Dziś jest niedziela, 29 marzec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1127 -2.05% 1EUR 4.5246 -1.56% 1GBP 5.0218 +0.34%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
31 marzec 2020
Fluid Power 
więcej
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
5 luty 2015.

Conrad Electronic inwestuje 56 mln euro w rozbudowę logistyki

Conrad Electronic inwestuje 56 mln euro w rozbudowę logistyki Conrad Electronic inwestuje 56 mln euro w rozbudowę logistyki
Inauguracja z udziałem premiera Bawarii Horsta Seehofera

Grupa Conrad, oferująca ponad 600.000 produktów, należy do największych w Europie dostawców techniki. Od 1997 roku Conrad jest jednym z 10 najczęściej odwiedzanych sklepów internetowych w Niemczech i zaopatruje firmy oraz klientów indywidualnych na całym świecie, a także własne sklepy stacjonarne. Centrum logistyczne w siedzibie firmy w Wernberg-Köblitz jest jednym z najnowocześniejszych obiektów dystrybucyjnych w Europie. Aby przygotować się do dalszej działalności, firma zainwestowała 56 mln euro w rozbudowę centrum logistycznego o dodatkowe obiekty magazynowe i wysyłkowe.

13 listopada 2014 r. firma Conrad dokonała oficjalnego otwarcia rozbudowanego centrum logistycznego z udziałem premiera Bawarii Horsta Seehofera i jest dobrze przygotowana na nadchodzący sezon handlowy. W swoim przemówieniu Werner Conrad, Prezes Zarządu firmy, podziękował swoim pracownikom i klientom: "Zwiększyliśmy możliwości dla naszych klientów, wiedząc, że tylko dzięki nim było to możliwe. Dlatego właśnie pragnę dzisiaj szczególnie podziękować wszystkim naszym klientom. Nie możemy, naturalnie, zaprosić 16 milionów odbiorców, ale z przyjemnością witamy niektórych z naszych najlepszych i najbardziej lojalnych klientów, którzy są tu dziś z nami". Podziękował także honorowemu gościowi Horstowi Seehoferowi, który uczestniczył wcześniej w uroczystej inauguracji tego projektu.


Fot 1: Klaus Conrad, Werner Conrad i premier Bawarii Horst Seehofer otwierają rozbudowane centrum logistyczne firmy Conrad.

Cel rozbudowy: większa efektywność dla klientów i dobre środowisko pracy dla pracowników
Z powodu rozwoju firmy Conrad w ostatnich latach i szybkiego poszerzenia jej asortymentu centrum logistyczne w Wernberg-Köblitz stało się zbyt małe. Od czasu budowy pierwszego centrum logistycznego w 1976 r. firma inwestowała przeciętnie co pięć lat w budowę nowych lub rozbudowę posiadanych obiektów logistycznych. Obecna rozbudowa powiększyła powierzchnię magazynową o 13.000 m2 do 54.000 m2.
Zużyto 7500 ton betonu - co odpowiada ładunkowi 850 samochodów ciężarowych - i 3000 ton stali oraz zainstalowano 500 km okablowania i 10 km przenośników taśmowych.

Fot 2/3/4: Dwukondygnacyjny budynek ma łączną długość 325 m, szerokość 175 m i wysokość 23 m oraz dysponuje przestrzenią magazynową o powierzchni 100.000 m2.

Dwukondygnacyjny budynek ma łączną długość 325 m, szerokość 175 m i wysokość 23 m oraz dysponuje 100.000 m2. Nowy, w pełni zautomatyzowany system magazynowy wyposażony jest w 375 podnośników, działających wahadłowo, 60 wózków i podnośników magazynowych mających dostęp do 200.000 miejsc składowania. Obok zwiększenia wydajności dostaw do 100.000 paczek dziennie dodatkowym celem inwestycji było ułatwienie pracy załodze. "Wcześniej pracownicy musieli wchodzić do określonych miejsc składowania, a tam do odpowiednich regałów magazynowych w celu pobrania pojedynczych produktów. W naszym nowym systemie pozycje asortymentowe są dostarczane pracownikowi. Dzięki temu praca naszego z zespołu w nowym obiekcie logistycznym jest dużo prostsza i bardziej wydajna." - wyjaśnił Werner Conrad. "Zadbaliśmy także o to, aby środowisko pracy i atmosfera były przyjazne. Wykorzystujemy specjalne podesty transportowe obniżające poziom hałasu i bariery świetlne na przenośnikach taśmowych zapobiegające zderzeniom pojemników. Szczególnym wyzwaniem w tym projekcie było połączenie istniejącego wyposażenia logistycznego z nowymi elementami w celu stworzenia sprawnego systemu".

Rozwój w skali międzynarodowej: 600.000 produktów w 150 krajach

W bieżącym roku Conrad codziennie wysyła średnio 40.000 paczek zawierających łącznie ok. 360.000 produktów. Są to produkty z szerokiego asortymentu, który obejmuje komponenty elektroniczne o wielkości zaledwie kilku milimetrów, tablety i smartfony, aż po odbiorniki telewizyjne z 60-calowym ekranem. "Obsługujemy ponad 16 milionów przedsiębiorstw i klientów końcowych, którzy regularnie zamawiają produkty z naszego szerokiego asortymentu obejmującego ponad 600.000 pozycji i oczekują niezawodnych i szybkich dostaw." - powiedział dyrektor generalny Jörn Werner. Obok Niemiec, Francji, Holandii, Austrii, Polski, Szwajcarii, Włoch i sześciu spółek zależnych w Europie Conrad wysyła także swoje produkty do 150 innych na całym świecie.
Źródło: Conrad Electronic
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl