Dziś jest niedziela, 20 październik 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8503 -0.35% 1EUR 4.2844 -0.01% 1GBP 4.9671 +0.43%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
23 październik 2019
LUMENexpo Targi Techniki Świetlnej  
więcej
29 październik 2019
73. edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu  
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
6 październik 2014.

Nowości produktowe w ofercie SN PROMET

Nowości produktowe w ofercie SN PROMET

Firma SN PROMET z siedzibą w Sosnowcu istnieje od 1958 roku i jest jednym z czołowych producentów elektrotechniki w Polsce. Nasze produkty: przyciski sterownicze, lampki i wskaźniki sygnalizacyjne, kasety sterownicze, łączniki krańcowe i krzywkowe są ogólnie znane i cenione w branży, zarówno przez projektantów i użytkowników oraz handlowców, ze względu na wysoką jakość i wytrzymałość, a co za tym idzie bezawaryjność. Wyroby Promet znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu, również w przemyśle ciężkim, gdzie panują szczególnie trudne warunki pracy. Notabene, w tym roku nasze produkty serii NEF30 zdobyły uznanie Kapituły Polskiego Godła Promocyjnego i znalazły się na Liście Nominowanych do Godła "TERAZ POLSKA" w XXIV edycji Konkursu. SN Promet stale rozwija swój asortyment, uzupełnia go o sugerowane przez odbiorców nowe produkty i akcesoria lub modernizuje swoje wyroby zgodnie z oczekiwaniami rynku.

Mierniki cyfrowe Nef30-Mc
Tablicowe mierniki cyfrowe NEF30-MC wzorniczo nawiązują do pozostałych wyrobów serii NEF30 - przycisków sterowniczych, lampek i wskaźników sygnalizacyjnych.Przewidziane są do stosowania jako przemysłowe mierniki tablicowe wraz z pozostałymi aparatami serii NEF30. W chwili obecnej dostępne są trzy wersje - woltomierz AC o oznaczeniu NEF30-MC-VAC i amperomierze AC o oznaczeniu NEF30-MC-AAC 1A oraz NEF30-MC-5AAC 5A.

Cechy wyróżniające mierniki NEF30-MC spośród innych mierników tablicowych to montaż w standardowym otworze okrągłym Ø 30,5 mm oraz szeroki zakres napięć zasilania - napięcie stałe lub przemienne z zakresu 24-230V. Należy zaznaczyć, że nie oznacza to istnienia wielu wersji na różne napięcia, lecz możliwość zasilania każdego miernika dowolnym napięciem z tego zakresu, bez żadnych przełączeń czy zmiany ustawień. Wykonanie okrągłego otworu montażowego jest na ogół łatwiejsze, niż otworu prostokątnego, wymaganego dla większości innych mierników tablicowych. Otwór pod miernik NEF30-MC jest identyczny, jak dla pozostałych wyrobów z serii NEF30 i może zostać wykonany tymi samymi narzędziami. Sam montaż miernika jest bardzo prosty. Sprowadza się do wsunięcia części podpulpitowej korpusu miernika w przygotowany otwór i nakręcenia od tyłu na gwintowaną część korpusu pierścieniowej nakrętki mocującej. Po wykonaniu połączeń elektrycznych miernik jest gotowy do pracy.

Mierniki NEF30 wyposażone są w dwa przyciski służące do zmiany ustawień. Przyciski ukryte są pod maskownicą przednią, w trakcie normalnej eksploatacji miernika są niedostępne i niewidoczne. Dostęp do przycisków uzyskujemy po zdjęciu maskownicy przy pomocy specjalnego narzędzia, dostarczanego w komplecie. Dzięki takiemu rozwiązaniu można było zrezygnować z nielubianego przez użytkowników zabezpieczenia poprzez kod dostępu. Funkcje przycisków zależą od wersji, dla woltomierza wykorzystany jest tylko jeden. Wprowadzone ustawienia są zapamiętywane w pamięci nieulotnej mikrokontrolera sterującego pomiarami i wyświetlaniem - zachowują się również po wyłączeniu zasilania.


Wskaźnik temperatury NEF22 i NEF30 TEMP

Poszerzając gamę elektronicznych urządzeń wskazujących opartych na serii NEF22 oraz NEF30 opracowany został wskaźnik temperatury. Wskaźniki zaprojektowano w taki sposób aby ich montaż oraz budowa nie odbiegała od dotychczas produkowanych urządzeń tych serii. Szczegółowy opis budowy jak i montażu opisany jest w kartach katalogowych oraz instrukcji obsługi. Wskaźniki wyposażone są w dwa siedmiosegmentowe wyświetlacze LED o wysokości 10 mm wskazujące temperaturę. Zakres wyświetlanej temperatury mieści się w zakresie -9°do 99°C. Elementem pomiarowym są czujniki montowane wewnątrz lub na zewnątrz obudowy w zależności od potrzeb. Zewnętrzny czujnik temperatury montowany jest na 3-metrowym przewodzie zakończonym elementem pomiarowym z otworem do mocowania (mierzenia temperatury na konkretnym elemencie w szafie sterowniczej). Wskaźniki serii NEF30 posiadają dodatkowo możliwość ustawienia progu alarmowego, po przekroczeniu którego wyświetlana wartość zaczyna migać. Przyciski ukryte są pod przykręcanym kloszem, w trakcie normalnej eksploatacji wskaźnika są niedostępne i niewidoczne. Dostęp do przycisków uzyskujemy po odkręceniu klosza, a wartość ta ustawiana jest przy pomocy dwóch przycisków umieszczonych na płycie czołowej. Wskaźniki temperatury zasilane są napięciem 24V AC/DC.

Sygnalizatory Dźwiękowe NEF30-BUZZ

Kolejnym wyrobem uzupełniającym rodzinę produktów NEF30 to wmontowywane w otwory Ø30 mm, sygnalizatory dźwiękowe, tzw. buczki, buzzery. Design sygnalizatora zbliżony do lampek typu NEF30-LD pozwala na jego łatwe dopasowanie do pozostałego osprzętu PROMET zamontowanego w pulpitach sterowniczych przy zachowaniu jednolitego wyglądu pulpitu. Sygnalizatory akustyczne NEF30 mogą być montowane w pulpitach i szafach sterowniczych lub bezpośrednio w korpusach maszyn i urządzeń. Sygnalizatory te produkowane są w dwóch odmianach: z dźwiękiem ciągłym (NEF30-BUZZ) i z dźwiękiem przerywanym, impulsowym (NEF30-BIP). Natężenie dźwięku sygnalizatora wynosi 80 dB, a jego częstotliwość to 3,7 kHz. Podobnie jak lampki i mierniki serii NEF30, sygnalizatory akustyczne zasilane są dowolnym napięciem z zakresu 24-230V AC/DC. Nie oznacza to istnienia wielu wersji na różne napięcia, lecz możliwość zasilania każdego sygnalizatora dowolnym napięciem z tego zakresu.

Sygnalizator optyczny NEF30 Stroboskop

Poszerzając rodzinę sygnalizatorów wprowadzamy do sprzedaży lampkę z efektem stroboskopowym. Stroboskopy są bardzo często spotykanymi elementami oświetlenia ostrzegawczego. Zazwyczaj miganie (szybkie włączanie i wyłączenie) jest odpowiednio synchronizowane, czasy w których światło się włącza oraz gaśnie są tak dobrane aby zwróciły na siebie uwagę. Migające światło tworzące efekt stroboskopowy dostrzegane jest z dużej odległości i wykorzystywane w miejscach gdzie występuje jakiekolwiek zagrożenia. Budowa sygnalizatora optycznego wykorzystującego efekt stroboskopu oparta jest na bazie produkowanych dotychczas produktów serii NEF30. Podobnie jak lampki i mierniki serii NEF30, sygnalizatory optyczne zasilane są dowolnym napięciem z zakresu 24-230V AC/DC. Parametry techniczne takie jak stopień ochronny oraz IK sygnalizatorów pozostają bez zmian. Lampki stroboskopowe produkowane są w wersjach z kloszami sferycznymi w kolorach: biały, żółty, czerwony, niebieski, zielony.

Łączniki krzywkowe serii TS

SN PROMET wprowadza na rynek nową serię łączników krzywkowych o prądzie łączeniowym do 10A. Łączniki charakteryzują się małymi gabarytami, ergonomicznym pokrętłem oraz nowoczesnym wyglądem w postaci okrągłej płyty czołowej wraz z tabliczką do oznaczeń pozycji (dostępne również tradycyjne wykonania z kwadratową płytą czołową). Ze względu na sposób mocowania, łączniki przeznaczone są do instalacji na pulpicie, w którym należy wywiercić trzy otwory montażowe. Łączniki krzywkowe typu TS umożliwiają również montaż łącznika przy wykorzystaniu wcześniej już zaprojektowanych otworów montażowych.
Budowa każdego łącznika jest segmentowa. Składa się z odpowiedniej ilości komór stykowych uwarunkowanych doborem programu łączeń. Kształt krzywek w komorach został tak zaprojektowany, aby umożliwić spełnienie najczęściej wymaganych programów łączeń przy zachowaniu jak najmniejszych gabarytów łącznika pod pulpitem. Łączniki zostały wykonane z wysokiej jakości tworzyw z włóknem szklanym, dających dużą odporność na działanie łuku elektrycznego i prądów pełzających. Łącznik może być wykonany w dwóch wersjach kolorystycznych: z czarną płytą czołową i czarnym pokrętłem, lub żółtą płytą czołową i czerwonym pokrętłem, gdzie może spełniać funkcję rozłącznika awaryjnego. Kąt obrotu pokrętła łączników krzywkowych TS może wynosić 60° lub 90°.
Łączniki krzywkowe serii TS zostały przebadane dla kategorii użytkowania AC-23, tj. łączenie obciążeń silnikowych lub innych obciążeń o wielkiej indukcyjności, oraz dla kategorii DC-22, łączenie obciążeń mieszanych rezystancyjnych i reaktancyjnych, łącznie z umiarkowanymi przeciążeniami. Łączniki mogą mieć zastosowanie jako wyłączniki mocy do wyłączania silników z obciążeniem, wyłączniki w obwodach pomocniczych oraz pomiarowych, łączniki obciążeń rezystancyjnych i elementów grzejnych, przełączniki w spawarkach, przełączniki kierunku do celów testowych i silników jednofazowych i trójfazowych. Seria łączników krzywkowych TS charakteryzuje się dużą trwałością mechaniczną i łączeniową. Styki są wykonane z wysokogatunkowego stopu srebra odpornego na działanie łuku elektrycznego. Cześć nadpulpitowa łączników krzywkowych posiada IP40, część podpulpitowa IP20. Łączniki wykonane są zgodnie z normą PN-EN 60947-1 oraz PN-EN 60947-3.

Rozwój kaset sterowniczych serii KS

Kasety sterownicze KS mają sprawdzoną, solidną konstrukcję, a ich budowa zapewnia łatwą obsługę nawet w rękawicach ochronnych, co nie jest bez znaczenia w niektórych środowiskach pracy. Najbardziej wyróżniającą cechą kaset KS jest ich modułowa budowa, która nie tylko umożliwia swobodny sposób konfiguracji kasety do konkretnych potrzeb, ale przede wszystkim znacznie przedłuża jej żywotność - zużyte lub mechanicznie uszkodzone moduły (człony) można zastąpić nowymi dobranymi z szerokiej gamy części zamiennych. Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom klientów PROMET wprowadził szereg ulepszeń w kasetach KS. Mają one na celu poprawę jakości i trwałości kaset stosowanych głównie do sterowania suwnicami +i wciągnikami. Główne zastosowane wzmocnienia to:
  • zastąpienie tworzywowego korpusu przycisku Stopu awaryjnego metalowym
  • zapobiega łamaniu się przycisku przy przypadkowych uderzeniach kasety o twardą powierzchnię.
  • zastosowanie osłony klucza we wszystkich typach kaset zawierających stacyjkę ograniczającą dostęp do sterowania osobom niepowołanym. Osłona zabezpiecza klucz umieszczony w kasecie podczas pracy przed jego złamaniem w przypadku upuszczenia kasety lub jej przypadkowego uderzenia o twardą powierzchnię.
Oba rozwiązania stosowane są w standardzie i nie podnoszą ceny kaset.
Źródło: SN PROMET
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl