Dziś jest środa, 8 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1801 +0.2% 1EUR 4.5362 +0.04% 1GBP 5.1434 -0.01%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
5 maj 2014.

Komunikacja przemysłowa w pojazdach

Komunikacja przemysłowa w pojazdach

Nowoczesne pojazdy takie jak autobusy, autokary, ciężarówki i inne pojazdy komercyjne, a także statki i pojazdy poza drogami publicznymi, jak maszyny budowlane, rolnicze i górnicze mają wiele funkcji bezpośrednio kontrolowanych przez systemy komputerowe, które również potrzebne są do komunikowania się ze światem zewnętrznym.

Środowiska te są bardzo ciężkie, a komputery i inne urządzenia muszą być bardzo wytrzymałe i wymagają certyfikacji ISO 7637-2 (automotive). Oprócz solidności, urządzenia te muszą mieć małe gabaryty aby móc je umieścić w wąskich kabinach kierowców.
Wytrzymałe i bezpieczne komputery są najlepszym rozwiązaniem, aby zapewnić bezpieczną eksploatację maszyn i urządzeń w trudnych warunkach. Komputery służą do kontroli krytycznych aplikacji, na przykład: do obsługi bezpiecznych technik jazdy, zarządzanie flotą, utrzymanie pojazdu oraz zabezpieczenie przed przeciążeniem pojazdu.

Komunikacja bezprzewodowa

Komputery sterujące odpowiadające za funkcje życiowe są zazwyczaj połączone w sieć poprzez magistralę CAN wewnątrz pojazdu. Komputery komunikacyjne w większości oparte są na standardzie Ethernet, podczas gdy z zewnątrz jest połączone za pomocą różnych standardów komunikacji bezprzewodowej (GSM, GPRS, EDGE, UMTS, HDSPA, LTE, WLAN).
Dynamiczne systemy informatyczne - na pokładzie autobusu czy statku - informują pasażerów o aktualnych warunkach drogowych i pogodowych, atrakcji turystycznych i opóźnień. Punkty dostępu są wymagane do uzyskania dostępu do Internetu lub połączenia do sieci telefonicznej. Serwery mogą przechowywać filmy i dane aparatu z systemami nadzoru.

Nawigacja kierowcy
Precyzyjne pilotowanie maszyn budowlanych i rolniczych (nawet w nocy) może wymagać kontroli kamer, odbioru danych GPS, komunikacji z innymi sterownikami itp., wszelkiego rodzaju analizy i diagnozy danych transmitowanych z biura firmy lub domu.

Przykłady z półki produktów dla przemysłu motoryzacyjnego:

Komputer panelowy DC13 Switch przemysłowy RS4
Komputer przemysłowy kompaktowy BC50M Moduł kompaktowy przemysłowy MH70I


Firma MEN jest wyspecjalizowaną firmą produkującą produkty komunikacji przemysłowej do bardzo specjalistycznych aplikacji mobilnych, przemysłowych, wojskowych. Każde urządzenie posiada specjalistyczne certyfikaty, szeroki zakres temperatury pracy. Firma MEN jest niemieckim producentem co gwarantuję bardzo wysoką jakość. W zależności od wymagań klienta firma MEN może dowolnie zmodyfikować produkt dostosowując go aplikacji.Źródło: Dacpol
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl