Dziś jest niedziela, 29 marzec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1127 -2.05% 1EUR 4.5246 -1.56% 1GBP 5.0218 +0.34%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
31 marzec 2020
Fluid Power 
więcej
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
18 sierpień 2014.

Oświetlenie EX - nowości LED

Oświetlenie EX - nowości LED

Technologia LED jest obecna na rynku już od pewnego czasu, lecz mimo to ulega ciągłemu rozwojowi i coraz lepiej spełnia swoją rolę jako podstawowe źródło światła. W ciężkich warunkach przemysłowych oraz strefach zagrożonych wybuchem zalety diod elektroluminescencyjnych są jeszcze bardziej znaczące. Podstawowe zalety tego rozwiązania są powszechnie znane: wysoka efektywność świetlna (dochodząca do 100 lm/W) oraz niski pobór mocy (przeliczniki w stosunku do mocy tradycyjnych źródeł światła 2 - 5), a przy tym długa żywotność samych diod (~50000 godzin) dają możliwość korzystania z tego najbardziej wydajnego typu oświetlenia spośród innych dostępnych na rynku.

Oprawa Endurance 55W. Parametry: Ex e mb IIC T4, 110V DC lub 230V AC, 5050 lm, IP66

Przedstawicielem nowego typu opraw oświetleniowych wykorzystujących moduły LED jest oprawa Endurance - sztandarowy produkt brytyjskiej firmy McGeoch, która zaopatruje wojsko, elektrownie atomowe oraz zakłady petrochemiczne w wyposażenie do ciężkich warunków. Oprawa przeznaczona jest jako zamiennik dla tradycyjnych, fluorescencyjnych źródeł światła pracujących w strefach zagrożonych wybuchem. Długa żywotność diod zapewnia bezproblemową eksploatację i brak potrzeby regularnej wymiany elementów świetlnych, co w trudnych warunkach stref 1/21 oraz 2/22 jest kłopotliwe.

Dzięki zwartej konstrukcji, wytrzymałemu korpusowi wykonanemu z anodowanego aluminium oraz kloszowi z poliwęglanu oprawa Endurance idealnie nadaje się do warunków, gdzie mogą wystąpić opary palnych gazów i substancji. O jakości i pewności produktu świadczy również długi okres gwarancyjny, który standardowo wynosi 5 lat.

Oprawa LTC w wersji przenośnej i stacjonarnej

W sytuacji, kiedy zaistnieje potrzeba oświetlenia obszarów trudnodostępnych jak ma to często miejsce w przypadku napraw, serwisów bądź modernizacji maszyn lub urządzeń w strefach zagrożonych wybuchem, doskonałym rozwiązaniem może okazać się przenośne źródło światła, które może nam towarzyszyć na stanowisku pracy. Oprawa LTC jest w formie tuby LED z pięciometrowym przewodem, którą - dzięki specjalnemu hakowi - możemy powiesić tuż obok siebie w czasie wykonywania np. prac remontowych. Lekka, poręczna, wydajna - to słowa, które określają ją najlepiej. Niewielkie gabaryty umożliwiają także montaż stacjonarny w miejscach bardzo wąskich, niedostępnych dla zwykłych opraw świetlówkowych.


Latarki iskrobezpieczne serii KS

Najbardziej oczywistym przykładem oświetlenia przenośnego są bez wątpienia latarki. Seria KS, dzięki iskrobezpiecznemu wykonaniu, może spełniać swoją rolę w najtrudniejszym warunkach związanych z ryzykiem wystąpienia wybuchu niezależnie czy będą to zakłady farmaceutyczne, biogazownie czy elewatory zbożowe. Trzy tryby pracy (normalny, oszczędny i pulsujący), bardzo wydajne diody LED dające skupiony strumień światła oraz konkurencyjna cena sprawiają, że latarki serii KS są niezbędnym wyposażeniem każdej osoby pracującej w strefach Ex.

Źródło: Dacpol
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl