rozwiązań w praktyce, czyli ich zaaplikowanie. Temu celowi ma służyć właśnie nowe Centrum.

W budynku, oprócz zaplecza laboratoryjnego i sal szkoleniowych, mieścić się będą również pomieszczenia biurowo-administracyjne, które usytuowane będą na pierwszym piętrze. Całkowita powierzchnia obiektu wynosi blisko 800 mkw., przy czym obszar szkoleniowo-aplikacyjny zajmuje ponad 200 mkw., czyli większą część parteru. Od strony architektonicznej budynek wyróżnia się nowoczesną, oszczędną bryłą oraz rozwiązaniach przyjaznych dla otoczenia.

Centrum Inżynieryjno-Aplikacyjne - Kamień węgielny

Centrum jest budowane na działce o powierzchni 6 tys. mkw., dzięki czemu łatwo będzie można je stopniowo rozbudowywać w miarę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. Nowa lokalizacja przy ul. Granicznej we Wrocławiu, w pobliżu węzła autostradowego i lotniska oraz planowanej "osi inkubacji", dobrze wpisuje się w strategię firmy dalszego rozwoju współpracy z przemysłem oraz z sektorem nauki i edukacji.

Źródło: Balluff
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl