Dziś jest sobota, 4 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2396 +1.14% 1EUR 4.5792 +0.05% 1GBP 5.2164 +0.17%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
7 kwiecień 2014.

"Złota drużyna" Comau Poland na targach Automaticon 2014

"Złota drużyna" Comau Poland na targach Automaticon 2014

Targi Automaticon już od dwudziestu lat przyciągają do Warszawy rzesze osób interesujących się automatyką i elektroniką przemysłową. Pojawiają się studenci, profesorowie, inżynierowie, właściciele firm oraz przede wszystkim wystawcy. Comau Poland zalicza się do tej ostatniej grupy już od 7 lat, co roku coraz bardziej zaskakując uczestników. Pokazuje to jak bardzo szybko, z roku na rok, rozwija się Polski oddział firmy Comau

Co więcej, nie tylko rozwój i nowe produkty, ale również idące za tym sukcesy i nagrody. Comau bowiem najpierw w zeszłej edycji, triumfowała zdobywając na targach tytuł "Produkt roku 2012" za swojego robota Smart Laser, jak i również w tegorocznej edycji. Nowy produkt Racer, znowu bowiem otrzymał tytuł "Produkt roku 2013". W tej edycji jednak, nie skończyło się tylko na powtórce z zeszłego roku. Racer zdobył również "Złoty medal targów Automaticon 2014" w kategorii najlepszy robot przemysłowy. Całość pokazuje jak firma Comau Poland, nabiera tempa i z roku na rok rośnie w siłę. A to dopiero początek?

Racer, czym zasłużył sobie na złoto?

COMAU RACER jest najnowszym osiągnięciem inżynierów COMAU oraz znanej i cenionej na świecie włoskiej szkoły designu. RACER jest bowiem najszybszym w swojej klasie robotem przemysłowym. Wysoka precyzja oraz szybkość wykonywanych ruchów przestawczych robota to wynik nowej konstrukcji ramienia mechanicznego, zaprojektowanej z myślą o maksymalnych osiągach i w najmniejszych szczegółach. Ten 6-osiowy robot odznacza się doskonałymi parametrami ruchowymi i unikatową stylistyką. Ramie mechaniczne RACERA zostało zoptymalizowane pod względem sztywności (zapewniającej m.in. bardzo dużą precyzję i powtarzalność ruchów, dokładność pozycjonowania), prędkości kątowych poszczególnych osi (niemalże na każdej z 6 osi RACER charakteryzuje się lepszymi od konkurencji parametrami) i obciążenia dzięki zwiększonym momentom zastosowanych napędów (dla porównania większość robotów w tej klasie ma udźwig 5?6 kg, RACER 7 kg). Duża dynamika RACERA oraz uzyskiwane prędkości to również zasługa nowego generatora trajektorii ruchu robota eMOTION, który został zaimplementowany w jednostce sterującej C5GCompact.

Racer jest robotem, któremu wszyscy wróżą dobrą przyszłość. Stoją za tym nie tylko jego wysokie parametry techniczne, zaawansowana technologia oraz osiągi. Oprócz tego bowiem, do jego stale rosnącej popularności, znacznie przyczyniły się zdobyte nagrody. Tym bardziej, że zdobył je zaraz na początku "swojej kariery". Ba, co więcej nie tylko je zdobył, a jak donoszą nasze nieoficjalne źródła, całkowicie zdeklasował swoją konkurencję.

Pierwsza nagroda, "Złoty medal targów Automaticon 2014" została przyznana przez Komisję Konkursową XX Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów. Wyróżnienie te, jest zarezerwowane dla najlepszych rozwiązań prezentowanych na targach. Dodatkowo oprócz robota Comau, do nagrody była nominowana cała Polska konkurencja firmy, w zakresie robotyki. Fakt, że została ona pokonana, wzmacnia wydźwięk tejże nagrody.

Drugim wyróżnieniem dla Racera był tytuł "Produkt roku 2013" przyznawany przez czytelników magazynu Control Engineering Polska. Wyróżnienie to jest o tyle ważne, że pokazuje iż Racer jest doceniony nie tylko przez ekspertów w dziedzinie robotyki z instytutów takich jak PIAP, a i również przez szerokie grono czytelników magazynu. Do grona czytelników bowiem należą inżynierowie wielu Polskich firm, wyspecjalizowani w różnych dziedzinach. Pokazuje to, że naszego Racera doceniają wszyscy, którzy na co dzień pracują w szeroko pojętym przemyśle. Firma Comau otrzymała również informację, że zainteresowanie naszym robotem było największe ze wszystkich kategorii produktowych łącznie. Każdy mógł na żywo zobaczyć zwinne ruchy nowego Racera, który układał napis "Produkt roku". Odwiedzający stanowisko Comau, szczególnie chwalili jego szybkość oraz design.

Podsumowując, Racer już podczas swojej premiery stanął na najwyższym podium, a dopiero poznajemy ciągle jego możliwości. Robot ten od swojego powstania jest skazany na sukces , a jego sława ciągle rośnie. Życzymy mu dalszych sukcesów!

Nowe rozwiązania Comau dla Paletyzacji

Oprócz Racera, firma Comau zaprezento-wała swoje najnowsze rozwiązanie z zakresu pale-tyzacji. Robot Smart PAL 260 został uzbrojony w chwytak, który został zaprojektowany przez naszych konstruktorów oraz inżynierów firmy GEMA. Firma ta również wykonała targową instalację pokazową. Prezentacja ta budziła nie mniejszy podziw niż Racer i gromadziła wokół siebie tłumy zainteresowanych.

Nowe rozwiązanie, z racji budowy pozwalającej na paletyzację całymi warstwami, charakteryzuje się niezwykłą wydajnością oraz elastycznością w zakresie zmiany produkcji. Idealne rozwiązanie dla branży spożywczej oraz producentów napojów.

Comau pokazało po raz kolejny, że oprócz doskonałych robotów, posiada również ekspertów wśród konstruktorów, robotyków, mechaników, a także posiada doskonałych partnerów wśród integratorów systemów zrobotyzowanych. Dzięki temu firma szybko się rozwija i co raz bardziej zaskakuje nowymi rozwiązaniami.

Źródło: Comau Poland Sp. z o.o.
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl