Dziś jest poniedziałek, 30 marzec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1127 -2.05% 1EUR 4.5246 -1.56% 1GBP 5.0218 +0.34%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
31 marzec 2020
Fluid Power 
więcej
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
7 maj 2014.

Rozwiązanie EC Systems w elektrycznym autobusie Solaris

Rozwiązanie EC Systems w elektrycznym autobusie Solaris

Mieszkańcy Krakowa od 29 kwietnia mogą cieszyć się w pełni ekologicznym elektrycznym autobusem firmy Solaris wyposażonym w bezprzewodowy system diagnostyczny opracowany przez specjalistów z EC Systems.

Ponad 4 lata temu rozpoczęliśmy realizację zlecenia dla spółki Solaris Bus & Coach, w ramach której w 2013 roku został zaprojektowany i wdrożony system do bezprzewodowej diagnostyki pojazdów autobusowych (BSDPA). Od teraz system pracuje także na pokładzie autobusu elektrycznego.

Rozwiązanie to pozwala na uproszczenie, zautomatyzowanie i przyspieszenie obsługi serwisowej oraz kontroli pracy autobusu, co bezpośrednio wpływa na redukcję kosztów eksploatacji pojazdu. BSDPA integruje się z podsystemami pracującymi na pokładzie autobusu i dzięki zastosowaniu technologii GSM, umożliwia lepsze przygotowanie techników do przeprowadzenia napraw w terenie, a nawet zdalne usuwanie usterek. Z kolei funkcja zdalnego monitorowania umożliwia poprawę logistyki i ogranicza prawie do zera ilość nieplanowanych przestojów pojazdu.

Pierwszy autobus elektryczny wyposażony w system bezprzewodowej diagnostyki będzie dostępny dla mieszkańców Krakowa od 29 kwietnia na trasie Prądnik Biały - Dworzec Główny Zachód (linia 154). Oficjalnemu włączeniu autobusu do ruchu towarzyszył Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

O EC Systems

EC Systems to ekspert w zakresie projektowania i wdrażania przemysłowych systemów monitorowania, diagnostyki, testowania oraz sterowania. Od ponad 15 lat nasze rozwiązania znajdują zastosowanie na całym świecie, we wszystkich kluczowych gałęziach przemysłu. Realizowaliśmy różnorodne projekty, począwszy od systemów sterowania baterią skutera elektrycznego i zapłonem granatu, poprzez testowanie silników wycieraczek, diagnostykę turbin wiatrowych, przejazdów kolejowych, autobusów, kompresorów gazu aż do monitorowania pracy całych elektrowni.

Oferujemy:

  • Systemy dedykowane realizowane "pod klucz": możemy samodzielnie wykonać projekt, elektronikę, mechanikę, oprogramowanie nisko- i wysokopoziomowe wraz z interfejsem użytkownika, jak również montaż oraz uruchomienie.
  • Produkty dostępne "z półki": m. in. oprogramowanie i urządzenia do monitorowania i diagnostyki stanu maszyn, akwizycji danych i kondycjonowania sygnałów, czujniki drgań, systemy do laserowego osiowania wałów, jak również do ultradźwiękowych badań nieniszczących.
  • Usługi specjalistyczne: ocena stanu dynamicznego oraz stały zdalny nadzór nad pracą maszyn i urządzeń.
Źródło: EC Systems
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl