Dziś jest niedziela, 5 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2396 +1.14% 1EUR 4.5792 +0.05% 1GBP 5.2164 +0.17%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
8 grudzień 2014.

Szybko i bezpiecznie - mycie warsztatowe z technologią Bio-Circle

Szybko i bezpiecznie - mycie warsztatowe z technologią Bio-Circle

Jednym z podstawowych wyzwań, przed jakimi stają działy utrzymania ruchu w każdym zakładzie, jest czyszczenie i odtłuszczanie części i podzespołów. Tradycyjnie stosowane systemy myjące uważane są za szybkie i skuteczne, niosą jednak szereg poważnych zagrożeń dla użytkowników oraz środowiska. Czy mycie warsztatowe może być jednocześnie szybkie i bezpieczne? Z pomocą przychodzą nowoczesna technologia i ... natura.

mycie warszttatowe

W wielu zakładach procesy mycia warsztatowego w dalszym ciągu opierają się na systemach wykorzystujących rozpuszczalniki jako media myjące. Za tradycyjnymi metodami przemawiają wieloletnie doświadczenie oraz ich skuteczność. Ta ostatnia jednak po dokładnej analizie może okazać się jedynie pozorna. Środki oparte na rozpuszczalnikach usuwają co prawda smary i oleje, jednak zabrudzenia te w nieodwracalny sposób rozpuszczają się w kąpieli myjącej, która w miarę mycia coraz bardziej nasyca się tłuszczami. Wpływa to na drastyczny spadek efektywności - pozornie umyte części są w rzeczywistości zatłuszczone i wymagają dodatkowego czyszczenia preparatami pomocniczymi.

mycie warsztatowe

Tradycyjne metody mycia warsztatowego niosą ze sobą również wiele zagrożeń. Środki oparte na rozpuszczalnikach są wysoce szkodliwe dla użytkowników. Zawierają one bowiem lotne związki organiczne (LZO), które powodują nie tylko podrażnienia oraz zawroty i bóle głowy, ale w dłuższej perspektywie - nawet choroby nowotworowe. Montowanie wyciągów nad stanowiskami pracy tylko częściowo ogranicza ryzyko, na jakie narażeni są pracownicy. Co więcej, omawiane środki są łatwopalne, co zwiększa ryzyko pożaru lub wybuchu w zakładzie i nakłada konieczność stosowania specjalnych zasad składowania tych środków. To wszystko powoduje zagrożenia oraz problemy podczas audytów BHP i środowiskowych. Czy da się tego uniknąć i jednocześnie zapewnić wysoką skuteczność mycia warsztatowego?

mycie warsztatowe

Wiele zakładów w Polsce i na świecie znalazło odpowiedź na to pytanie: technologia Bio-Circle®. Jest to kompletny biologiczny system mycia warsztatowego oparty na synergii nowoczesnej technologii i sił natury. Wykorzystany w tym rozwiązaniu płyn myjący oparty jest na wodzie, nie zawiera rozpuszczalników, ani innych szkodliwych substancji. Związki powierzchniowo czynne zawarte w preparacie szybko i skutecznie oczyszczają części ze smarów, olejów, chłodziw i innych zabrudzeń, a inhibitory korozji zapewniają jednocześnie czasową ochronę antykorozyjną. Następnie poprzez układ filtrów zabrudzenia wprowadzane są do wewnątrz urządzenia, gdzie w optymalnych warunkach temperatury i napowietrzenia zachodzi proces bioremediacji - specjalnie wyselekcjonowane mikroorganizmy zawarte w płynie myjącym w naturalny sposób rozkładają smary i oleje, nie pozostawiając żadnych osadów ani złogów. W ten sposób płyn myjący samoistnie się oczyszcza, zachowując stałą wysoką skuteczność działania.

Skuteczne działanie i długa żywotność płynu myjącego to nie jedyne zalety systemu Bio-Circle®. Podstawową przewagą tej technologii w stosunku do innych stosowanych przemysłowo rozwiązań jest jego nieporównywalne bezpieczeństwo. Płyn myjący nie zawiera rozpuszczalników i LZO, przez co jest całkowicie bezpieczny dla użytkowników i nie zagraża ich zdrowiu. Łatwe w użyciu i utrzymaniu urządzenie gwarantuje komfortową pracę z ciepłym preparatem o neutralnym pH, przyjemnym zapachu, testowanym dermatologicznie i nie wywołującym podrażnień. Co więcej, zastosowanie preparatu opartego na wodzie eliminuje ryzyko pożaru lub wybuchu, co zwiększa bezpieczeństwo zakładu. Technologia Bio-Circle® jest również przyjazna dla środowiska naturalnego.

Nie tyko mycie warsztatowe, ale mycie w ogóle może być jednocześnie szybkie, skuteczne i bezpieczne. Przekonują się o tym użytkownicy profesjonalnych preparatów czyszczących i odtłuszczających marki bio-chem®. W szerokiej gamie środków znaleźć można preparaty przeznaczone do usuwania niemal wszystkich zabrudzeń oraz do różnych rodzajów powierzchni. Wiele w nich wykorzystuje Nature Boost® - innowacyjny związek bazujący na naturalnych ekstraktach roślinnych. Jest to substancja o sile rozpuszczalnika, jednak bezpieczna, niepalna, pozbawiona LZO i całkowicie biodegradowalna.

Mycie warsztatowe szybkie, skuteczne i jednocześnie bezpieczne? Bezpieczne naturalne rozpuszczalniki? Nowoczesna technologia i natura sprawiają, że niemożliwe staje się możliwym.

Kompleksową obsługę technologii Bio-Circle® oraz dostawę preparatów chemicznych marki bio-chem® zapewnia wyłączny przedstawiciel międzynarodowej grupy Bio-Circle/Bio-Chem na terenie Polski - firma Bio-Chem Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach. Więcej informacji: www.bio-chem.pl.

Źródło: Bio-Chem
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl