Dziś jest czwartek, 9 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1744 -0.14% 1EUR 4.537 +0.02% 1GBP 5.1777 +0.67%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
20 listopad 2014.

Kamery FLIR zastosowania w utrzymaniu ruchu i energetyce

Kamery FLIR   zastosowania w utrzymaniu ruchu i energetyce

Kamery termowizyjne FLIR są niezbędnym narzędziem pracy elektryków i pracowników utrzymania ruchu. Pozwalają na dostrzeganie problemów w sposób, którego nie zapewnia żadna inna technologia, przeprowadzanie szybkich kontroli urządzeń i wykonywanie dokładnych pomiarów temperatury z bezpiecznej odległości. Kamery FLIR pomagają wyśledzić nadchodzące problemy, zanim ktoś dozna obrażeń ciała, wystąpi awaria czy strata energii.

Kamery IR

Którą kamerę wybrać?

Każdy użytkownik, niezależnie od tego czy dopiero poznaje dziedzinę kontroli termowizyjnych, czy jest już wysoko wykwalifikowanym specjalistą musi przy wyborze kamery termowizyjnej uwzględnić szereg ważnych czynników, takich jak częstość używania, rodzaj badanych elementów, kąty wykonywania zdjęć, wielkość obiektu, zakres temperatur i odległość. Właśnie dlatego opracowaliśmy niniejszy przewodnik, który pomaga znaleźć urządzenia pasujące do określonych zastosowań, budżetu i sposobu pracy.

Przykładowo, wiele przedsiębiorstw użyteczności publicznej preferuje model T640, ponieważ obrotowy obiektyw kamery ułatwia wykonywanie zdjęć elementów napowietrznych, co ma znaczenie w przypadku całodziennych, intensywnych kontroli podstacji. Oprócz tego rozdzielczość modelu 640 oraz wymienne obiektywy ułatwiają także kontrolę odległych, mniejszych celów. Te same firmy mogą również wyposażyć swoich pracowników w poręczne kamery E4 i E6, służące do szybkiego skanowania i kontroli bezpieczeństwa przed wejściem do obiektów podziemnych lub użyciem drążka rozłączającego.

Oczywiście, zróżnicowanie wymagań oznacza, że pojedyncza kamera termowizyjna nie zawsze będzie pasować do wszystkich pomiarów. Tak więc, oprócz dostarczenia niniejszego przewodnika, zachęcamy do kontaktu ze sprzedawcą sprzętu FLIR lub przedstawicielem firmy, którzy chętnie pomogą w podjęciu optymalnej decyzji.

Kamery termowizyjne

MSX: Przełomowe rozwiązanie w termowizji

Przedstawiane klientom lub współpracownikom zdjęcia termowizyjne nie zawsze zawierają wystarczającą ilość informacji. Z tego powodu firma FLIR opracowała rozwiązanie MSX® - MultiSpectral Dynamic Imaging, które łączy obrazy uzyskane w obu zakresach w zdumiewający, innowacyjny sposób. Technologia MSX, w którą są obecnie wyposażone wszystkie nowe kamery FLIR z serii Ex, Exx i T dostarcza rozstrzygający, kompletny obraz termowizyjny, który błyskawicznie wskazuje lokalizację problemu, gdy tylko zobaczymy go na ekranie lub w raporcie. Koniec z domyślaniem się i korzystaniem z dodatkowych zdjęć.

Zalety funkcji MSX

termowizja - zalety funkcji MSX
Najważniejsze informacje widoczne dla oka ludzkiego, takie jak numery, etykiety, oznakowanie i elementy konstrukcyjne często giną na standardowym zdjęciu termowizyjnym, co oznacza konieczność korzystania z oddzielnego zdjęcia cyfrowego, w celu zlokalizowania wykrytego problemu termicznego. Dotychczas produkowane urządzenia do obrazowania termowizyjnego posiadały funkcje umożliwiające połączenie lub wprowadzenie fragmentu obrazu termowizyjnego do obrazu, który został zarejestrowany w świetle widzialnym. Jednak te funkcje stanowiły tylko częściowe rozwiązanie problemu, wymagając również zazwyczaj dodatkowego czasu na dostrojenie i interpretację. Ich wadą jest również osłabianie lub pogarszanie przejrzystości obrazu termicznego.

Co stanowi o wyjątkowości MSX

MSX to coś całkowicie innego. Dzięki zastosowaniu algorytmu opatentowanego przez FLIR, MSX odbiera najważniejsze elementy o wysokim kontraście ze zintegrowanej kamery, rejestrującej obraz w świetle widzialnym, a następnie wirtualnie nadpisuje, w czasie rzeczywistym, uproszczone informacje na całym obrazie termowizyjnym FLIR. Rezultatem jest super czytelny obraz termowizyjny, ze zintegrowanymi szczegółami, które zawierają wszystkie dane o powierzchniach przedmiotów, z zachowaniem głębi i rozdzielczości, potrzebnych do lokalizacji problemu na jednym, prostym ujęciu.

Bez MSX Przy użyciu MSX
Bez MSX Przy użyciu MSX

Szeroki zakres zastosowań

Kamery termowizyjne FLIR mogą być wykorzystywane w różnych dziedzinach działalności firmy, przyspieszając uzyskanie zwrotu z inwestycji. Temperatura większości urządzeń elektrycznych i mechanicznych wzrasta przed wystąpieniem awarii. Wczesne wykrywanie tych problemów umożliwia dokonywanie napraw zgodnie z dogodnym harmonogramem, a nie w wyniku nagłej konieczności. Jednak kamery mogą być wykorzystywane w wielu innych zastosowaniach, takich jak wykrywanie uszkodzeń płaskich dachów powodowanych przez wodę, sterowanie procesami technologicznymi i zapobieganie stratom energii. Różne zastosowania można poznać na witrynie FLIR.com i w centrum szkoleniowym Infrared Training Center (ITC).

zastosowanie kamer termowizyjnych - Przerwa w obwodzie wysokiego napięcia zastosowanie kamer termowizyjnych - Przegrzane łożysko silnika Przerwa w obwodzie wysokiego napięcia - zastosowanie kamer termowizyjnych
Przerwa w obwodzie wysokiego napięcia. Przegrzane łożysko silnika. Przerwa w obwodzie wysokiego napięcia.
Elementy elektryczne

Szybka identyfikacja ukrytych problemów, wykonywanie napraw we właściwym czasie, zapobieganie nieplanowanym przestojom oraz poprawa bezpieczeństwa instalacji.
Elementy mechaniczne

Wykrywanie przegrzanych łożysk, połączeń oraz innych elementów, zanim spowodują przerwę w pracy lub stworzą zagrożenie dla bezpieczeństwa.
Zakłady użyteczności publicznej
Szybkie i sprawne skanowanie dużych powierzchni i setek połączeń, zapobiegające niespodziewanym przerwom w dostawach i utracie przychodów.


Zawilgocona izolacja dachu płaskiego zastosowanie kamer termowizyjnych Uszkodzenia spowodowane wilgocią na suficie, ścianie 
i podłodze - Zastosowanie kamer termowizyjnych Piec obrotowy wykazujący podwyższoną temperaturę poszycia - zastosowanie kamer termowizyjnych
Piec obrotowy wykazujący podwyższoną temperaturę poszycia.
zastosowanie kamer termowizyjnych - Podziemny wyciek pary wodnej
Zawilgocona izolacja dachu płaskiego. Uszkodzenia spowodowane wilgocią na suficie, ścianie
i podłodze.
Podziemny wyciek pary wodnej
Dachy

Kamery FLIR mogą służyć do znajdowania przecieków i wilgotnych miejsc na płaskich pokryciach dachowych, co pozwala zaoszczędzić pieniądze, dzięki wykonywaniu miejscowych napraw, zamiast pełnej wymiany poszycia.
Diagnostyka budynków

Nawet niewielkie zawilgocenia można łatwo wykrywać za pomocą kamery termowizyjnej. Umożliwia to lokalizację i naprawę niewidocznych uszkodzeń powodowanych przez wodę, zanim pojawi się pleśń i zgnilizna.
Piece obrotowe i inne zastosowania
Za pomocą niektórych kamer termowizyjnych FLIR można wykonywać pomiary temperatur sięgających 2000oC, co pozwala na monitorowanie procesów odbywających się w wysokich temperaturach i wykrywanie uszkodzeń wymurówek ogniotrwałych z bezpiecznej odległości. Za pomocą kamer FLIR można lokalizować również podziemne wycieki pary i wiele innych problemów
Źródło: KAMERY IR
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl