Dziś jest czwartek, 2 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
27 sierpień 2014.

Innowacyjne produkty igus po raz kolejny nagrodzone

Innowacyjne produkty igus po raz kolejny nagrodzone

Produkty R4.1 light, drylin SLT i stelaż readychain rack przekonują o swoim znakomitym połączeniu formy i funkcjonalności
Zdobywając wiele nagród w ostatnich latach, igus pokazuje, jak ważne jest dla firmy połączenie zaawansowanego projektu z funkcjonalnością zorientowaną na klienta. W tym roku, firma została trzykrotnie wyróżniona nagrodą iF product design. Obok e-prowadnika R4.1 light typu tuba oraz stelaża transportowo-montażowego readychain rack, igus otrzymał nagrodę iF product design również za oś liniową drylin SLT. Łącznie, od 1987 roku, 31 produktów igus wygrało tą nagrodę, co jest oznaką dużej innowacyjności, jakości konstrukcji, materiałów wykonania, ergonomii, funkcjonalności i kompatybilności środowiskowej produktów.

Odporny na wióry, zamknięty e-prowadnik R4.1 light typu tuba

Pokrywa całkowicie zamkniętego e-prowadnika R4.1 light typu tuba może być otwierana z dwóch stron. Równocześnie jest ona zaprojektowana w taki sposób, że praktycznie żadne wióry nie dostaną się do wnętrza e-prowadnika.


e-prowadnik R4.1 light typu tuba zapewnia idealną ochronę przed wiórami i doskonałą stabilność przy niskiej wadze. (Źródło: igus GmbH)

W teście na wytrzymałość, po 250 000 ruchów testowych, jedynie 2,7 g wiórów dostało się do środka e-prowadnika. Waga jest 25 procent niższa niż porównywalnych typów i równocześnie zapewnia dużą stabilność, która umożliwia wagę wypełnienia do 26 kg na metr, dzięki optymalnemu rozłożeniu obciążenia na całej powierzchni przez podwójny system zderzakowy o dużym kontakcie z powierzchnią.

Oś liniowa drylin SLT: Innowacyjna konstrukcja do małych przestrzeni instalacyjnych

Dzięki śrubie umieszczonej równolegle do systemu prowadnicy liniowej, minimalna wysokość osi liniowej 20 mm i szerokość 45 mm jest możliwa do uzyskania.


e-prowadnik R4.1 light typu tuba zapewnia idealną ochronę przed wiórami i doskonałą stabilność przy niskiej wadze. (Źródło: igus GmbH)

Ta kompaktowa konstrukcja osiąga wagę 0,15 kg. Możliwy jest napęd ręczny lub za pomocą silnika. Szybka, ale prosta i płynna praca może być wykonana przy maksymalnej prędkości obrotowej 1000 min-1 i maksymalnej prędkości 1.5m/min. Śruba napędowa zamocowana na łożyskach kulkowych jest dostępna w wersji z gwintem trapezowym lub szybkim. Różne skoki gwintu są dostępne z magazynu. Ze względu na dużą wytrzymałość, małe rozmiary i bezsmarowność, osie liniowe drylin są idealne do zastosowania przy automatycznych zadaniach w maszynach do przetwórstwa napojów i żywności, a także automatach.

readychain rack: stelaż transportowo-montażowy, który umożliwia redukcję kosztów

Przez około 20 lat, igus dostarcza zmontowane systemy zasilania readychain, redukując tym samym koszty procesowe w wielu sektorach przemysłu.


Teleskopowy stelaż transportowo-montażowy do wstępnie zmontowanych i przetestowanych systemów e-prowadnikowych od igus. (Żródło: igus GmbH)

Aby je zainstalować jeszcze szybciej i łatwiej u klienta, został stworzony readychain: stelaż transportowo-montażowy o modułowej konstrukcji. Dodatkowo, jego części są teleskopowe, więc dopasowanie długości jest możliwe w każdej chwili. Różne mechanizmy zaczepowe umożliwiają montaż komponentów w różnym czasie. W ten sposób, odpowiedni system może być złożony na miejscu u klienta w ciągu jednego dnia. Jeśli konieczne są modyfikacje maszyny, mogą być przeprowadzone w dowolnym czasie i w sposób ciągły ze względu na zmienność systemu. Jeśli produkcja danej serii maszyny zostaje przez klienta zakończona, stelaż jest demontowany na komponenty, które mogą być ponownie zastosowane. Nowy stelaż jest przyjazny środowisku i zapewnia bardziej zrównoważone wykorzystanie zasobów, ponieważ wcześniej musiał być usuwany po zakończeniu produkcji serii maszyny.

Nagdroda iF design award

Nagroda iF design jest jednym z największych i najważniejszych międzynarodowych konkursów projektowych. Obecnie przyznawane są trzy nagrody przez iF Industrie Forum Design eV association: iF product design award, iF communications design award oraz iF packaging design award. Do tych trzech kategorii, w 2014 roku, zgłoszonych zostało ponad 4 600 produktów, narzędzi komunikacyjnych i opakowań z 55 krajów. Innowacje techniczne, które są honorowane nagrodą iF product design, świadczą o funkcjonalności w połączeniu z wyrafinowanym stylem.

Źródło: igus- Sp. z o.o.
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl