Dziś jest niedziela, 5 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2396 +1.14% 1EUR 4.5792 +0.05% 1GBP 5.2164 +0.17%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
26 maj 2014.

PANDUIT - elektroinstalacyjne kanały kablowe

PANDUIT - elektroinstalacyjne kanały kablowe

Powstaniu firmy Panduit przyświecały dwa główne cele: oferować produkty obniżające koszty instalacji i użytkowania oraz zapewnić, najwyższą z osiągalnych jakość i funkcjonalność produkowanych elementów. Od ponad 50-ciu lat firma poświęca szczególnie wiele uwagi procesowi projektowania i produkcji kanałów kablowych, przeznaczonych na szeroko rozumiany rynek elektroinstalacyjny. Profil produkcji obejmuje żebrowane i nie żebrowane kanały przemysłowe, systemy kanałów do zastosowań biurowych oraz specjalne kanały, dedykowane do prowadzenia instalacji światłowodowych

Przemysłowe kanały kablowe

Firma Panduit rozpoczęła swoją działalność produkcyjną w roku 1955 od wprowadzenia na rynek żebrowanych i nie żebrowanych, przemysłowych kanałów kablowych z tworzywa sztucznego, jako alternatywę do stosowanych wówczas powszechnie kanałów metalowych. Wieloletnie doświadczenia w produkcji doprowadziły do godnej uwagi perfekcji wykonania. Oferowane kanały przez cały okres przechowywania i użytkowania zachowują swój pierwotny kształt, a dzięki specjalnej technologii, krawędzie pozostające po wyłamanych żebrach lub usuniętej ścianie są wolne od ostrych zadziorów i nie powodują uszkodzeń izolacji przewodów. Podstawowy materiał wykonania, to PVC o klasie palności zgodnej z UL94V-0 i dopuszczalnej temperaturze pracy do 50oC.

Kanały dostępne są w kilku wersjach asortymentowych:

 • o standardowej szerokości żeber
  • typ F (wymiary calowe),
  • typ MC (wymiary metryczne),
  • typ CWD, kanały narożnikowe,
  • typ DRD, kanały na szynę DIN,
 • o poszerzonych wymiarach żeber
  • typ G, kanały ze standardową pokrywą,
  • typ H, kanały z uchylną pokrywą,
  • typ FS, kanały pełne, zapewniające szczelność na poziomie IP40,
  • typ D, kanały z okrągłymi otworami.

Kanały z PVC wykorzystywane są standardowo m. in. w rozdzielnicach lub szafkach sterowniczych systemów automatyki, mogą również z powodzeniem służyć do ochrony instalacji przesyłających dane i głos. Asortyment przeznaczony na rynek europejski posiada znak CE. Profil produkcji przewiduje bardzo szeroki asortyment: począwszy od wymiarów 25x25mm, poprzez różne kombinacje wysokości i szerokości, na wymiarach 100x100mm skończywszy.

Osobną grupę stanowią żebrowane kanały przeznaczone do uporządkowanego prowadzenia kabli w instalacjach pracujących w trudnych lub specyficznych środowiskach. Do tej grupy asortymentowej należą kanały wykonane z tworzywa nie emitującego podczas palenia związków halogenu - typ NNC, klasa palności UL94V-0, dopuszczalna temperatura pracy do 105oC, kanały typu TMC - trudnopalne, o niskiej emisji dymu i gazów toksycznych, czy też wykonane z Norylu? (marka handlowa firmy General Electric), bezhalogenowe, o klasie palności UL94V-1 i dopuszczalnej temperaturze pracy do 95oC - typ NE. Cała grupa posiada znak CE. Typowe miejsca instalacji, to środki transportu drogowego, kolejowego i morskiego, urządzenia przemysłu wydobywczego i paliwowego oraz urządzenia medyczne.

Oprócz samych kanałów, dostępny jest cały szereg akcesoriów dodatkowych: pokrywy z elementami antypoślizgowymi, uchwyty naścienne, przegrody, nity, uchwyty kablowe oraz narzędzia do przycinania kanałów, wycinania żeber i zaciskania nitów mocujących. Oferowane są również specjalne "rękawy" z siatki ochronnej pozwalające na łagodne i bezpieczne wyjście przewodów z kanału kablowego w miejscach wymagających częstych zgięć lub ruchu.

Systemy kanałów biurowych

Estetyka i funkcjonalność należą do najważniejszych cech pomieszczeń biurowych. Wszędzie tam, gdzie instalacja musi być prowadzona w sposób widoczny, zastosowane rozwiązania powinny zapewniać możliwie dyskretne prowadzenie przewodów oraz łatwy dostęp do przyłączy logicznych i elektrycznych, a montowane kanały kablowe muszą stanowić integralną część wystroju wnętrza. Takie założenia na pewno spełniają systemy kanałów kablowych PAN-WAY? firmy Panduit.

Bardzo bogaty program produkcyjny obejmuje m. in. następujące grupy asortymentowe:

 • system LD, jednoczęściowe minikanały w trzech rozmiarach: 12x20mm, 15x26mm, 24x38mm. Kanał o największych wymiarach dostępny jest również w wersji ze zintegrowaną przegrodą.
 • system T45, kanały o wymiarach 60x32mm z uchylną pokrywą
 • system T70, kanały o wymiarach 103x45mm z pokrywą o szerokości 70mm
 • system TG70, kanały o wymiarach 135x68mm z pokrywą o szerokości 70mm, narożniki zewnętrzne i wewnętrzne o regulowanych kątach rozwarcia
 • system Twin-70, szerokie, podwójne kanały kablowe o wymiarach 184x45mm z dwoma pokrywami o szerokości 70mm
 • system Cove Raceway, trójkątne kanały narożnikowe o bokach szerokości 90mm, powierzchnie pokryw i kształtek przystosowane do malowania, zgodnie z zaprojektowanym wystrojem wnętrza
 • system Office Furniture Raceway, jednoczęściowe kanały kablowe o wymiarach 48x44mm przeznaczone do montażu na biurowych ściankach działowych, dostępne w kilku najbardziej typowych kolorach, dostosowanych do barwy ścianek
 • system Pan-Pole, dzielone lub jednokomorowe aluminiowe słupki kablowe o długości 336mm lub 397mm z pokrywami z tworzywa sztucznego.

Każda rodzina proponowanych kanałów kablowych wyposażona jest w przegrody, adaptery do montażu przyłączy logicznych i elektrycznych oraz komplet kształtek i akcesoriów pozwalających na zachowanie wymaganego przez normy okablowania, minimalnego promienia gięcia dla miedzianych kabli kategorii 5 lub 6 oraz kabli światłowodowych. Systemy kanałów wykonanych z odpornego na uderzenia tworzywa sztucznego, pozwalają również na łatwy dostęp do kabli i przyłączy, prostą i szybką rozbudowę oraz zmiany. Kanały kablowe firmy Panduit w połączeniu z systemem przyłączy PAN-NET, to optymalne rozwiązanie do prowadzenia i integracji okablowania poziomego kategorii 5 lub 6, w wersji nieekranowanej, ekranowanej, światłowodowej oraz do kabli elektrycznych i koncentrycznych.

Kanały światłowodowe

Utrzymanie właściwego poziomu bezpieczeństwa i bezawaryjnej pracy oraz łatwe zarządzanie, również w warstwie fizycznej sieci, to nadrzędne zagadnienia występujące w pracy administratora centrum danych. Panduit dostarcza kompletne systemy prowadzenia, zarządzania i dystrybucji kabli światłowodowych, przeznaczone na rynek przedsiębiorstw o rozbudowanej infrastrukturze teleinformatycznej oraz rynek dostawców usług internetowych i telekomunikacyjnych. Zadaniem systemów składających się z kanałów, łączników i specjalnie profilowanych kształtek oraz uchwytów montażowych jest ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz uporządkowane prowadzenie kabli światłowodowych na drodze pomiędzy i ponad stojakami lub szafami dystrybucyjnymi.

System FiberRunner, to rodzina kanałów światłowodowych o wymiarach 12x4", 6x4", 4x4" i 2x2", dostępnych w kolorze żółtym lub pomarańczowym. System ten został zaprojektowany przede wszystkim z myślą o szybkim i łatwym montażu, przy zachowaniu koniecznej wytrzymałości mechanicznej oraz odpowiedniej sztywności światłowodowego traktu kablowego; to doskonała alternatywa dla tradycyjnych kanałów i drabinek. Łatwość instalacji zapewnia nowy, opracowany w laboratoriach firmy Panduit, nie wymagający użycia narzędzi system montażu. Specjalny zatrzask QuickLock pozwala na łączenie poszczególnych elementów traktu w czasie krótszym niż 5 sekund, czyli około sześć razy szybciej niż przy zastosowaniu standardowego montażu śrubowego.

System Fiber-Duct powstał na bazie przemysłowych kanałów kablowych o wymiarach 4x4"oraz 2x2". Elementy systemu dostępne w kolorze żółtym lub pomarańczowym, pomimo stosunkowo niewielkich rozmiarów, wymuszają zachowanie wymaganego przez normy dwucalowego promienia gięcia światłowodów. W ten sposób włókna chronione są przed naprężeniami i powstawaniem mikropęknięć powodujących wzrost niepożądanego tłumienia sygnałów. Oba systemy można ze sobą łączyć, dzięki czemu łatwo dopasować wymaganą konfigurację instalacji do warunków technicznych pomieszczenia.

Źródło: Radiotechnika Marketing sp. z o.o.
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl