Dziś jest niedziela, 29 marzec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1127 -2.05% 1EUR 4.5246 -1.56% 1GBP 5.0218 +0.34%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
31 marzec 2020
Fluid Power 
więcej
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
25 luty 2015.

Bezawaryjne i ekonomiczne prowadzenie przewodów w procesie oczyszczania wody

Bezawaryjne i ekonomiczne prowadzenie przewodów w procesie oczyszczania wody

Globalny kryzys gospodarczy wpłynął negatywnie na sytuację rynku stali w Polsce, ale mimo tego zużycie stali w kraju wyraźnie rośnie. Szacuje się, że pod koniec 2014 roku będzie ono kształtowało się na poziomie ponad 10 mln ton.

Jednym z producentów wyrobów długich ze stali węglowych i stopowych jest Huta ArcelorMittal Warszawa, należąca do Koncernu ArcelorMittal. Huta oferuje szeroki wachlarz gatunków stali w tym łożyskowych, automatowych, sprężynowych, do nawęglania i o podwyższonej wytrzymałości, a także stal do zbrojenia betonu. Wyroby produkowane w hucie ArcelorMittal Warszawa znajdują zastosowanie w przemyśle samochodowym, maszynowym, łożyskowym, w przeróbce plastycznej oraz w budownictwie.


e-prowadnik z kablem sterowniczym i z rynnami prowadzącymi dla przejazdu
o długości 30 m jest integralną częścią całkowicie zakrytego systemu Basic Flizz

W ArcelorMittal Warszawa, w celu modernizacji systemu prowadzenia przewodów zasilających mostek zgarniający, pracujący w zbiorniku klarownicy w obszarze Stacji Uzdatniania Wody Wydziału Walcowni P-20, zastosowano nowoczesną aplikację e-prowadnikowo - kablową firmy igus.

System ten zapewnia jak dotąd bezawaryjną pracę, utrzymując ciągłość procesu technologicznego oczyszczania wody. Poprzednia aplikacja, oparta na bębnie kablowym i swobodnym prowadzeniu przewodu, była bardzo awaryjna. Przewód elektryczny, zasilający mostek zgarniający, często wypadał z koryta kablowego. Dochodziło do jego mechanicznych uszkodzeń, problemów z napędem bębna - co prowadziło do licznych przestojów w procesie oczyszczania wody oraz generowało koszty naprawy. Ponadto nowy system doskonale sprawdza się w warunkach zimowych; jest odporny na niskie temperatury oraz opady śniegu - podkreśla Rafał Obszański, koordynator ds. procesów WTP ArcelorMittal Warszawa.

System Basic Flizz od igus zapewnia bezawaryjną pracę oczyszczania wody w Stacji Uzdatniania Wody w hucie ArcelorMittal w Warszawie Nowoczesny system prowadzenia przewodów zasilających mostek zgarniający, pracujący w zbiorniku klarownicy w obszarze Stacji Uzdatniania Wody w ArcelorMittal Nowoczesna aplikacja e-prowadnikowo - kablowa firmy igus zasosowana w basenie klarownicy do zasilania jezdnegomostka zgarniającego w ArcelorMittal Warszawa

Firma igus zaproponowała zastosowanie systemu zasilania e-prowadnikiem serii 2500, otwieranego po zewnętrznym promieniu w celu zapewnienia szybkiej wymiany przewodu, wraz z przewodem sterowniczym CF77 do dużych obciążeń z płaszczem zewnętrznym z PUR. Przewód wyróżnia się odpornością na działanie oleju i ciężkich osadów, które znajdują się w zanieczyszczonej wodzie w zbiorniku klarownicy.

Zastosowany e-prowadnik z kablem sterowniczym i z rynnami prowadzącymi dla przejazdu o długości 30 m jest integralną częścią całkowicie zakrytego systemu Basic Flizz, który bardzo dobrze sprawdza się w trudnych warunkach atmosferycznych i dużym zabrudzeniu np. w oczyszczalniach ścieków, wody procesowej itp. Firma igus wykonała całkowity montaż systemu zasilania i spółka ArcelorMittal Warszawa otrzymała gwarancję na system Basic Flizz - twierdzi Project & Installation Engineer firmy igus Rafał Gralewski.

System Basic Flizz od igus zapewnia bezawaryjną pracę oczyszczania wody w Stacji Uzdatniania Wody w hucie ArcelorMittal w Warszawie.

Źródło: igus
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl