Dziś jest wtorek, 15 październik 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8958 -0.48% 1EUR 4.2969 -0.3% 1GBP 4.8998 +0.14%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Siemensa buduje fabrykę dla Przemysłu 4.0 w Polsce
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
17 październik 2019
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu 
więcej
23 październik 2019
LUMENexpo Targi Techniki Świetlnej  
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
3 październik 2014.

Odkurzacz przemysłowy w zakładach produkcyjnych

Odkurzacz przemysłowy w zakładach produkcyjnych

W większości zakładów przemysłowych pył i zanieczyszczenia to nieodłączne elementy uboczne procesów technologicznych. Zgodnie z wymaganiami w zakresie ochrony zdrowia i bezpieczeństwa pracy pyły powinny być odpowiednio odsysane lub wchłaniane. Obecnie jest to wymóg regulowany dyrektywami międzynarodowymi. Odkurzacze przemysłowe ERFOLG w sektorach produkcyjnych to gwarancja bezpieczeństwa pracy, jej efektywności i jakości. Są niezbędne tam gdzie występuje duże zapylenie, wynikające z zanieczyszczeń takich jak: kruszywa, wióry sypkie metalowe, odpady drzewne, ceramiczne. Innymi słowy wszędzie gdzie istnieje potrzeba zbierania zarówno zanieczyszczeń suchych, pylistych jak i mokrych oleistych.

Certyfikowane odkurzacze przemysłowe - gwarancją bezpieczeństwa w strefach zagrożenia wybuchem Pod pojęciem strefy zagrożenia wybuchem ATEX rozumie się określoną przestrzeń, w której może występować mieszanina substancji palnej z powietrzem lub innymi utleniaczem o stężeniu zawartym między dolną i górna granicą wybuchowości.
W branży przemysłowej zagrożenia niosące ryzyko wybuchu to przegrzanie, iskry lub gorące gazy, wyładowania elektrostatyczne, promieniowanie optyczne czy samozapłon pyłu. W związku z dyrektywami Unisi Europejskiej każdy produkt przeznaczony do pracy w strefach zagrożonych wybuchem musi spełniać określone wymagania.

Odkurzacze przeznaczone do stref ATEX firmy ERFOLG (LINIA HEAVY, HEAVY II, INDUSTRY) cechuje przede wszystkim rodzaj materiałów, z których zbudowane są komponenty. Muszą to być materiały nieprzewodzące ładunków elektrycznych, a także o odpowiedniej wytrzymałości termicznej. Wersje ATEX zgodnie z wymaganiami mają komorę filtrującą i pokrywę wykonaną ze stali nierdzewnej oraz certyfikowane turbinę i obudowę. Ponadto odkurzacze te mogą być również zasilane pneumatycznie (sprężonym powietrzem). Wszystkie opcjonalne akcesoria są dobierane pod katem strefy, w jakiej odkurzacz będzie docelowo pracował. Zastosowanie certyfikowanego sprzętu firmy ERFOLG stanowi gwarancję zmniejszenia ryzyka wybuchowości w przestrzeniach gdzie ono istnieje, zapewniając tym samym bezpieczeństwo pracy.

Różnorodność zastosowań w strefach ATEX

Odkurzacze przemysłowe ERFOLG (linia HEAVY i INDUSTRY) zaprojektowane zostały do bezpiecznej i wydajnej pracy w pobliżu maszyn produkcyjnych. Firmy działające w branży ceramicznej, farmaceutycznej, morskiej, spożywczej czy budowlanej mogą zaufać oferowanym przez firmę ERFOLG rozwiązaniom gdyż spełniają wymogi każdej spośród wymienionych gałęzi przemysłu. Ponadto dla przedstawicieli przemysłu drzewnego i chemicznego, hutniczego oraz energetycznego dedykowane są modele do usuwania wiórów, olejów, smarów chłodziwa, śrutu stalowego i co najistotniejsze zanieczyszczeń w strefach ATEX 21 i 22.

Doświadczenie i fachowość firmy ERFOLG sprawią, że dostarczymy Państwu nie tylko wydajne i trwałe urządzenia, ale przede wszystkim zapewnimy bezpieczeństwo pracy w waszym zakładzie.

Źródło: F.H.U. ERFOLG
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl