Dziś jest niedziela, 29 marzec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1127 -2.05% 1EUR 4.5246 -1.56% 1GBP 5.0218 +0.34%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
31 marzec 2020
Fluid Power 
więcej
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
19 styczeń 2015.

Kamera termowizyjna Testo 875i - niezbędne urządzenie w każdym dziale Utrzymania Ruchu

Kamera termowizyjna Testo 875i - niezbędne urządzenie w każdym dziale Utrzymania Ruchu

Przez ostatnie lata kamery termowizyjne głównych odbiorców znalazły w szerokiej branży przemysłowej, gdzie jako przenośne urządzenia wielofunkcyjne pozwalają na szybkie i precyzyjne wykrywanie uszkodzeo instalacji, systematyczne monitorowanie podzespołów na halach produkcyjnych , jak również weryfikację działania instalacji elektrycznych. Diagnostyka ta zwiększa znacząco szanse na ograniczenie kosztów produkcji z zachowaniem ciągłości pracy bez wymuszonych przestojów.


Rys. 1. Kamera termowizyjna testo 875i
Nowa generacja kamer testo 875i to odpowiedź firmy Testo na wciąż rosnące zapotrzebowanie rynku termowizyjnego w ostatnich latach. Potrzeba wykonywania zdjęd termowizyjnych o zwiększonych dokładnościach z wysoką rozdzielczością daje szanse na wykorzystanie kamer termowizyjnych jako urządzeo uniwersalnych zarówno w budownictwie, jak i w przemyśle. Testo 875i to wysoka czułośd termiczna (do 50mK), wbudowany aparat cyfrowy (testo 875-2i) i zakres pomiarowy do 3500C. W połączeniu z szerokokątnym obiektywem 320x230 kamera pozwala na szybkie i precyzyjne badanie węzłów łożyskowych, przekładni i silników elektrycznych, weryfikację pracy podstacji, rozdzielni czy szaf sterowniczych, diagnostykę baterii kondensatorów, jak również wykrywanie przeciążeo elektrycznych występujących w instalacjach.


Rys. 2. Przykładowe zastosowanie kamery testo 875i

Instalacje elektryczne

W odniesieniu do energetyki i utrzymania ruchu głównym problemem stawianym przez użytkownikiem są przeciążenia instalacji, a co za tym idzie występowanie przegrzao związanych z nadmiernym obciążeniem prądowym lub wysoką rezystancją występującą na obwodach. Nierównomierne obciążenia, uszkodzenia izola cji czy zbyt wysokie natężenie prądu powoduje znaczące zmiany termiczne na instalacji co może skutkowad występowaniem awarii i przestojami w funkcjonowaniu instalacji, czyli generowaniem dodatkowych kosztów...


Rys. 3. Diagnostyka instalacji elektrycznych

Instalacje mechaniczne

W sektorze mechaniki dośd często mamy do czynienia z występowaniem niepożądanych tard lub obciążeo komponentów czego efektem są znaczne wahania temperatur na funkcjonujących podzespołach. O ile współczesna technologia pozwala nam sobie radzid z takimi problemami, to jak ustrzec się usterki w modułach w których występuje brak przenoszenie obciążeo i tard przez smary? Jak zdiagnozowad złe chłodzenie w układach mechanicznych, niewspółosiowośd i problemy z przekładniami czy łożyskami? Tylko dzięki termowizji. Dzięki wysokiej czułości kamery Testo 875i sięgającej < 50mK możliwe jest wykrycie nawet najmniejszych różnic temperaturowych na instalacjach co pozwoli na wczesne wykrycie powstającej usterki i podjęcie działao naprawczych.


Rys. 4. Diagnostyka instalacji mechanicznych

SuperResolution - dwukrotne zwiększenie rozdzielczości obrazu termowizyjnego !!!


Rys. 5. Funkcja superresolution
Nowością na rynku jest opatentowana przez producenta -firmę Testo A.G. funkcja SuperResolution. Technologia ta pozwala na dwukrotne poprawienie rozdzielczości wszystkich kamer Testo, również tych już eksploatowanych. Przykładowo wykorzystując funkcję SuperResolution w kamerze Testo 875i o rozdzielczości detektora 160x120 pikseli, otrzymujemy na zdjęciu termowizyjnym 320x240 pikseli. Firmware urządzenia wykorzystuje obrazy powstające w kamerze na skutek naturalnych ruchów ręki podtrzymującej kamerę. W ciągu 0.5 s kamera rejestruje równocześnie 5 zdjęd o standardowej rozdzielczości i z wykorzystaniem odpowiedniego logarytmu zdjęcia zostają zapisywane już w podwyższonej rozdzielczości.

Profesjonalne oprogramowanie niezbędnym elementem każdej kamery termowizyjnej.

Znaczącym argumentem wybijającym firmę Testo ponad konkurencję jest oprogramowanie IRSoft.
Program ten łączy w sobie niezwykle prostą i intuicyjną obsługę, rozbudowany interfejs i szeroką funkcjonalność dzięki czemu zaspokaja oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.
Co umożliwia?
- wyszczególnienie dowolnej ilości punktów na zapisanym zdjęciu, w tym również Coldspot/Hotspot
- wykonanie histogramu i 5 linii profilu
- nakładanie obrazu termowizyjnego na obraz rzeczywisty
- możliwość wprowadzania emisyjności i odbić dla całego zdjęcia, wybranej powierzchni i punktu
- ręczna regulacja skali, limitów, izotermy
- wykonanie raportu (10 pomocniczych formatów z możliwością edycji)

Co więcej - corocznie Testo wprowadza i udostępnia do użytku swoim klientom aktualizację oprogramowania. Dzięki doświadczeniu zdobytemu podczas lat sprzedaży, nasz program charakteryzuje znacząca przejrzystość, prosta obsługa i bardzo rozbudowane menu. Do dyspozycji użytkownika przekazujemy w pełni funkcjonalny program, bez potrzeby dokupowania dodatkowych bardziej rozbudowanych wersji. By wypróbować program - nic prostszego, na naszej stronie www.testo.com.pl udostępniliśmy do pobrania najnowszą wersję programu, pozostaje tylko pobrać go na swój komputer?

Wszystko to czyni kamery Testo unikalnymi narzędziami pomiarowymi, znajdują cymi zastosowanie w najbardziej wymagających gałęziach przemysłu, energetyki czy też budownictwa.

Źródło: Testo Sp. z o.o.
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl