Dziś jest poniedziałek, 6 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2257 -0.33% 1EUR 4.5612 -0.39% 1GBP 5.203 -0.26%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
3 październik 2014.

Odkurzacz przemysłowy w zakładach produkcyjnych

Odkurzacz przemysłowy w zakładach produkcyjnych

W większości zakładów przemysłowych pył i zanieczyszczenia to nieodłączne elementy uboczne procesów technologicznych. Zgodnie z wymaganiami w zakresie ochrony zdrowia i bezpieczeństwa pracy pyły powinny być odpowiednio odsysane lub wchłaniane. Obecnie jest to wymóg regulowany dyrektywami międzynarodowymi. Odkurzacze przemysłowe ERFOLG w sektorach produkcyjnych to gwarancja bezpieczeństwa pracy, jej efektywności i jakości. Są niezbędne tam gdzie występuje duże zapylenie, wynikające z zanieczyszczeń takich jak: kruszywa, wióry sypkie metalowe, odpady drzewne, ceramiczne. Innymi słowy wszędzie gdzie istnieje potrzeba zbierania zarówno zanieczyszczeń suchych, pylistych jak i mokrych oleistych.

Certyfikowane odkurzacze przemysłowe - gwarancją bezpieczeństwa w strefach zagrożenia wybuchem Pod pojęciem strefy zagrożenia wybuchem ATEX rozumie się określoną przestrzeń, w której może występować mieszanina substancji palnej z powietrzem lub innymi utleniaczem o stężeniu zawartym między dolną i górna granicą wybuchowości.
W branży przemysłowej zagrożenia niosące ryzyko wybuchu to przegrzanie, iskry lub gorące gazy, wyładowania elektrostatyczne, promieniowanie optyczne czy samozapłon pyłu. W związku z dyrektywami Unisi Europejskiej każdy produkt przeznaczony do pracy w strefach zagrożonych wybuchem musi spełniać określone wymagania.

Odkurzacze przeznaczone do stref ATEX firmy ERFOLG (LINIA HEAVY, HEAVY II, INDUSTRY) cechuje przede wszystkim rodzaj materiałów, z których zbudowane są komponenty. Muszą to być materiały nieprzewodzące ładunków elektrycznych, a także o odpowiedniej wytrzymałości termicznej. Wersje ATEX zgodnie z wymaganiami mają komorę filtrującą i pokrywę wykonaną ze stali nierdzewnej oraz certyfikowane turbinę i obudowę. Ponadto odkurzacze te mogą być również zasilane pneumatycznie (sprężonym powietrzem). Wszystkie opcjonalne akcesoria są dobierane pod katem strefy, w jakiej odkurzacz będzie docelowo pracował. Zastosowanie certyfikowanego sprzętu firmy ERFOLG stanowi gwarancję zmniejszenia ryzyka wybuchowości w przestrzeniach gdzie ono istnieje, zapewniając tym samym bezpieczeństwo pracy.

Różnorodność zastosowań w strefach ATEX

Odkurzacze przemysłowe ERFOLG (linia HEAVY i INDUSTRY) zaprojektowane zostały do bezpiecznej i wydajnej pracy w pobliżu maszyn produkcyjnych. Firmy działające w branży ceramicznej, farmaceutycznej, morskiej, spożywczej czy budowlanej mogą zaufać oferowanym przez firmę ERFOLG rozwiązaniom gdyż spełniają wymogi każdej spośród wymienionych gałęzi przemysłu. Ponadto dla przedstawicieli przemysłu drzewnego i chemicznego, hutniczego oraz energetycznego dedykowane są modele do usuwania wiórów, olejów, smarów chłodziwa, śrutu stalowego i co najistotniejsze zanieczyszczeń w strefach ATEX 21 i 22.

Doświadczenie i fachowość firmy ERFOLG sprawią, że dostarczymy Państwu nie tylko wydajne i trwałe urządzenia, ale przede wszystkim zapewnimy bezpieczeństwo pracy w waszym zakładzie.

Źródło: F.H.U. ERFOLG
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl