Dziś jest czwartek, 2 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1701 +0.57% 1EUR 4.5694 +0.38% 1GBP 5.1588 +1.05%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
6 październik 2014.

Nowości produktowe w ofercie SN PROMET

Nowości produktowe w ofercie SN PROMET

Firma SN PROMET z siedzibą w Sosnowcu istnieje od 1958 roku i jest jednym z czołowych producentów elektrotechniki w Polsce. Nasze produkty: przyciski sterownicze, lampki i wskaźniki sygnalizacyjne, kasety sterownicze, łączniki krańcowe i krzywkowe są ogólnie znane i cenione w branży, zarówno przez projektantów i użytkowników oraz handlowców, ze względu na wysoką jakość i wytrzymałość, a co za tym idzie bezawaryjność. Wyroby Promet znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu, również w przemyśle ciężkim, gdzie panują szczególnie trudne warunki pracy. Notabene, w tym roku nasze produkty serii NEF30 zdobyły uznanie Kapituły Polskiego Godła Promocyjnego i znalazły się na Liście Nominowanych do Godła "TERAZ POLSKA" w XXIV edycji Konkursu. SN Promet stale rozwija swój asortyment, uzupełnia go o sugerowane przez odbiorców nowe produkty i akcesoria lub modernizuje swoje wyroby zgodnie z oczekiwaniami rynku.

Mierniki cyfrowe Nef30-Mc
Tablicowe mierniki cyfrowe NEF30-MC wzorniczo nawiązują do pozostałych wyrobów serii NEF30 - przycisków sterowniczych, lampek i wskaźników sygnalizacyjnych.Przewidziane są do stosowania jako przemysłowe mierniki tablicowe wraz z pozostałymi aparatami serii NEF30. W chwili obecnej dostępne są trzy wersje - woltomierz AC o oznaczeniu NEF30-MC-VAC i amperomierze AC o oznaczeniu NEF30-MC-AAC 1A oraz NEF30-MC-5AAC 5A.

Cechy wyróżniające mierniki NEF30-MC spośród innych mierników tablicowych to montaż w standardowym otworze okrągłym Ø 30,5 mm oraz szeroki zakres napięć zasilania - napięcie stałe lub przemienne z zakresu 24-230V. Należy zaznaczyć, że nie oznacza to istnienia wielu wersji na różne napięcia, lecz możliwość zasilania każdego miernika dowolnym napięciem z tego zakresu, bez żadnych przełączeń czy zmiany ustawień. Wykonanie okrągłego otworu montażowego jest na ogół łatwiejsze, niż otworu prostokątnego, wymaganego dla większości innych mierników tablicowych. Otwór pod miernik NEF30-MC jest identyczny, jak dla pozostałych wyrobów z serii NEF30 i może zostać wykonany tymi samymi narzędziami. Sam montaż miernika jest bardzo prosty. Sprowadza się do wsunięcia części podpulpitowej korpusu miernika w przygotowany otwór i nakręcenia od tyłu na gwintowaną część korpusu pierścieniowej nakrętki mocującej. Po wykonaniu połączeń elektrycznych miernik jest gotowy do pracy.

Mierniki NEF30 wyposażone są w dwa przyciski służące do zmiany ustawień. Przyciski ukryte są pod maskownicą przednią, w trakcie normalnej eksploatacji miernika są niedostępne i niewidoczne. Dostęp do przycisków uzyskujemy po zdjęciu maskownicy przy pomocy specjalnego narzędzia, dostarczanego w komplecie. Dzięki takiemu rozwiązaniu można było zrezygnować z nielubianego przez użytkowników zabezpieczenia poprzez kod dostępu. Funkcje przycisków zależą od wersji, dla woltomierza wykorzystany jest tylko jeden. Wprowadzone ustawienia są zapamiętywane w pamięci nieulotnej mikrokontrolera sterującego pomiarami i wyświetlaniem - zachowują się również po wyłączeniu zasilania.


Wskaźnik temperatury NEF22 i NEF30 TEMP

Poszerzając gamę elektronicznych urządzeń wskazujących opartych na serii NEF22 oraz NEF30 opracowany został wskaźnik temperatury. Wskaźniki zaprojektowano w taki sposób aby ich montaż oraz budowa nie odbiegała od dotychczas produkowanych urządzeń tych serii. Szczegółowy opis budowy jak i montażu opisany jest w kartach katalogowych oraz instrukcji obsługi. Wskaźniki wyposażone są w dwa siedmiosegmentowe wyświetlacze LED o wysokości 10 mm wskazujące temperaturę. Zakres wyświetlanej temperatury mieści się w zakresie -9°do 99°C. Elementem pomiarowym są czujniki montowane wewnątrz lub na zewnątrz obudowy w zależności od potrzeb. Zewnętrzny czujnik temperatury montowany jest na 3-metrowym przewodzie zakończonym elementem pomiarowym z otworem do mocowania (mierzenia temperatury na konkretnym elemencie w szafie sterowniczej). Wskaźniki serii NEF30 posiadają dodatkowo możliwość ustawienia progu alarmowego, po przekroczeniu którego wyświetlana wartość zaczyna migać. Przyciski ukryte są pod przykręcanym kloszem, w trakcie normalnej eksploatacji wskaźnika są niedostępne i niewidoczne. Dostęp do przycisków uzyskujemy po odkręceniu klosza, a wartość ta ustawiana jest przy pomocy dwóch przycisków umieszczonych na płycie czołowej. Wskaźniki temperatury zasilane są napięciem 24V AC/DC.

Sygnalizatory Dźwiękowe NEF30-BUZZ

Kolejnym wyrobem uzupełniającym rodzinę produktów NEF30 to wmontowywane w otwory Ø30 mm, sygnalizatory dźwiękowe, tzw. buczki, buzzery. Design sygnalizatora zbliżony do lampek typu NEF30-LD pozwala na jego łatwe dopasowanie do pozostałego osprzętu PROMET zamontowanego w pulpitach sterowniczych przy zachowaniu jednolitego wyglądu pulpitu. Sygnalizatory akustyczne NEF30 mogą być montowane w pulpitach i szafach sterowniczych lub bezpośrednio w korpusach maszyn i urządzeń. Sygnalizatory te produkowane są w dwóch odmianach: z dźwiękiem ciągłym (NEF30-BUZZ) i z dźwiękiem przerywanym, impulsowym (NEF30-BIP). Natężenie dźwięku sygnalizatora wynosi 80 dB, a jego częstotliwość to 3,7 kHz. Podobnie jak lampki i mierniki serii NEF30, sygnalizatory akustyczne zasilane są dowolnym napięciem z zakresu 24-230V AC/DC. Nie oznacza to istnienia wielu wersji na różne napięcia, lecz możliwość zasilania każdego sygnalizatora dowolnym napięciem z tego zakresu.

Sygnalizator optyczny NEF30 Stroboskop

Poszerzając rodzinę sygnalizatorów wprowadzamy do sprzedaży lampkę z efektem stroboskopowym. Stroboskopy są bardzo często spotykanymi elementami oświetlenia ostrzegawczego. Zazwyczaj miganie (szybkie włączanie i wyłączenie) jest odpowiednio synchronizowane, czasy w których światło się włącza oraz gaśnie są tak dobrane aby zwróciły na siebie uwagę. Migające światło tworzące efekt stroboskopowy dostrzegane jest z dużej odległości i wykorzystywane w miejscach gdzie występuje jakiekolwiek zagrożenia. Budowa sygnalizatora optycznego wykorzystującego efekt stroboskopu oparta jest na bazie produkowanych dotychczas produktów serii NEF30. Podobnie jak lampki i mierniki serii NEF30, sygnalizatory optyczne zasilane są dowolnym napięciem z zakresu 24-230V AC/DC. Parametry techniczne takie jak stopień ochronny oraz IK sygnalizatorów pozostają bez zmian. Lampki stroboskopowe produkowane są w wersjach z kloszami sferycznymi w kolorach: biały, żółty, czerwony, niebieski, zielony.

Łączniki krzywkowe serii TS

SN PROMET wprowadza na rynek nową serię łączników krzywkowych o prądzie łączeniowym do 10A. Łączniki charakteryzują się małymi gabarytami, ergonomicznym pokrętłem oraz nowoczesnym wyglądem w postaci okrągłej płyty czołowej wraz z tabliczką do oznaczeń pozycji (dostępne również tradycyjne wykonania z kwadratową płytą czołową). Ze względu na sposób mocowania, łączniki przeznaczone są do instalacji na pulpicie, w którym należy wywiercić trzy otwory montażowe. Łączniki krzywkowe typu TS umożliwiają również montaż łącznika przy wykorzystaniu wcześniej już zaprojektowanych otworów montażowych.
Budowa każdego łącznika jest segmentowa. Składa się z odpowiedniej ilości komór stykowych uwarunkowanych doborem programu łączeń. Kształt krzywek w komorach został tak zaprojektowany, aby umożliwić spełnienie najczęściej wymaganych programów łączeń przy zachowaniu jak najmniejszych gabarytów łącznika pod pulpitem. Łączniki zostały wykonane z wysokiej jakości tworzyw z włóknem szklanym, dających dużą odporność na działanie łuku elektrycznego i prądów pełzających. Łącznik może być wykonany w dwóch wersjach kolorystycznych: z czarną płytą czołową i czarnym pokrętłem, lub żółtą płytą czołową i czerwonym pokrętłem, gdzie może spełniać funkcję rozłącznika awaryjnego. Kąt obrotu pokrętła łączników krzywkowych TS może wynosić 60° lub 90°.
Łączniki krzywkowe serii TS zostały przebadane dla kategorii użytkowania AC-23, tj. łączenie obciążeń silnikowych lub innych obciążeń o wielkiej indukcyjności, oraz dla kategorii DC-22, łączenie obciążeń mieszanych rezystancyjnych i reaktancyjnych, łącznie z umiarkowanymi przeciążeniami. Łączniki mogą mieć zastosowanie jako wyłączniki mocy do wyłączania silników z obciążeniem, wyłączniki w obwodach pomocniczych oraz pomiarowych, łączniki obciążeń rezystancyjnych i elementów grzejnych, przełączniki w spawarkach, przełączniki kierunku do celów testowych i silników jednofazowych i trójfazowych. Seria łączników krzywkowych TS charakteryzuje się dużą trwałością mechaniczną i łączeniową. Styki są wykonane z wysokogatunkowego stopu srebra odpornego na działanie łuku elektrycznego. Cześć nadpulpitowa łączników krzywkowych posiada IP40, część podpulpitowa IP20. Łączniki wykonane są zgodnie z normą PN-EN 60947-1 oraz PN-EN 60947-3.

Rozwój kaset sterowniczych serii KS

Kasety sterownicze KS mają sprawdzoną, solidną konstrukcję, a ich budowa zapewnia łatwą obsługę nawet w rękawicach ochronnych, co nie jest bez znaczenia w niektórych środowiskach pracy. Najbardziej wyróżniającą cechą kaset KS jest ich modułowa budowa, która nie tylko umożliwia swobodny sposób konfiguracji kasety do konkretnych potrzeb, ale przede wszystkim znacznie przedłuża jej żywotność - zużyte lub mechanicznie uszkodzone moduły (człony) można zastąpić nowymi dobranymi z szerokiej gamy części zamiennych. Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom klientów PROMET wprowadził szereg ulepszeń w kasetach KS. Mają one na celu poprawę jakości i trwałości kaset stosowanych głównie do sterowania suwnicami +i wciągnikami. Główne zastosowane wzmocnienia to:
  • zastąpienie tworzywowego korpusu przycisku Stopu awaryjnego metalowym
  • zapobiega łamaniu się przycisku przy przypadkowych uderzeniach kasety o twardą powierzchnię.
  • zastosowanie osłony klucza we wszystkich typach kaset zawierających stacyjkę ograniczającą dostęp do sterowania osobom niepowołanym. Osłona zabezpiecza klucz umieszczony w kasecie podczas pracy przed jego złamaniem w przypadku upuszczenia kasety lub jej przypadkowego uderzenia o twardą powierzchnię.
Oba rozwiązania stosowane są w standardzie i nie podnoszą ceny kaset.
Źródło: SN PROMET
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl