Dziś jest piątek, 18 październik 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8638 -0.76% 1EUR 4.2849 -0.28% 1GBP 4.9456 -0.31%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Siemensa buduje fabrykę dla Przemysłu 4.0 w Polsce
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
23 październik 2019
LUMENexpo Targi Techniki Świetlnej  
więcej
29 październik 2019
73. edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu  
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
10 październik 2014.

Elektrotechnika w strefach zagrożonych wybuchem

Elektrotechnika w strefach zagrożonych wybuchem

Założona w 1992 roku firma Extronics jest czołowym światowym projektantem i producentem wyposażenia iskrobezpiecznego przeznaczonego do pracy w strefach zagrożonych wybuchem. Z centrali w Wielkiej Brytanii zaopatruje firmy z branży chemicznej, farmaceutycznej, związanych z przetwórstwem nafty i gazu, rolniczej oraz innych. Osiągnięcie tak wysokiego poziomu wymagało zgrania ze sobą kilku czynników, bez których firma nie byłaby w stanie sprostać wymaganiom globalnego rynku.

Profesjonalizm
Inżynierowie i projektanci z Extronics są kadrą fachowców wysoko wyspecjalizowaną zarówno od strony technicznej, jak i formalno-prawnej dotyczącej zagrożeń występujących w strefach EX. Niezależnie od tego czy chodzi o obudowę ognioszczelną, system ochrony podciśnieniem lub skomplikowany montaż aplikacji przeciwwybuchowej, do każdego rozwiązania opracowywana jest wyczerpująca dokumentacja umożliwiająca bezproblemową eksploatację. Obejmuje ona również regulacje wynikające z przepisów ATEX, IECEx, FM etc., deklarację zgodności CE, manual oraz rysunki techniczne i dokumenty generowane w czasie produkcji.


System EX p dla morskich instalacji wydobywczych.

Certyfikacja
Niezależnie od tego czy użytkownik przepompowuje paliwa, wypieka chleb, rafinuje chemikalia czy produkuje tabletki w każdej z tych dziedzin obowiązują normy stanowione przez dyrektywę ATEX oraz stosowne przepisy. Rozwiązania xtronics spełniają wszystkie te obostrzenia, a produkty są wykonane zgodnie ze sztuką tak, aby zagwarantować bezpieczeństwo ludziom i maszynom objętych zagrożeniem wybuchowym. Oprócz dopuszczeń jak ATEX, IECEx i FM, firma jest w stanie wykonać projekt w oparciu o inne standardy jak GOST-R w Rosji czy TIIS w Japonii.


Przeciwwybuchowy system wyciągowy.

Placówki
W wyniku postępującego rozwoju nastąpiło przeniesienie do nowej siedziby w pobliżu Manchesteru w północnej części Wielkiej Brytanii. Dodatkowo, uruchomiono nowe hale produkcyjne z nowoczesnym wyposażeniem tak, aby podołać zwiększonym wymaganiom ze strony odbiorców. Park maszynowy obejmuje m. in. frezarki, wiertarki, maszyny CNC i urządzenia z nimi powiązane. Wszystko to pozwala w jeszcze lepszy sposób reagować na potrzeby użytkowników i umożliwia dalszy rozwój.

Jakość
Wraz ze zwiększającą się ilością wyposażenia elektrycznego dostarczanego do przemysłu, budowana była marka firmy. Dzisiaj Extronics kojarzony jest z wydajnymi i bezpiecznymi systemami oraz urządzeniami używanymi gwarantującymi brak kłopotów eksploatacyjnych. Wszystko to zgodnie z normą ISO9001:2008 i dyrektywą ATEX 94/9/EC i standardem IECEx Ex/OD005/Version 2. Każdy dział opracowując dokumentację gruntownie sprawdza czy spełnia ona wszystkie wymagania i jest zgodna z obowiązującymi normami.

Komunikacja bezprzewodowa

Przez ostatnie lata Extronics pomagał firmom przemysłowym w przesyle danych w strefach EX bazując na powszechnie dostępnych technologiach. Dzięki innowacyjnym produktom, nowoczesnym metodom wdrożeniowym oraz współpracy z markami Cisco i Aruba, wypracował sobie markę wśród użytkowników.

Technologie wizyjne

Dzięki dużym inwestycjom w dział rozwoju, w tym nowoczesne maszyny
i umiejętności techniczne pracowników, Extronics stał się liderem w branży technologii wizyjnej. Czołowym przedstawicielem tej dziedziny jest aparat cyfrowy iCAM501 oraz monitory przemysłowe.

Elektrotechnika w strefach EX

Wiedza i doświadczenie posiadane przez Extronics pozwala sprostać wszystkim wymaganiom stawianym przez zagrożenie wybuchowe. Przykładem jest tu seria ognioszczelnych obudów, których zoptymalizowany proces produkcyjny drastycznie obniżył koszty i ułatwił dostępność.

Monitoring ludzi i sprzętu

Monitoring personelu i wyposażenia jest szczególnie istotny dla firm, które mają wyznaczone strefy EX. Dzięki rozwiązaniom z dziedziny aktywnej i pasywnej technologii RFID możliwa jest znacząca poprawa bezpieczeństwa pracy, efektywności produkcji i zarządzania.

Źródło: Extronics
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl