Dziś jest czwartek, 2 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1701 +0.57% 1EUR 4.5694 +0.38% 1GBP 5.1588 +1.05%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
4 kwiecień 2014.

20-procentowa redukcja zużycia energii do 2020 r. nie dla Europy

20-procentowa redukcja zużycia energii do 2020 r. nie dla Europy

Efektywność energetyczna jako czynnik wzrostu gospodarczego była tematem przewodnim Śródziemnomorskiego Forum Efektywności Energetycznej, które odbyło się 24-25 marca w Monako. Zdaniem decydentów i liderów branży energetycznej, Europa nie osiągnie 20-procentowego celu redukcji zużycia energii do 2020 r.

Czwarta edycja Śródziemnomorskiego Forum Efektywności Energetycznej zebrała blisko 200 europejskich polityków, decydentów oraz przedstawicieli instytucji państwowych, prywatnych i obywatelskich. Uczestnicy debatowali na temat efektywności w energetyce, jako czynnika sukcesu na drodze do osiągnięcia zrównoważonego wzrostu gospodarczego przez kraje europejskie. Omówiono działania mające na celu wsparcie inwestycji w zakresie zwiększenia efektywności energetycznej. Zaprezentowane zostały także przykłady najlepszych praktyk, gdzie podniesienie efektywności energetycznej poprawiło komfort życia, zdrowia czy wydajność pracy.

"Dzisiaj, kiedy przyszłość naszej planety jest poddana istotnym zagrożeniom, strategiczne kwestie związane z energią wydają się być bardziej dyskusyjne, niż kiedykolwiek wcześniej, a Europa szuka siły napędowej dla wzrostu gospodarczego, powinniśmy wspólnie określić cele i kierunki działania. Dzięki temu sprawimy, że efektywność energetyczna będzie ważnym czynnikiem wspólnej nadziei na przyszłość naszej planety" - powiedział Książę Monako Albert II.

Nadszedł właściwy czas, aby efektywność energetyczna znalazła się w agendzie UE Michael Geissler, Prezes Berlińskiej Agencji Energii zwrócił uwagę na kryzys na Ukrainie i podkreślił, że nadszedł czas, aby podjąć temat europejskiego bezpieczeństwa energetycznego. "Biorąc pod uwagę napięcie między Unią Europejską i Rosją, bezpieczeństwo energetyczne może stać się ważniejszą kwestią na najbliższe miesiące a nawet lata."

Według Agostino Renna, Prezesa GE Lighting na Europę, Środkowy Wschód i Afrykę efektywność w energetyce może poprawić większa świadomość zmian klimatycznych, rozwój koncepcji Internetu Przemysłowego*, który łączy świat fizyczny i analityczny oraz zweryfikowane podejście firm do prowadzenia biznesu na zasadzie innowacyjności i przedsiębiorczości.

Europa nie zdąży osiągnąć 20-procentowej redukcji zużycia energii do 2020 r.
Tudor Constantinescu, główny doradca Dominique Ristori, Dyrektora Generalnego ds. Energii w Komisji Europejskiej, stwierdził: "Bazując na najświeższych szacunkach, Europa jest w stanie osiągnąć redukcję zużycia energii na poziomie 16-18%. Nowe kierunki działania i cele na 2030 r. pozostają otwarte do dyskusji w celu wypracowania nowych ram polityki w październiku."

Zdaniem Adriana Joyce, Dyrektora Kampanii Renovate Europe (inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Firm dla Promocji Efektywności Energetycznej Budynków) kluczową sprawą w osiągnięciu sukcesu przez Unię Europejską w 2030 r. jest modernizacja starych budynków. "Ze względu na bardzo niski stopień rozbiórek nieruchomości w Europie, w 2050r. będzie stało 90% obecnych nieruchomości. Celem powinna być redukcja zużycia energii przez nieruchomości o 55% oraz ogólnie o 40%. To pozwoli zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych do atmosfery o 40%." 
 
Organizatorami Forum Efektywności Energetycznej były: firma Johnson Controls, Fundacja Monako w im. Księcia Alberta II oraz organizacja pozarządowa Climate Group.


*Internet Przemysłowy (Industrial Internet) to określenie, które zostało stworzone przez firmę GE
i odnosi się integracji Internetu z maszynami, diagnostyką produktów, odpowiednim oprogramowaniem oraz analityką danych. Ma to na celu wesprzeć działanie kluczowych sektorów europejskiej gospodarki w sposób bardziej wydajny, proaktywny, przewidywalny
i zautomatyzowany.


Więcej informacji na temat GE Lighting na stronie: http://www.gelighting.com/eu, na profilu: https://twitter.com/GELightingEU oraz forum Illuminated Minds.

 

 

Źródło: GE Lighting
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl