Dziś jest poniedziałek, 6 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2396 +1.14% 1EUR 4.5792 +0.05% 1GBP 5.2164 +0.17%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
10 październik 2014.

Elektrotechnika w strefach zagrożonych wybuchem

Elektrotechnika w strefach zagrożonych wybuchem

Założona w 1992 roku firma Extronics jest czołowym światowym projektantem i producentem wyposażenia iskrobezpiecznego przeznaczonego do pracy w strefach zagrożonych wybuchem. Z centrali w Wielkiej Brytanii zaopatruje firmy z branży chemicznej, farmaceutycznej, związanych z przetwórstwem nafty i gazu, rolniczej oraz innych. Osiągnięcie tak wysokiego poziomu wymagało zgrania ze sobą kilku czynników, bez których firma nie byłaby w stanie sprostać wymaganiom globalnego rynku.

Profesjonalizm
Inżynierowie i projektanci z Extronics są kadrą fachowców wysoko wyspecjalizowaną zarówno od strony technicznej, jak i formalno-prawnej dotyczącej zagrożeń występujących w strefach EX. Niezależnie od tego czy chodzi o obudowę ognioszczelną, system ochrony podciśnieniem lub skomplikowany montaż aplikacji przeciwwybuchowej, do każdego rozwiązania opracowywana jest wyczerpująca dokumentacja umożliwiająca bezproblemową eksploatację. Obejmuje ona również regulacje wynikające z przepisów ATEX, IECEx, FM etc., deklarację zgodności CE, manual oraz rysunki techniczne i dokumenty generowane w czasie produkcji.


System EX p dla morskich instalacji wydobywczych.

Certyfikacja
Niezależnie od tego czy użytkownik przepompowuje paliwa, wypieka chleb, rafinuje chemikalia czy produkuje tabletki w każdej z tych dziedzin obowiązują normy stanowione przez dyrektywę ATEX oraz stosowne przepisy. Rozwiązania xtronics spełniają wszystkie te obostrzenia, a produkty są wykonane zgodnie ze sztuką tak, aby zagwarantować bezpieczeństwo ludziom i maszynom objętych zagrożeniem wybuchowym. Oprócz dopuszczeń jak ATEX, IECEx i FM, firma jest w stanie wykonać projekt w oparciu o inne standardy jak GOST-R w Rosji czy TIIS w Japonii.


Przeciwwybuchowy system wyciągowy.

Placówki
W wyniku postępującego rozwoju nastąpiło przeniesienie do nowej siedziby w pobliżu Manchesteru w północnej części Wielkiej Brytanii. Dodatkowo, uruchomiono nowe hale produkcyjne z nowoczesnym wyposażeniem tak, aby podołać zwiększonym wymaganiom ze strony odbiorców. Park maszynowy obejmuje m. in. frezarki, wiertarki, maszyny CNC i urządzenia z nimi powiązane. Wszystko to pozwala w jeszcze lepszy sposób reagować na potrzeby użytkowników i umożliwia dalszy rozwój.

Jakość
Wraz ze zwiększającą się ilością wyposażenia elektrycznego dostarczanego do przemysłu, budowana była marka firmy. Dzisiaj Extronics kojarzony jest z wydajnymi i bezpiecznymi systemami oraz urządzeniami używanymi gwarantującymi brak kłopotów eksploatacyjnych. Wszystko to zgodnie z normą ISO9001:2008 i dyrektywą ATEX 94/9/EC i standardem IECEx Ex/OD005/Version 2. Każdy dział opracowując dokumentację gruntownie sprawdza czy spełnia ona wszystkie wymagania i jest zgodna z obowiązującymi normami.

Komunikacja bezprzewodowa

Przez ostatnie lata Extronics pomagał firmom przemysłowym w przesyle danych w strefach EX bazując na powszechnie dostępnych technologiach. Dzięki innowacyjnym produktom, nowoczesnym metodom wdrożeniowym oraz współpracy z markami Cisco i Aruba, wypracował sobie markę wśród użytkowników.

Technologie wizyjne

Dzięki dużym inwestycjom w dział rozwoju, w tym nowoczesne maszyny
i umiejętności techniczne pracowników, Extronics stał się liderem w branży technologii wizyjnej. Czołowym przedstawicielem tej dziedziny jest aparat cyfrowy iCAM501 oraz monitory przemysłowe.

Elektrotechnika w strefach EX

Wiedza i doświadczenie posiadane przez Extronics pozwala sprostać wszystkim wymaganiom stawianym przez zagrożenie wybuchowe. Przykładem jest tu seria ognioszczelnych obudów, których zoptymalizowany proces produkcyjny drastycznie obniżył koszty i ułatwił dostępność.

Monitoring ludzi i sprzętu

Monitoring personelu i wyposażenia jest szczególnie istotny dla firm, które mają wyznaczone strefy EX. Dzięki rozwiązaniom z dziedziny aktywnej i pasywnej technologii RFID możliwa jest znacząca poprawa bezpieczeństwa pracy, efektywności produkcji i zarządzania.

Źródło: Extronics
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl