Dziś jest niedziela, 5 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2396 +1.14% 1EUR 4.5792 +0.05% 1GBP 5.2164 +0.17%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
7 styczeń 2015.

Nagrzewanie indukcyjne w przemyśle motoryzacyjnym

Nagrzewanie indukcyjne w przemyśle motoryzacyjnym

Przewody giętkie i rury są coraz bardziej istotnymi elementami instalacji hydraulicznych w podzespołach do produkcji nowoczesnych pojazdów. Takie przewody mogą być stosowane w przypadku obróbki ręcznej, jak również w zautomatyzowanych liniach produkcyjnych, ze względu na ich elastyczność. Przewody te absorbują wibracje i łatwo je umieścić między sztywnymi połączeniami. Elastyczne przewody metalowe w stosunku do przewodów z tworzyw sztucznych lub gumy mogą być stosowane przy wielu połączeniach, pracy w podwyższonych temperaturach, są często mniej podatne na uszkodzenia gazami. Elastyczny przewód metalowy jest zwykle wytwarzany z taśmy z bez profilu lub z profilem karbowanym, lecz to w dużej mierze zależy od konstrukcji i zastosowania przewodu. Rezultat użycia powyższych materiałów jest taki, że w pierwszym przypadku, przewód ma większą wytrzymałość mechaniczną, drugi zaś jest w stanie wytrzymać wyższe ciśnienie (stosując profil z drutu ze stali nierdzewnej) i zapewniają maksymalną szczelność. Produkty Ambrell EASYHEAT i EKOHEAT zostały zaprojektowane i opracowane, aby zapewnić niestandardowe rozwiązania do grzejnictwa indukcyjnego dla wielu zastosowań w produkcji elastycznych przewodów metalowych.

Nagrzewanie indukcyjne zapewnia szybki, regularny strumień ciepła. Może być stosowane przy produkcji szerokiej gamy materiałów, zachowując, lub zmieniając ich właściwości. Grzejnictwo indukcyjne to dobre rozwiązanie do nagrzewania przewodników i półprzewodników. Proces polega na wywoływaniu prądów zmiennych w metal, w celu podwyższenia jego temperatury. Chociaż podstawowe zasady indukcji są dobrze znane, nowoczesne technologie grzejnictwa przemysłowego sprawiły, że proces ten stał się niezwykle prosty i oszczędny ze względu na niskie zużycie energii elektrycznej i krótkie cykle nagrzewania. Grzejnictwo indukcyjne może być stosowane do szerokiej gamy procesów produkcyjnych: lutowania miękkiego i twardego, wyżarzania, podgrzewania do spawania, hartowania oraz topienia. Podstawowa konfiguracja generatora do grzejnictwa indukcyjnego jest pokazana na Figurze 1. Powyższa konfiguracja składa się ze źródła zasilania o wysokiej częstotliwości, które ma wejścia z linii zasilania AC. Ten zasilacz zmienia regularne częstotliwość linii ( 50 lub 60 Hz) na sygnał wysokiej częstotliwości, zazwyczaj pomiędzy 10 a 400 kHz. Ten wysoki sygnał oscylacyjny zostaje następnie doprowadzany do obwodu rezonansowego, który dostarcza wodę do chłodzenia aparatury. Sygnał wysokiej częstotliwości generuje pole magnetyczne o wysokiej częstotliwości wewnątrz zwoju, wewnątrz którego wytworzyło się pole magnetyczne. Próbkę umieszcza się w pobliżu lub wewnątrz zwoju. To pole magnetyczne wytwarza prądy wirowe w umieszczonym materiale, co wytwarza ciepło. Przyrząd do pomiaru temperatury, jak na przykład pirometr może być użyty do pomiaru temperatury nagrzewanego materiału. Pirometr może być podłączony do sterownika, który może regulować szybkość wzrostu temperatury oraz utrzymanie konkretnej temperatury w określonym czasie.

Lutowanie przy użyciu indukcji jest bardzo powszechnym zastosowanie technologii grzejnictwa indukcyjnego. Jest to proces, w którym dwa przedmioty lub więcej z podobnego lub niepodobnego materiału są ze sobą połączone za pomocą innego stopu metalu o niższej temperaturze topnienia. Połączenia lutowane może być wyjątkowo silne. Spoiny lutowania twardego są wodo - i gazoszczelne, odporne na wstrząsy i drgania, są niezależne od normalnych zmian temperatury, zapewnia dobrą przewodność elektryczną i może być łatwo wysiano z zastosowaniem konwencjonalnych procesów. Typowe temperatury podgrzewania wahają się od 427°C do 1177°C.

Nagrzewanie indukcyjne w przemyśle motoryzacyjnym Nagrzewanie indukcyjne w przemyśle motoryzacyjnym przyklad Nagrzewanie indukcyjne w przemyśle motoryzacyjnym przykład

W przypadku zastosowania tego specyficznego połączenie lutowanego (zdjęcia) nakładka wykonana jest z miedzi, ale równie popularne są też nakładki stalowe. Specjalnie zaprojektowany nagrzewnica indukcyjna jest opracowane w celu zapewnienia jednolitego przepływu ciepła do przewodu i poniższej konstrukcji. Ambrell EASYHEAT 8310, o mocy 10 kW został wykorzystany do lutowania twardego uchwytu i nakładki, w temperaturze 700°C. Proces trwał 2 minuty. Podobny proces przy użyciu panika gazowego zajmował około 20 minut. W porównaniu do tradycyjnego lutowania, lutowanie indukcyjne zwiększa wydajność, bezpieczeństwo pracy i umożliwia mechanizacje całego procesu.

Źródło: Dacpol Service
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl