Dziś jest poniedziałek, 6 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2257 -0.33% 1EUR 4.5612 -0.39% 1GBP 5.203 -0.26%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
15 listopad 2013.

Nowe sprężarki śrubowe ESD

Nowe sprężarki śrubowe ESD

W ten sposób można podsumować najważniejsze cechy nowych sprężarek śrubowych ESD firmy KAESER KOMPRESSOREN. Modele ESD 352 i ESD 442 o mocy napędowej 200 i 250 kW posiadają wydajność w zakresie od 36,1 do 42,1 m3/min (przy 8 barach) i podobnie, jak wszystkie sprężarki śrubowe tej firmy zostały zaprojektowane dla nadciśnienia roboczego do 15 barów.

Swoją wysoką ekonomiczność i energooszczędność sprężarki ESD zawdzięczają przemyślanenym rozwiązaniom technicznem. Dzięki którym oszczędzają energię na cztery sposoby. Po pierwsze, wirniki śrubowe bloku sprężarki są wyposażone w zmodernizowany i technicznie zoptymalizowany profil SIGMA. Wirniki pracują z bardzo niską prędkością obrotową, wynoszącą 1500 obr/min. W modelu ESD 442 wykorzystano całkowicie nowy blok. Modernizacje, takie jak zmniejszenie strat ciśnienia wewnątrz maszyny, pozwoliły na poprawienie mocy specyficznej o pięć procent w stosunku do poprzednich modeli. Kolejnym sposobem oszczędności energii jest zastosowanie silników klasy IE3 (Premium Efficienty), znanych ze swojego szczególnie wysokiego współczynnika sprawności. Zastosowanie tych silników w UE będzie obowiązkiem od 01.01.2015, ale firma KAESER KOMPRESSOREN stosuje je już dziś, co pozwala to użytkownikom już teraz dodatkowo oszczędzać energię. Oszczędności uzyskano także dzięki energooszczędnemu napędowi bezpośredniemu 1:1. Pracuje on bez nieuniknionych w przekładniach lub napędach pasowych strat przesyłowych. Wreszcie dodatkowo obniża zużycie energii wewnętrzny system sterowania SIGMA CONTROL2, którego bazę stanowi komputer przemysłowy.Posiada on pięć różnych, już zaprogramowanych wariantów sterowania które umozliwiają dokładne dopasowanie wydajności sprężarki do zużycia sprężonego powietrza.

System sterowania SIGMA CONTROL2 jest odpowiedzialny za nadzór nad sprężarką i przetwornicą częstotliwości oraz posiada wiele innych zalet. Interfejsy i zastosowane po raz pierwszy wtykowe moduły komunikacyjne zwiększają elastyczność przyłączenia do nadrzędnego systemu zarządzania sprężonym powietrzem, do sieci komputerowych lub systemów zdalnego diagnozowania i monitorowania (np. Teleserwis). Duży ekran ułatwia komunikację z maszyną. Gniazdo karty SD przyspiesza tak odczytywanie danych jak i aktualizację oprogramowania. Oprócz tego czytnik RFID pozwala na autoryzację podczas czynności serwisowych.


Nowe modele sprężarek śrubowych ESD łączą w sobie wysoką wydajność, niezawodność i energooszczędność, a także niskie zapotrzebowanie na powierzchnię ustawczą.

Wydajny system chłodzenia pozwala na osiągnięcie niskiej temperatury sprężonego powietrza na wylocie sprężarki. Dzięki zastosowaniu wentylatora z regulowaną prędkością obrotową oszczędza on także energię. System obejmuje także separator cyklonowy z automatycznie sterowanym spustem. W ten sposób ze strumienia powietrza już w sprężarce można odseparować ponad 95 procent wytrącanego kondensatu. Chłodnica została umieszczona z tyłu urządzenia, gdzie przewidziano wlot powietrza chłodzącego. Dzięki takiemu rozwiązaniu w znaczący sposób wzrasta wydajność i niezawodność podłączonych do sprężarki opozostałych komponentów uzdatniania sprężonego powietrza.

W niektórych zastosowaniach korzystne jest wykorzystanie sprężarki z regulacją prędkości obrotowej. Dlatego też oba modele są dostępne w wersji wyposażonej w system regulacji obrotów za pomocą przetwornicy częstotliwości. Nowe sprężarki śrubowe ESD oferują więc nieosiągalną do tej pory w maszynach tego typu ekonomiczne korzyści. Nsalezy także pamiętać o ich relatywnie niewielkim zapotrzebowaniu na powierzchnię ustawczą.

Źródło: Kaeser
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl