Dziś jest poniedziałek, 6 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2396 +1.14% 1EUR 4.5792 +0.05% 1GBP 5.2164 +0.17%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
19 luty 2015.

Przeciwwybuchowe kamery do biogazowni

Przeciwwybuchowe kamery do biogazowni

W obecnym okresie przemyślanej polityki klimatycznej, biogazownie stają się jednym z najpopularniejszych alternatywnych źródeł energii. Nie tylko dlatego, że są politycznie promowane i wspierane, ale też dlatego, że biomasa (taka jak płynny obornik, odpadki rolne czy kiszonka) jest dostępna niskim kosztem.
Praca biogazowni oparta jest na prostym procesie biologicznym: rozpadzie gnilnym. Po wypełnieniu fermentora biomasą, w procesie fermentacji generowany jest początkowo gaz, a w drugiej fazie zazwyczaj elektryczność i ciepło

Po co w ogóle w biogazowniach kamery przeciwwybuchowe?
Biomasa zazwyczaj zamknięta jest hermetycznie przez 30 dni w temperaturze pomiędzy 350C, a 550C, aby zapewnić, że proces rozkładu będzie beztlenowy. Mikroorganizmy rozkładają substrat, wytwarzając gazy, takie jak dwutlenek węgla, gazy siarkowe, para wodna i metan. Największe zagrożenie dla biogazowni stanowi fakt, że produkty te są wybuchowe i mogą zostać zapalone przez iskrę.

Okienko kontrolne i kamera - miej oko na wnętrze fermentora!
Żeby biogazownia mogła być optymalnie zarządzana i pracować tak wydajnie jak to możliwe, operator potrzebuje kilku kluczowych informacji: jaki jest stan biomasy (substratu) w fermentorze? Jaki jest poziom wypełnienia? Czy na powierzchni unoszą się ciała stałe? Czy substrat się pieni? Czy mieszadło wciąż działa prawidłowo?
Na te pytania można odpowiedzieć jedynie częściowo lub wcale przy użyciu standardowej techniki pomiarowej. Aby mimo to móc podglądać przebieg procesu, w fermentorach instaluje się okienka kontrolne. Kamery skierowane na takie okienka mają pewne zalety. Między innymi oszczędzają operatorowi długich wycieczek. Ale, co ważniejsze, widzą więcej, niż może dostrzec ludzkie oko. Dostarczane przez nie informacje stanowią podstawę podejmowania przez personel właściwych decyzji przy kontroli poziomów w zakładzie:
- Kamera ExCam niteZoom na przykład potrzebuje jedynie 0,0004 lux do zapewnienia czystego obrazu wideo o wysokim kontraście- ułamek tego, czego wymaga ludzkie oko. Dzięki temu dostarcza informacje, które normalnie nie są dostępne. Co więcej, te wartości sprawiają, że jest to najwrażliwsza na światło kamera dostępna na rynku w tym rozmiarze. Więcej informacji na temat ExCam niteZoom prezentuje film demonstracyjny.
- Czy wymagany jest stały monitoring procesów? Czy może wystarczy jeśli system automatycznie zaalarmuje, jeśli coś pójdzie nie tak? Detektor ruchu zintegrowany z serwerem wideo wyśle raport do centrum kontroli, kiedy tylko określony stan zostanie osiągnięty. Oznacza to na przykład, że piana może zostać wykryta zanim dostanie się do rur z gazem i spowoduje ich uszkodzenie. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że operator nie musi nadzorować całego procesu, a jedynie otrzymywać najważniejsze informacje. Skutkuje to niższymi kosztami zatrudnienia. Więcej informacji znajduje się w filmie demonstracyjnym.
- Biogazownie nie są jeszcze produkowane masowo, ale są budowane przez wiele różnych firm i często dostosowywane do specyficznych wymagań operatora i miejscowych warunków. Szeroka oferta produktów SAMCON bierze to pod uwagę: znajdziesz u nas właściwą kamerę do każdej biogazowni, silosu, jednostki kogeneracji czy post-fermentora. W dodatku, dzięki dużemu wyborowi akcesoriów- od systemów oświetlenia do adapterów montażowych i uchwytów ściennych- każda kamera może zostać zainstalowana w każdym zakładzie.

Wyświetlanie i sterowanie- nawet z użyciem smartfona
Serwery wideo SAMCON lub ConnectionRail konwertują obraz wideo i polecenia sterowania na sygnały cyfrowe i udostępniają je w intra- lub internecie. To stwarza podstawy do niemal nieograniczonej dostępności do sygnału:
- ExCam -> Serwer wideo -> Komputer: proste rozwiązanie plug & play do kamer przeciwwybuchowych. Kamery serii ExCam są bezpośrednio podłączone do serwera wideo. Zatem koszty instalacji są ograniczone do montażu kamery i połączenia przewodu z komputerem. Nie są wymagane drogie kontrolery, joysticki czy inne peryferia.
- ConnectionRail-Q jest jednostką sterującą dla zakładów średniej wielkości. Do ConnectionRail-Q można podłączyć do czterech kamer; sygnał sieci jest wtedy dostępny z gniazdka sieciowego.
- Żadnego kosztownego oprogramowania, żadnej konieczności aktualizacji software'u i, przede wszystkim, żadnych problemów z używaniem systemów od różnych producentów: SAMCONtrol jest opartym o przeglądarkę oprogramowaniem do zarządzania wideo, zatem nie potrzebuje hardware'owego serwera wideo. Zamiast tego wszystkie informacje są prezentowane w zwykłej przeglądarce internetowej. Po prostu wpisz adres www lub intranetu, a informacje będą już dostępne.
- Pełen zdalny dostęp nawet do nieobsadzonych zakładów: możesz uzyskać dostęp do monitoringu w każdej chwili- nie tylko z pomieszczenia ochronnego, ale z każdego komputera, a nawet smartfona.
Źródło: Dacpol Sp. z o.o.
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl